oświetlenie

Lampy i oświetlenie: nie tylko praktyczne, ale i dekoracyjne

Oświetlenie w salonie Określanie natężenia światła Wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniej oprawy oświetleniowej

Lampy i światła służą nie tylko praktycznemu celowi. Każdy, kto obecnie upiększa własne cztery ściany, z pewnością natknie się na coraz więcej lekkich elementów dekoracyjnych. Od małych lampek LED, które zdobią Twój balkon lub ściany, po elementy dekoracyjne, które są oświetlane przez światło – rynek jest gigantyczny.

Lampy i oświetlenie jako elementy dekoracyjne: dekoracje świetlne stanowią umiejętne akcenty

Lampy akcentujące i światła z czujnikami ruchu w ogrodzie i przed wejściem do domu oraz na kwietniku

Zima czy Boże Narodzenie kojarzy nam się często z lekkimi dekoracjami. Ale nawet latem dekoracja może sprawić, że wszystko będzie błyszczeć i błyszczeć. Specjalność licznych małych lampek, które są połączone w ciąg świateł: Twoje salony wyglądają tak, jakby błyszczały. To stawia pokój w bardzo zachęcająca, harmonijna atmosfera.

Lampy i oświetlenie w kuchni Oświetlenie dekoracyjne Bajkowe światła

Istnieją również elementy dekoracyjne, które można wykorzystać funkcjonalnie i ozdobnie. Dotyczy to przede wszystkim oświetlenia ścieżek w ogrodzie lub na zewnątrz przed drzwiami wejściowymi. Nikt nie chce szukać schodów o zmierzchu ani wędrować po kamienistej ścieżce. Światła wskazują drogę, co jest szczególnie pomocne dla nieznajomych, takich jak pizza czy listonosz, ale także dla przyjaciół i znajomych. Decydując się na taką dekorację warto również zintegrować czujnik ruchu. W końcu nie chcesz, żeby światło paliło się przez całą noc. Użycie tych elementów dekoracyjnych jest raczej pożądane tylko wtedy, gdy dana osoba chce biegać po ogrodzie lub podejść do drzwi wejściowych.

Oświetlenie z czujnikami ruchu w ogrodzie to oszczędność energii elektrycznej Lampy led na ścieżkę ogrodową

Cechą szczególną tej dekoracji jest to, że oprócz efektu funkcjonalnego i dekoracyjnego zyskujesz większe bezpieczeństwo we własnych czterech ścianach. Bo żaden włamywacz nie uważa, że ​​to miłe, gdy nagle zapala się światło, gdy próbujesz się włamać.

Jest jednak jedna rzecz, którą powinieneś wziąć pod uwagę w związku z dekoracją świetlną: jeśli zdecydowałeś się udekorować światłami, powinieneś zwrócić uwagę na ich jakość. Światła muszą odpowiadać wysokiej klasie efektywności energetycznej. Modele z oceną gorszą niż A mogą generować wysokie rachunki za energię elektryczną w krótkim czasie. Aby uniknąć tego ryzyka, przy zakupie powinieneś zaufać wysokiej jakości, nowym lampom LED. Są przyjazne dla środowiska, energooszczędne i wyjątkowo trwałe.

Lampy i światła: nie ma niebezpieczeństwa od świec

Lampy i światła Wróżki LED nie unikają zagrożenia pożarowego ze świec

Świece są również wspaniałymi elementami rozjaśniającymi nastrój we własnych czterech ścianach. Ale jeśli zapomnisz świecy lub zaśniesz w blasku świec, ryzykujesz ogromne. Pożary mogą podpalić całe domy w ciągu kilku sekund. Ale nowoczesna technologia ma tu również idealne rozwiązanie w postaci świateł LED. Nawet migotanie ognia w świetle jest modelowane tak, aby utrzymać nastrój tak doskonały, jak to możliwe.

Co jest ważne, jeśli chodzi o lampy i oprawy

Oświetlenie kącika do czytania w domowym biurze Lampy wiszące Lampy podłogowe łączą światło bezpośrednie i pośrednie

Lampa, oświetlenie dekoracyjne lub mała ścieżka zawsze ma za zadanie generować światło. Dlatego najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie, jest tak zwana intensywność światła. Jest podawany za pomocą wartości lumenów i dlatego dostarcza informacji o tym, jak jasno może świecić lampa. Lampy sufitowe powinny mieć wysoką wartość lumenów między 600 a 4000 lumenów. Dzięki temu masz pewność, że całe pomieszczenie jest transmitowane, żaden kąt nie pozostaje nieoświetlony i możesz cieszyć się światłem przez długi czas.

  • 1000 lumenów jest w przybliżeniu odpowiednie dla powierzchni sufitu 10 m².
  • Z drugiej strony 2000 lumenów nadaje się do większego obszaru między 10 a 20 m².

Korzystając z tego prostego wzoru, możesz ustalić, która oprawa jest odpowiednia do Twojego celu i kiedy. Ponieważ elementy dekoracyjne są rzadko używane do pełnego oświetlenia pomieszczenia, wartość lumenów może być również nieco niższa.

Zaprojektuj oświetlenie w dobrym stylu Oszczędzaj koszty energii elektrycznej i porównuj taryfy energii elektrycznej

Pamiętaj jednak, aby zwrócić uwagę na efekt koloru. Istnieje wiele różnych odcieni kolorów.

Żółty to jasny kolor, który ludzie odczuwają najbardziej harmonijnie. Biel może szybko wydawać się chłodna, a nawet kliniczna. Taka dekoracyjna lampa może pomóc w spokojnym, szybkim śnie w sypialni. Z drugiej strony, w sypialniach lub pomieszczeniach do pracy nie należy stosować zielonych, a nawet niebieskich odcieni.

Z naukowego punktu widzenia konieczne jest również, aby czerwone odcienie motywowały, stymulowały i dlatego powinny być stosowane przede wszystkim w pokoju hobbystycznym.

Wyrafinowana usługa

Lampy i oprawy Planowanie koncepcji oświetlenia Ustalenie barwy i natężenia światła

Teraz chciałbyś zaoszczędzić pieniądze i zmienić dostawcę energii elektrycznej. Wielu klientów jest zmotywowanych na początku, ale przeszukiwanie szerokiej gamy dostawców w poszukiwaniu nowych najlepszych cen jest niepożądane co godzinę. Budzik taryfowy od Stromvergleich.de, może ci w tym pomóc.

Po aktywacji przejmuje żmudne zadanie porównywania nowych dostawców taryf, zaktualizowanych opcji taryfowych i nietypowych ofert.

Dzięki tej taryfie z budzikiem Twój prąd nie kosztuje dużo pieniędzy. Możesz również skorzystać z oferty dostawców eko-energii elektrycznej. Środowisko na pewno Ci podziękuje.