Okna i drzwi

Stalowe drzwi Corten z geometrycznym wzorem witają odwiedzających galerię sztuki na Tajwanie

drzwi ze stali corten geometryczny design nowoczesny

Drzwi wejściowe to wizytówka każdego budynku. Dlatego coraz więcej architektów i projektantów stawia na narzucanie wzorów drzwi zamiast zwykłych. Dobrym tego przykładem są główne drzwi wejściowe tej galerii sztuki na Tajwanie. Istnieją dwie masywne stalowe drzwi Corten, które robią ogromne wrażenie zarówno swoją optyką, jak i geometrycznym kształtem. W artykule przedstawiamy projekt biura projektowo-architektonicznego BASS Design.

Dlaczego stal Corten?

galeria sztuki yi yun tajwan drzwi wejściowe ze stali corten

Stal Corten to specjalny rodzaj stali, który przez kilka tygodni wystawiony jest na działanie warunków atmosferycznych i w ten sposób tworzy specjalną warstwę ochronną (patynę). Warstwa ta chroni stal przed rdzewieniem i jednocześnie tworzy atrakcyjny wizualnie efekt. Ponieważ ta stal jest całkowicie odporna na warunki atmosferyczne, doskonale nadaje się do użytku na zewnątrz. Jest często stosowany w ogrodzie i przy projektowaniu elewacji.

drzwi stalowe corten szara fasada galeria sztuki yi yun zewnętrzne

Oprócz dobrych właściwości materiałowych, rodzaj stali zachwyca wyjątkowym wyglądem. Patyna prezentuje się niezwykle nowocześnie i prezentuje się bardzo elegancko w połączeniu z neutralnymi kolorami. Z tych wszystkich powodów architekci zastosowali stalowe drzwi Corten do wejścia do Galerii Sztuki Yiyun w Taipei.

Drzwi stalowe Corten z geometrycznym wzorem

drzwi stalowe corten wejście do galerii sztuki tajwan

Wejście do galerii to dwoje drzwi ze stali corten – jedne szerokie, drugie wąskie – które zamykają się w ciekawy kształt. Zewnętrzna część charakteryzuje się geometrycznymi kształtami, które po zamknięciu nieznacznie wystają z elewacji. Tworzy to efektowny projekt, który zaprasza odwiedzających do galerii. Trójkąty uformowane po lewej i prawej stronie wskazują klamki drzwi, ale w rzeczywistości nie są to klamki. Są to raczej dwa wycięte obszary w powierzchni drzwi, które działają jak klamki.

Zewnętrzna elewacja budynku została zaprojektowana w neutralnej szarości, co stanowi idealne tło dla stali Corten. Powstały kontrast zmienia drzwi wejściowe w prawdziwe przyciągające wzrok.

boczna oś obrotu drzwi wejściowych ze stali corten

Masywne drzwi ze stali corten obracają się po otwarciu i dlatego nie mają progu. Zapewnia to również płynne przejście z zewnątrz do wewnątrz. Jeśli drzwi wejściowe są otwarte, widać, że są całkowicie płaskie od wewnątrz. Przyciągający wzrok, geometryczny wzór jest więc widoczny tylko z zewnątrz.

galeria sztuki tajwan wejście stalowe drzwi corten geometryczne

Spojrzenie na galerię sztuki Yiyun w Taipei na Tajwanie

wystawa galeria sztuki tajwan

W poniższej galerii zdjęć możesz również przyjrzeć się aranżacji wnętrz Galerii Yiyun.

tajwańska galeria sztuki wystawa wewnętrzna mini drzewo

wystawa galeria sztuki yi yun rośliny stalowe figurki

galeria sztuki na wystawie elementów stalowych,

galeria sztuki yiyun wewnątrz okna czarna ramka

galeria sztuki projektowania wnętrz yiyun taipei tajwan

wystawa sztuki galeria figur

nowoczesna galeria sztuki projektowania łazienek tajwan

Projekt autorstwa BASS Design

Zdjęcia autorstwa Hey!