oświetlenie

10 pomysłów na wewnętrzne oświetlenie schodów

Pomysły-oświetlenie schodów-wewnątrz

Oświetlenie wewnętrzne klatki schodowej pełni zarówno funkcję praktyczną, jak i dekoracyjną. Każdy boi się schodzić po schodach po ciemku, więc zebraliśmy kilka pomysłów.

Oświetlenie schodowe zainstalowane wewnątrz na ścianie

Pomysły-oświetlenie-schodowe-wewnątrz-na-ścianie

Pierwszą opcją byłoby zamontowanie oświetlenia schodowego na ścianie obok schodów. W zależności od wielkości schodów wystarczą 3 lub 4 światła. W tym przypadku prostokątny kształt lamp pasuje do projektu schodów i płynnie integruje się z całym wnętrzem.

Oświetlenie wewnętrzne klatki schodowej również o przeznaczeniu dekoracyjnym

Pomysły-oświetlenie schodów-wewnątrz-dekoracyjne

Drugie zdjęcie przedstawia podobny przykład, ale w tym przypadku światła są większe. Ale oczywiście konstrukcja schodów nie jest taka sama. Wykonany jest z drewna i ma bardziej solidny wygląd, dlatego oświetlenie klatki schodowej we wnętrzu również zostało dobrane tak, aby pasowało do detali.

oświetlenie dekoracyjne

Pomysły-oświetlenie-schodowe-wewnątrz-małe-dekoracyjne-światła

To kolejny rodzaj oświetlenia schodów wewnętrznych. Te tutaj mogą być montowane na ścianie i mają konstrukcję, która emituje światło w różnych kierunkach i wzbogaca ogólny wystrój wnętrza. Wyglądają jak małe gwiazdki. Są subtelne i szykowne, pasują do całego projektu schodów. Można je również umieścić bliżej siebie. Jest mały, ale zapewnia wystarczającą ilość światła w nocy.

Oświetlenie podłogowe

Pomysły-oświetlenie-schodowe-wewnętrzne-oświetlenie-podłogowe

W innym przypadku oświetlenie schodowe jest instalowane w samych schodach. Każdy stopień ma małą lampkę podłogową na krawędzi, która oświetla drogę.

Oświetlenie schodów LED

Pomysł na oświetlenie schodowe LED

Inną opcją oświetlenia schodów jest włączenie świateł na schodach z przodu. To opcja, która nie tylko oszczędza miejsce, ale także chroni oświetlenie. Możesz przypadkowo na nią nadepnąć. Tutaj to niemożliwe, co ważne, wyglądają praktycznie i stylowo. Większość współczesnych domów wybiera ten rodzaj oświetlenia schodowego w pomieszczeniach. Dobrze komponuje się z minimalistycznym wnętrzem.

Oświetlenie ledowe

Pomysły-LED-oświetlenie schodów-wewnątrz

Jest jeszcze czwarty rodzaj oświetlenia schodowego, który chcielibyśmy Wam pokazać. Schody te są oświetlone od dołu. Światło jest zamglone i subtelne i widoczne tylko w niewielkiej części oddzielającej schody od sąsiedniej ściany. Tworzy to tajemniczą atmosferę w całym domu.

     oświetlenie pośrednie

Pomysły-oświetlenie schodów-z powrotem

Oświetlenie od dołu

Pomysły-oświetlenie-schodowe-wewnątrz-za-schodami

Pomysły-oświetlenie-schodowe-na-schodach