oświetlenie

Wyjątkowy pomysł na oświetlenie – wykorzystaj abażur jako terrarium

pomysł na oświetlenie klosza jako szkło do terrarium

Ekologiczne meble i dodatki z elementami natury cieszą się ostatnio szczególną popularnością i coraz częściej zdobią wnętrza. Wśród wielu ciekawych projektów lamp wyróżnia się jeden wyjątkowy Pomysł na oświetlenie na zewnątrz. Projektantom tej lampy przyświecały dwa główne motywy – lampa o dalekosiężnym świetle oraz terrarium dla roślin. Obie rzeczy zostały połączone w oryginalny sposób. Rezultatem jest ta lampa podłogowa, którą chcielibyśmy przedstawić Państwu bardziej szczegółowo poniżej.

Ekologiczny pomysł na oświetlenie – zaproś naturę do swojego domu

pomysł na oświetlenie abażuru jako drewniany stojak do terrarium

Ten ciekawy pomysł na oświetlenie ma w rezultacie unikalny design lampy. Lampa podłogowa posiada pionową drewnianą podstawkę, a na końcu wisi klosz w formie szklanego terrarium. Wewnątrz znajduje się żarówka wraz z kilkoma roślinami. Lampa oferuje cztery poziomy jasności i można ją dostosować do indywidualnych potrzeb użytkownika. Pomysł jest również szczególnie przyjazny dla środowiska i elegancki, ponieważ można wygodnie hodować rośliny w lampie i w ten sposób wprowadzać naturę do domu. Drewniany stojak został wykonany ręcznie z klonu i orzecha. Obecnie dostępne są tylko trzy takie modele, ale wkrótce spodziewane są kolejne.

Oryginalny pomysł na oświetlenie – lampa podłogowa o funkcjonalnym zielonym designie

pomysł na oświetlenie abażuru jako pionowe terrarium

Drewniany stojak sięga około wysokości klatki piersiowej i dlatego może być używany zarówno jako lampa podłogowa, jak i jako lampa biurkowa obok biurka. Do tego dochodzi ciekawa skośna konstrukcja drewnianego stojaka, która nadaje lampie dodatkowego ciekawego wyglądu. Słoik zamienia się w lampę wiszącą, zawieszając go na stojaku za pomocą kabla. Gdy tylko lampa zacznie świecić, zapewni roślinie w szklance wystarczającą ilość światła, aby można było użyć żarówki dwukrotnie. Kabel jest z kolei sprytnie wkomponowany w stojak.

Klosz w formie terrarium dla wyjątkowego designu

pomysł na oświetlenie klosza jako terrarium przyjaznego dla środowiska

Elegancki drewniany stojak z klonu i orzecha na oryginalną lampę podłogową

pomysł oświetlenia klosza jako klon terrarium