opieka dentystyczna

Prawidłowo myj zęby dzięki wskazówkom dotyczącym techniki szczotkowania, aby zapewnić lepszą pielęgnację zębów

Szczoteczka do zębów Szczotkowanie pasty do zębów Prawidłowe zasady pielęgnacji jamy ustnej Wskazówki

Umyj zęby prawidłowo – ale jak to działa? Różne badania wykazały, że wielu dorosłych musi myć zęby niewłaściwą techniką i musi się od nowa uczyć. Nie należy lekceważyć wszystkiego, co jest związane z higieną jamy ustnej i pielęgnacją jamy ustnej, radzimy dentystom. Tylko dobra opieka dentystyczna może zapobiec próchnicy, stanom zapalnym i chorobom przyzębia. Z reguły zęby należy myć przez około 2 minuty po każdym posiłku, przy czym czas szczotkowania powinien być indywidualny.

Prawidłowo myj zęby – jaką techniką szczotkowania??

Używaj szczoteczki do zębów prawidłowo pod kątem do końcówek gumowych

Nie pozwól, aby szczoteczka krążyła w ustach! Ruchy okrężne podczas szczotkowania zębów wpychają bakterie i płytkę nazębną pod linię dziąseł i mogą powodować stan zapalny. Technika zamiatania jest znacznie bardziej odpowiednia dla dorosłych. Płytka nazębna jest usuwana poprzez rodzaj ruchu wycierania. Idealne są trzy minuty mycia zębów. Główkę szczoteczki umieszcza się pod niewielkim kątem (pod kątem 45°) na przejściu między zębem a dziąsłem tak, aby włosie dotykało zęba i dziąsła. Mycie zębów zawsze przechodzi z „czerwonych” na „białe”, czyli od dziąseł do zębów, w drugą stronę można łatwo zranić wrażliwe dziąsła. Zaczynasz od powierzchni żucia, potem czyścisz powierzchnie zewnętrzne.

Jak używać nici dentystycznej?

Używaj nici dentystycznej prawidłowo -dobra higiena jamy ustnej

Nić dentystyczną należy stosować przynajmniej raz dziennie. Końce 50-centymetrowego kawałka jedwabiu owija się wokół środkowego palca. Pomiędzy nimi powinien pozostać kawałek ok. 4-5 centymetrów. Nici dentystycznej używa się do wkładania przestrzeni pomiędzy nimi, bez dotykania dziąseł, i toczenia nowego kawałka jedwabiu ze środkowego palca raz za razem. Wystarczy kilka minut jazdy tam iz powrotem, aby usunąć płytkę nazębną i resztki jedzenia. Jeśli odległość między zębami jest większa, należy zastosować szczoteczki międzyzębowe.

Prawidłowo myj zęby odpowiednią pastą

Szczoteczka do zębów zielona świeża pasta do zębów żel z fluorem pielęgnacja jamy ustnej naturalna mięta

Odpowiednia pasta do zębów powinna nie tylko dobrze smakować, ale także dobrze czyścić zęby, a przede wszystkim zapobiegać próchnicy. Oczywiście nie każda pasta jest odpowiednia dla wszystkich zębów. W każdym razie ważne jest, aby nie zabrakło substancji fluoru, która jest tak ważna dla ochrony przed próchnicą.

Wskazówki dotyczące mycia zębów

Matka i córka prawidłowo myją zęby za pomocą napiwków