opieka dentystyczna

Nieświeży oddech – jak sobie z tym poradzić?

Leczenie nieświeżego oddechu Wskazówki dotyczące nieświeżego oddechu – leczyć zdrową pielęgnację jamy ustnej

Tak, oczywiście nieświeży oddech wprawia nas w zakłopotanie. Zły oddech można zwalczyć częstym i prawidłowym myciem zębów lub gumą do żucia, ale te małe sztuczki niestety nie zawsze okazują się skuteczne.

Nieświeży oddech – przyczyny

Nieświeży oddech powoduje wskazówki-pielęgnacja jamy ustnej higiena jamy ustnej

Eksperci twierdzą, że przyczyn nieświeżego oddechu powinniśmy szukać w naszym ogólnym zdrowiu. Istnieją dwa rodzaje nieświeżego oddechu: fizjologiczny i patologiczny. Fizjologiczny nieświeży oddech rozwija się na skutek rozpadu cząstek pokarmu w jamie ustnej i jest związany z grzbietem języka. W takim przypadku nie można zarejestrować konkretnej choroby, która dokładnie ją powoduje.

Nieświeży oddech – czy to choroba??

Porady dotyczące świeżego oddechu Prawidłowo myj zęby Pielęgnacja jamy ustnej

W przypadku patologicznego nieświeżego oddechu mówimy już o chorobie (halitosis), jest ona dwojakiego rodzaju: pierwszy związany jest z jamą ustną, a drugi neurogenny. Nieświeży oddech występuje w chorobach tkanek jamy ustnej, błon śluzowych, zębów (próchnica), dziąseł (zapalenie przyzębia) i poza jamą ustną – pochodzi z nosa (nieżyt nosa, polipy), zatok (zapalenie zatok), migdałków (zapalenie migdałków). ), płuca – lub choroby żołądka w organizmie, wtedy nieprzyjemny zapach jest przenoszony przez krew i wydzielany przez płuca podczas wydechu. Zwykle dzieje się tak w przypadku chorób takich jak cukrzyca, choroba wątroby, mocznica, krwawienie wewnętrzne.

Jak leczyć nieświeży oddech?

złe pomysły na nieświeży oddech higiena jamy ustnej pielęgnacja zębów

Neurogenny nieświeży oddech nie występuje cały czas, jest tymczasowy i pojawia się właściwie tylko wtedy, gdy całe ciało jest zestresowane, wyczerpane i odwodnione. Dobrą wiadomością jest to, że usuwając negatywne przyczyny, zniknie również nieprzyjemny zapach. Niezależnie od tego, czy nieświeży oddech ma dno fizjologiczne czy neurogenne, może zniknąć natychmiast po wyeliminowaniu czynników, które go powodują. Dlatego oprócz regularnej higieny jamy ustnej konieczne jest przestrzeganie kilku zasad.

Pić dużo wody!

Wskazówki dotyczące picia wody – przeciw nieświeżemu oddechowi – jak ominąć metody zdrowotne

Wskazane jest picie dużej ilości wody. Odwodnienie sprawia, że ​​oddychanie jest trudne i niewygodne. Woda mineralna jest oczywiście znacznie lepsza niż zwykła woda pitna. Byłoby lepiej, gdybyś na chwilę pominął dania chińskie i meksykańskie. Nie przesadzaj z czosnkiem i innymi produktami, które pochłaniają nieświeży oddech. Dopraw swoje potrawy i sałatki świeżą pietruszką, koperkiem i innymi ziołami. W dawnych czasach po każdym posiłku ludzie żuli mieszankę nasion kopru i pietruszki, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ust. Właściwie działa świetnie, możesz spróbować!

Zdrowe odżywianie-Wschodnie warzywa-Wskazówki do kupowania-Właściwa pielęgnacja jamy ustnej

Jeśli jednak problem nieświeżego oddechu pogłębia się i nie mają na niego wpływu tradycyjne znane metody, lepiej porozmawiać o tym z lekarzem. Czasami nieświeży oddech jest dowodem lub pierwszym sygnałem poważnych problemów zdrowotnych w naszym organizmie.

Jak prawidłowo myć zęby – wskazówki, jak zapobiegać nieprzyjemnemu zapachowi – zasady higieny Pielęgnacja zębów