Oświetlenie, dekoracje i uroczystości

Nowoczesne oświetlenie żyrandolowe

Mass Light - oprawka marmurowa

Termin „żyrandol” kojarzy się z przepychem i wielkością, ale najwcześniejsze żyrandole świecowe projektowano znacznie skromniej. Zostały po prostu wzniesione w formie drewnianego krzyża. Na kilka świec wbito w to ostre metalowe kolce, aby je zabezpieczyć. Zawieszony na łańcuchu na belce dachowej, żyrandol oświetlałby wiele średniowiecznych bankietów szlacheckich lordów. Fascynujące jest myślenie, że to jest wspaniałe nowoczesne oświetlenie żyrandolowe, Z wieloma złożonymi przykładami i zawiłym stylem przedstawionym, wszystkie ewoluowały z tego stosunkowo prostego projektu.

Lampa wisząca Kundalni

nowoczesne oświetlenie wahadłowe od KUNDALINII

Bardziej złożone i dekoracyjne formy żyrandola zaczęły powstawać w XV wieku. Stały się one popularne w pałacach królewskich, a także w arystokratycznych i zamożnych domach w Europie Północnej. Żyrandol stał się symbolem luksusowego życia ze względu na wysoki koszt spalania tak wielu świec. Posiadanie żyrandola stało się znaczącym symbolem statusu, który kojarzył się z wielkim bogactwem. Na szczęście dzisiaj będzie nowoczesne oświetlenie żyrandolowe zasilany energią elektryczną i nie droższy w użytkowaniu niż jakikolwiek inny zespół oświetleniowy.

nowoczesny żyrandol z pleksi

Wahadło z pleksiglasu firmy KUNDALINI

Ten pokazany tutaj nowoczesne oświetlenie żyrandolowe waha się od prostych do bardzo ozdobnych wzorów, wszystkie te projekty mają ciekawe skojarzenia historyczne. Najbardziej wyszukane nowoczesne wzory żyrandoli prawdopodobnie nawiązują do XVIII wieku, kiedy to wzornictwo „ormolu” stało się szczytem mody. Ten styl był złożony i ekstrawagancki z wieloma zakrzywionymi gałęziami podtrzymującymi dużą liczbę świec. W tym czasie dodano dodatkowe elementy dekoracyjne, w tym kształty kwiatów lub liści, a krople kryształu ołowiowego rozpraszały światło w fascynujących kształtach.

Lampa wisząca z poliwęglanu

Lampa wisząca z poliwęglanu

Czyli kiedyś wspaniały przyciągający wzrok w aranżacji wnętrz pałaców i rezydencji i dostępny tylko dla najbogatszych, ale bajeczny żyrandol jest teraz dostępny dla wszystkich. Popularność nowoczesne oświetlenie żyrandolowe jest bezsporne. Moda na żyrandole jest teraz obecna we wszystkich stylach aranżacji wnętrz. Dzięki projektom na każdą kieszeń, żyrandole są dostępne dla każdego, kto tego chce. Ale jeśli jesteś niesamowicie bogaty, możesz oczywiście nadal wybrać i zapłacić małą fortunę za doskonałą, ręcznie wykonaną wersję kryształu lub oryginalny antyczny, taki jak największy na świecie żyrandol. Był to prezent od królowej Wiktorii i znajduje się w „Pałacu Dolmabahce” w Stambule. To niezwykłe dzieło sztuki ma łącznie 750 lamp i waży 4,5 tony. Przepraszam, że cię rozczarowałem, ale nie jest na sprzedaż!

przez Jaz

Zakręcone światła Erwina Zwiersa

skręcone światła - projekt erwin zwiers

nowoczesna instalacja świetlna Ramona Esteve

instalacja świetlna Ramon Esteve

Żyrandol Aura autorstwa Oceane Delain

lampa aura autorstwa delaina i durandarda

nowoczesna lampa od Formuj nas z miłością

Silikonowa lampa wisząca Arturo Alvarez

wahadło silikonowe autorstwa arturo alvareza

Kryształowy żyrandol

światło wahadłowe PREARO COLLEZIONE