oświetlenie

Ustaw akcenty dzięki pośredniemu oświetleniu, punktom LED i reflektorom

oświetlenie pośrednie sufit-salon-spoty-krem-farba ścienna

Światło może mieć pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i atmosferę w pomieszczeniu, ponieważ tylko przy odpowiednim oświetleniu pomieszczenie może rozwinąć swój pełny efekt. Światło może przyciągać uwagę, działać uspokajająco i odprężająco lub estetycznie podkreślać przedmiot. Oprócz światła dziennego można zainstalować wyrafinowane oświetlenie pośrednie lub kierunkowe źródła światła, aby ustawić ciekawe akcenty w pomieszczeniu. Dobre planowanie jest tutaj niezbędne, ponieważ wymagania oświetleniowe są różne w zależności od funkcji pomieszczenia. Dzisiaj przedstawimy Wam kilka wskazówek i pomysłów, jak stworzyć zachęcające i atrakcyjne pomieszczenia ze światłem.

Połączenie oświetlenia bezpośredniego i pośredniego

oświetlenie pośrednie salon-sufit-wpuszczane spoty-led-listwy

ten Projekt oświetlenia nadaje pomieszczeniu wykończenie i tworzy odpowiednią atmosferę w pomieszczeniu. Czasy, w których oświetlenie ograniczało się do włączania i wyłączania lamp już dawno minęły. W dzisiejszych czasach jest to ważny element projektu. Łączymy różne źródła światła i eksperymentujemy z kolorami i poziomami światła, aby stworzyć odpowiedni nastrój dla każdej aktywności. Na przykład chłodne, mocniejsze i bezpośrednie światło zapewnia stymulację, podczas gdy słabe, ciepłe i pośrednie światło zapewnia komfort.

Projektując pomieszczenie ze światłem, należy zastanowić się, ile światła potrzebujemy do czego iw jakiej przestrzeni. Reflektory i spoty można ustawić w bardzo ukierunkowany sposób i można je również bardzo łatwo zintegrować z sufitami. Zamiast tego możesz użyć ukrytych świateł i taśm LED, aby zrealizować nastrojowe i nietypowe pomysły na oświetlenie. Ogólna zasada brzmi: jeden działa dla idealnego oświetlenia Mieszanka trzech różnych źródeł światła raczej.

Pomysły na oświetlenie akcentami w salonie

oświetlenie punktowe-nisza-płyta gipsowo-kartonowa-ściana-salon-miejsca do wbudowania

Salon jest zwykle największym pomieszczeniem i centralnym punktem środowiska domowego. Tutaj ludzie oglądają telewizję, czytają, bawią się z dziećmi. Wymagania dotyczące oświetlenia salonu są bardzo różne i tylko centralnie umieszczona lampa sufitowa zwykle ich nie spełnia. Dlatego polecamy kilka źródeł światła, które są rozmieszczone w pomieszczeniu.

Na przykład sufity podwieszane z płyt kartonowo-gipsowych, wnęki świetlne i profile styropianowe oferują doskonałe możliwości kreatywnego projektowania oświetlenia w salonie. Można to wykorzystać do zmniejszenia wysokości pomieszczenia lub ukrycia instalacji i izolacji. Profesjonalni projektanci oświetlenia często pracują z kontrastami jasno-ciemnymi i łączą paski LED z wbudowanymi punktami, aby stworzyć zapierający dech w piersiach efekt w pomieszczeniu. Wbudowane spoty są wbudowane bezpośrednio w płytę gipsowo-kartonową, natomiast pasek LED jest ukryty w konstrukcji sufitu. Sufit wydaje się wtedy dosłownie unosić, podczas gdy ukierunkowane światło z plam świeci w dół. Płyty gipsowo-kartonowe oferują również wiele opcji dla nowoczesnej zabudowy wnętrz, takich jak wnęki ścienne i ściany telewizyjne, które mogą być również oświetlone wbudowanymi punktami.

Reflektory na korytarzu dla optymalnego oświetlenia

oświetlenie-korytarz-led-spot-track-system-punkt-oświetlenie

Korytarz jest zwykle wąskim przejściem i często nie ma okien, dlatego oświetlenie ma szczególne znaczenie. Oświetlenie hali powinno tworzyć zachęcającą atmosferę i równomiernie oświetlać całe pomieszczenie. Na przykład wielopłomieniowe systemy emitujące i punktowe mogą zapewnić optymalną widoczność. Są bardzo funkcjonalne dzięki ich ekstremalnej zdolności obracania i obracania i mogą być również używane jako Oświetlenie dla sztuki może być użyty. Długi korytarz stanowi idealne miejsce na galerię z obrazami, zdjęciami rodzinnymi lub fotografiami współczesnymi. Zaletą oświetlenia LED jest to, że zapewnia wystarczającą jasność, aby podkreślić wszystkie subtelności dzieł sztuki, nie powodując przy tym żadnych uszkodzeń dzieł. W ten sposób można skutecznie uwydatnić obrazy, rzeźby, a nawet biżuterię. Na przykład za pomocą czteropunktowego światła można skierować dwa światła na ścianę, a pozostałe dwa punkty mogą oświetlić ścieżkę do innych pomieszczeń.

Relaksujące światło i pośrednie oświetlenie w sypialni

oświetlenie pośrednie taśma led do sypialni wbudowana półka w szafie

Sypialnia to miejsce odpoczynku i relaksu, w którym możemy odpocząć po ciężkim dniu pracy. Oprócz oświetlenia ogólnego wskazane jest oświetlenie łóżka do czytania, lustra i szafy. Najlepszym sposobem na stworzenie naprawdę relaksującej, przytulnej atmosfery w sypialni jest oświetlenie pośrednie. Listwy świetlne LED oświetlają pokój delikatnym blaskiem i sprawiają, że meble wydają się unosić w powietrzu. Można je łatwo i szybko przymocować do spodu szafek, pod łóżkami, we wnękach, a nawet za telewizorem. Jasność odbija się następnie od ścian i podłóg i tworzy wspaniałe efekty.

Planowanie światła do kuchni

oświetlenie pośrednie -punkty-sufitowe-ku% cc% 88che-światło-blatowe

W kuchni wymagane jest optymalne światło: jasne podczas przygotowywania posiłków, przytulne podczas jedzenia i efektywne, gdy goście przychodzą na kolację. Dlatego w kuchni coraz większą popularnością cieszą się również taśmy LED i oświetlenie pośrednie. Dzięki oświetleniu LED podszafkowemu na szafkach kuchennych miejsce pracy może być dobrze oświetlone i bez cieni, a paski LED ukryte w suficie i ścianie tworzą nastrojowe stałe światło.

Oświetlenie pośrednie do odprężającej łazienki

oświetlenie pośrednie łazienka-lustro szafka-led-reflektory-sufit

W łazience wymagane są różne nastroje oświetleniowe. Do codziennej higieny osobistej i kosmetyków musi być funkcjonalna, ale czasem naprawdę romantyczna. Kiedy rankiem wszystko musi przebiegać szybko, wbudowane reflektory LED na suficie zapewniają przyjazne, przejrzyste światło. Przy dobrym oświetleniu lustra makijaż lub wyrywanie brwi może szybko stać się kwestią szczęścia. Wieczorem, gdy chcesz zapomnieć o zgiełku dnia codziennego, pośrednio oświetlone taśmy LED zapewniają ciepłe, pochlebne światło i tworzą idealną atmosferę do odprężającej kąpieli.