Dekoracje i uroczystości

Wiszące łańcuchy świetlne na zewnątrz – praktyczny przewodnik po terenach zewnętrznych

Lekki łańcuch na zewnątrz instrukcje wieszania na zewnątrz ogród patio taras blask żarówki baldachim kominkowy

Wprowadź miękki, zachęcający blask do swojego podwórka, werandy lub patio, zawieszając lampki na zewnątrz. Jeśli lubisz świece lub lampki w stylu kawiarni, możesz sprawić, by błyszczały tuż nad Twoim domem. Zawieś łańcuch świateł na zewnątrz, aby szybko nadać przestrzeni zewnętrznej odpowiednią atmosferę. Wieczorem delikatny blask nad głową może zmienić zwykły balkon w salę imprezową, w której bawią się przyjaciele lub rozwesela ciemny chodnik zachęcającą luminescencją.

Instrukcje dotyczące wieszania lampek na zewnątrz

łańcuch świateł wiszący na zewnątrz na zewnątrz ogród patio taras pergola podwórko oświetlenie na dziedzińcu żarówka

Zawieszenie zewnętrznego sznura świateł może być bardzo proste, jeśli masz również idealnie ustawione drzewa lub ścianę. Jeśli jednak nie masz tak wyższych przedmiotów na zewnątrz, wystarczy trochę czasu i inne zapasy. Aby przygotować do tego odpowiednie miejsce w ogrodzie, możesz zawiesić łańcuch świetlny na zewnątrz nad tarasem na dachu jako dekorację. Narzędzia i materiały potrzebne do zawieszenia to:

  • Łańcuchy świateł do wyboru (światła led, światła słoneczne lub żarówki)
  • Przedłużacz zewnętrzny, gdy nie masz gniazdka elektrycznego na zewnątrz
  • Taśma miernicza
  • Ołówek i haczyk
  • Wiertarka i drabina

lekki łańcuch na zewnątrz instrukcje wieszania na zewnątrz ogród patio taras na podwórku dziedziniec żarówki werandy drzewa

Jeśli rozciągniesz łańcuch świateł na zewnątrz na dużym obszarze, będziesz potrzebować liny stalowej i wieszaków, takich jak ściągacze, karabińczyki, żelazne klipsy itp. Na podwórkach bez drzew lub innych wysokich podpór można użyć długich drewnianych listew lub metalowych słupów i elektryczne węże metalowe,.

łańcuch świateł wiszący na zewnątrz przewodnik na zewnątrz ogrodowe oświetlenie tarasowe żarówki led na dachu taras basen oświetlenie led;

Wszystkie te akcesoria są dostępne w większości sklepów ze sprzętem, jeśli o nie poprosisz. Będziesz także potrzebował młotka, gwoździ lub śrub do mocowania lampek na zewnątrz ogrodzenia. Przydają się również solidne donice lub ciężkie wiadra, a także opaski zaciskowe.

Zanim powiesisz sznur świateł na zewnątrz

lekki łańcuch na zewnątrz instrukcje wieszania na zewnątrz ogród patio taras pergola podwórko dziedziniec żarówki grill kominek

Najpierw wybierz miejsce, w którym chcesz umieścić oświetlenie zewnętrzne, znajdując miejsce do zawieszenia lampek na zewnątrz. Dobrze jest również określić odpowiednie źródło zasilania do tego celu. Jeśli nie masz gniazdka elektrycznego w ogrodzie, upewnij się, że masz pod ręką przedłużacz.

łańcuch świateł wiszący na zewnątrz przewodnik na zewnątrz ogród światła na dziedzińcu żarówki led na dachu taras na dachu ceglane ściany donice

Najpierw zmierz długość i z grubsza wyobraź sobie rozmieszczenie świateł. Zanim kupisz lampki, przeprowadź taśmę mierniczą wzdłuż odległości, na której chcesz zawiesić lampki. To może być dość przybliżone oszacowanie, więc możesz po prostu wyczuć długość sznurka świateł na zewnątrz. Unikaj tanich lekkich girland i zainwestuj w jakość z półki. Kup światła na taras, które są odpowiednio zaprojektowane. Ponadto powinny one być zazwyczaj trwałe i wodoodporne, aby można było ich używać na zewnątrz na stałe lub rok po roku.

łańcuch świateł wiszący na zewnątrz przewodnika na zewnątrz ogrodowe oświetlenie tarasowe żarówki led pergola basen

Dostępne na rynku bajki często są dostarczane ze sznurkiem i żarówkami, które są również sprzedawane osobno. Możesz wybierać między różnymi poziomami napięcia i standardowymi długościami kabla. Każda nić wskazuje, które lampy są kompatybilne z gniazdami. Możesz także wybierać między lampami LED lub tradycyjnymi żarówkami, które świecą cieplej. Jeśli wieszasz sznur świateł na zewnątrz, kup kilka dodatkowych zapasowych żarówek, aby przygotować się na nieoczekiwane sytuacje.

łańcuch świateł wiszący na zewnątrz instrukcje na zewnątrz ogród patio taras pergola podwórko dziedziniec lśniąca część wypoczynkowa ściany wspiera meble ogrodowe

Większość lamp tarasowych ma złącze żeńskie, a producent powinien określić, ile żył można połączyć. Zwykle do trzech w przypadku dłuższych pasm i do pięciu w przypadku krótszych pasm.

