Okna i drzwi

Okna aluminiowe lub PCV: zalety i wady tych profili

okno profil pcv korzyści szyba ze szkła słonecznego;

Oferowanych jest wiele różnych typów profili okiennych, różniących się wyglądem i ceną oraz jakością. A ponieważ wymiana okien lub wstawienie nowych to większa inwestycja, wcześniej przynajmniej naucz się podstaw. Zasadniczo dostępne są cztery różne typy profili. To są okna z drewna, stali, które… Okna aluminiowe lub PCV. Te dwa ostatnie są obecnie najbardziej popularne, a co za tym idzie szeroko stosowane. Z tego powodu w tym artykule chcielibyśmy przedstawić Wam zalety i wady dwóch rodzajów profili, abyś mógł łatwiej zdecydować, czy wybrać okna aluminiowe czy PCV.

Okna aluminiowe lub PCV – zalety i wady profili aluminiowych

okno drzwi taras profil aluminiowy czarna zaleta wada

Profile aluminiowe są odporne na warunki atmosferyczne, a zatem trwałe, a także wyglądają nowocześnie. Kolejną zaletą jest to, że materiał nie ulega zmianie ani uszkodzeniu nawet przy dużych wahaniach temperatury. Jest również bardzo łatwy w utrzymaniu. W porównaniu z profilem PVC są bardziej wytrzymałe i większy wybór wariantów kolorystycznych.

Okna aluminiowe lub PCV – Jednak okna aluminiowe mają również pewne wady. Z jednej strony są droższe od okien plastikowych, az drugiej nie są tak termoizolacyjne. Ale teraz oferowane są również warianty izolowane. W oknach wewnętrznych najczęściej stosuje się te nieocieplone. W przypadku profili aluminiowych istnieje zwiększone ryzyko gromadzenia się wilgoci. W obszarach o zasolonym powietrzu, czyli w pobliżu morza, profile mogą tworzyć na swojej powierzchni bąbelki lub pory.

Okna aluminiowe lub PCV – zalety i wady profili PCV

projekt okna plastikowe brązowe drzwi pcv;

Okna aluminiowe lub PCV – profile PCV mają również swoje zalety i wady. Z jednej strony mają właściwości lepszej izolacji termicznej, ponieważ są wykonane z tworzywa sztucznego. Konserwacja jest również niezwykle łatwa w przypadku PVC, którego cena jest niższa w porównaniu z aluminium. Nie podano tutaj powstawania wilgoci, pod warunkiem, że okna zostały prawidłowo zamontowane. Ponieważ krawędzie profili PCV są klejone, zmniejsza się ryzyko przeciągów.

Tutaj również istnieją pewne wady, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji za lub przeciw oknom aluminiowym lub PCV. Tworzywo sztuczne nie jest tak trwałe jak aluminium i jest bardziej podatne na duże wahania temperatury. W związku z tym można go łatwiej uszkodzić lub przesunąć. Przy wyborze koloru nie należy wybierać najtańszego wariantu, ponieważ często z czasem żółknie pod wpływem bezpośredniego światła słonecznego. Ponieważ plastik jest bardziej elastyczny, należy go wzmocnić stalowymi profilami. Oznacza to jednak, że profile PCV mogą lub powinny być używane tylko do określonego rozmiaru okna.

Okna aluminiowe lub PCV – profile aluminiowe do okien zewnętrznych na taras

profil projekt aluminium czarne okno salon jadalnia

Projekt i architektura budynku to również często czynnik, który odgrywa rolę przy wyborze okien aluminiowych lub PCV. W nowoczesnych obiektach profile aluminiowe są doskonałym wyborem, ponieważ wspierają tę atmosferę. Oczywiście w niektórych przypadkach PVC również się do tego nadaje, ale szczególnie jeśli zależy Ci na przytulnej, domowej atmosferze, nie możesz się pomylić z plastikowym profilem.

Okna aluminiowe lub PCV – jak oszczędzać energię

Zaleta profilu pcv białe drzwi przesuwne drzwi,

Okna aluminiowe lub PCV – Jak wiadomo profil PCV oferowany jest z różną liczbą komór, które decydują o wytrzymałości izolacji. Oznacza to, że im więcej komór ma profil, tym lepsza izolacyjność termiczna. W tym sensie okna wykonane z PVC są zdecydowanie lepszym wyborem w porównaniu z aluminium, jeśli weźmiemy pod uwagę również cenę. Powodem, dla którego gromadzi się również mniej wilgoci, jest to, że temperatura tworzywa sztucznego wewnątrz jest wyższa niż temperatura aluminium.

Okna aluminiowe lub PCV – profil aluminiowy jako drzwi harmonijkowe

Drzwi harmonijkowe z profilem aluminiowym pomysł na okno salon canapé

Okna aluminiowe lub PCV – aby rozpoznać skuteczność profili okien aluminiowych lub PCV zwraca się uwagę na współczynnik charakteryzujący współczynnik przenikania ciepła (Uw). Im niższy współczynnik, tym lepsza izolacyjność termiczna profilu. Współczynnik obejmuje nie tylko profil, ale także ilość szyb. Prawidłowy montaż jest również ważny dla uzyskania dobrej izolacji termicznej. Połączenia muszą być uszczelnione.

Okno dachowe PCV w kolorze białym

wady pcv zalety świetliki salon dywan sofa

Okna aluminiowe lub PCV – Duże okna PCV w salonie

profil z tworzywa sztucznego białe okno kominek biała ławka

Okna aluminiowe lub PCV – budynek z szarymi oknami aluminiowymi

dom profile aluminiowe okno budynek ogród cegła

Okna aluminiowe lub PCV – okna i drzwi z białego PCV o klasycznym wzornictwie

okno aluminiowe lub pcv białe klasyczne drzwi,

Aluminium można wybrać do uderzających kształtów okien

Aluminiowa lub pcv okno drzwi balkon dywan,

okno aluminiowe lub pcv czarny wykusz sofa do salonu;

profile do budynków biurowych z aluminium lub pcv,

drzwi tarasowe okno klasyczny salon pcv,

świetliki profil aluminiowy nowoczesny wybierz szkło