Jak zawiesić sznur świateł na zewnątrz?

lekki łańcuch na zewnątrz instrukcje wieszania na zewnątrz ogród patio taras pergola podwórko dziedziniec żarówki weranda drzewa

Najpierw ułóż lampki w wybranej przez siebie konfiguracji na podłodze. Zaznacz X ołówkiem lub umieść kawałek wstążki tam, gdzie będziesz potrzebować wsparcia, aby utrzymać go na miejscu. Drzewa, płoty, zadaszenia, pergole lub okapy domu są idealnymi istniejącymi podporami, jeśli znajdują się we właściwym miejscu. W takim przypadku zaznacz miejsce, w którym musisz zainstalować wsporniki. Jeśli jednak nie masz naturalnych podpór, poniżej możesz przeczytać, jak zawiesić sznur świateł na zewnątrz bez nich.

łańcuch świateł wiszący na zewnątrz wytyczne na zewnątrz dziedziniec ogrodowy blask żarówki pergola wąż ogrodowy ścieżka ogrodowa uprawa roślin

Zmontuj części samodzielnie, używając do tego liny stalowej. Istnieją dwa sposoby mocowania lampek wróżek: samodzielnie lub na solidnym drucie jako część lekkiego zawieszenia. Nie ma potrzeby montowania go na drucie, ale może pomóc w utrzymaniu napięcia, jeśli zawiesisz sznurek na większej powierzchni na zewnątrz. Zapewnia również większe wsparcie, gdy ogród jest otwarty na wiatr. Aby zawiesić oświetlenie tarasu bez drutu, wkręć haczyk w ścianę, płot, pergolę lub pień drzewa i użyj go jako wspornika. Może być konieczne wywiercenie otworu przed włożeniem śruby.

Podłącz lekki łańcuch na zewnątrz

łańcuch świateł wiszący na zewnątrz ogród patio taras pergola podwórko oświetlenie dziedzińca żarówki grill kominek

Po zainstalowaniu wsporników i ułożeniu przewodu, jesteś gotowy, aby włączyć światła. Podłącz łańcuch świetlny bezpośrednio do gniazdka lub kabla zewnętrznego i umieść pierwszą lampę obok akcesoriów montażowych. Po sprawdzeniu tej odległości odłącz światła, aby zawiesić resztę łańcucha. Poruszaj się po ogrodzie, aby ustabilizować światła między wspornikami. Postępuj zgodnie ze schematami, które sobie wyobraziłeś i zaplanowałeś wcześniej. Większość dostępnych na rynku lamp tarasowych jest wyposażona w klipsy, które są przymocowane do górnej części oprawki lub do drutu nad żarówką. Jeśli używasz drutu, najpierw przymocuj sznur świateł do tego na zewnątrz.

Wzdłuż drewnianego ogrodzenia

Jeśli nie masz ścian lub drzew w odpowiednim miejscu w ogrodzie, aby powiesić bajkowe światła na zewnątrz, będziesz potrzebować trochę dodatkowego wysiłku i kreatywności. Jeśli Twój drewniany płot na podwórku nie jest wystarczająco wysoki, możesz przymocować drewniane listwy do góry, aby dostosować wysokość świateł. Umieść podpory wzdłuż słupków ogrodzenia w odległości około 2 stóp od siebie. Przymocuj słupki za pomocą gwoździ kątowych lub użyj wiertarki, aby przymocować je do ogrodzenia za pomocą śrub.

Na werandzie lub tarasie z betonową posadzką

lekki łańcuszek na zewnątrz instrukcje wieszania na zewnątrz patio na tarasie w ogrodzie zapal żarówki

Jeśli nie masz naturalnych podpór na zewnątrz, powszechnym rozwiązaniem jest umieszczenie haczykowych słupów w solidnych donicach żwirowych lub wiadrach wypełnionych betonem i rurą PVC. Umieść doniczki na obwodzie patio i umieść między nimi bajkowe światła. Wadą tej metody jest konieczność pracy z ciężkimi przedmiotami. Jeśli światła są rozciągnięte na większym ganku, mogą wywierać znaczny nacisk na podpory, co może spowodować ich przewrócenie.

Łańcuchy świetlne na zewnątrz przez łąkę

łańcuch świateł wiszący na zewnątrz ogród patio taras pergola podwórko oświetlenie dziedzińca trawnik łąka metalowy słupek metalowy pręt

Jeśli instalujesz światła na trawniku lub w dowolnym miejscu na świeżym powietrzu, gdzie można wbić kołek w ziemię, łatwiejszą metodą jest użycie długich metalowych rurek. Ustaw tyczki tam, gdzie są potrzebne i wbij połówkę w ziemię za pomocą młotka. Opaski kablowe to prosty i niedrogi sposób na zabezpieczenie łańcucha świateł na zewnątrz metalowych prętów. Najłatwiej byłoby, gdyby ktoś trzymał dla ciebie światła, podczas gdy ty przedzierasz się przez podwórko i zapinasz opaski na suwak. Jeśli metalowe słupki mają otwór na końcu, przewlecz przez otwór opaskę zamka błyskawicznego, a następnie pociągnij go, aby utworzyć luźną pętlę wokół sznurka świateł. Zasadniczo nie należy zbyt mocno dociągać opaski kablowej do kabla łańcucha lekkiego na zewnątrz, ponieważ może to prowadzić do zwarcia.