Okna i drzwi

Nowoczesne drzwi wahadłowe jako estetyczny wyraz we wnętrzu

nowoczesne drzwi skrzydłowe meble z drewna salon ogród

Dyskretnie wykonane ze szkła, naturalnie pięknego z litego drewna lub minimalistycznej, eleganckiej stali – drzwi wahadłowe stały się prawdziwą atrakcją we wnętrzu. Funkcjonalne i dekoracyjne, nowoczesne drzwi skrzydłowe (znane również jako drzwi obrotowe) harmonijnie komponują się z każdym wnętrzem i zapewniają spektakularny widok po otwarciu i zamknięciu. Kompaktowe systemy z prawie niewidocznymi mechanizmami umożliwiają szybki montaż nawet bez zatrzymania. Drzwi, które można obracać w obie strony, gwarantują łatwą obsługę dzięki innowacyjnym zawiasom. Duży wybór materiałów i powierzchni daje projektantom wnętrz i budowniczym swobodę projektowania. Nic dziwnego, że systemy drzwi obrotowych cieszą się coraz większą popularnością.

Nowoczesne drzwi wahadłowe: wyrafinowane mechanizmy gwarantują bezwysiłkowy i bezgłośny ruch

nowoczesne wskazówki dotyczące projektowania szklanych drzwi skrzydłowych

Ze względu na rzucające się w oczy futryny i ograniczniki: nowoczesne drzwi obrotowe prezentuje się w prostym wyglądzie. Osłony, klamki i futryny są zbędne i zawodzą. Zamiast tego drzwi poruszają się wokół osi pionowej podczas otwierania i zamykania. Wpuszczone sworznie obrotowe i zawiasy zintegrowane z górną i dolną krawędzią sprawiają, że drzwi skrzydłowe są purystyczną urodą bez irytujących akcesoriów. Ponadto system umożliwia swobodny kierunek obrotu z kątem otwarcia do 180 stopni i może być montowany zarówno w nowych, jak i istniejących gniazdach. Wymiary drzwi i ich waga nie mają znaczenia – zawiasy wyposażone są w specjalne systemy sprężyn. Oznacza to, że bez problemu można przesuwać nawet ciężkie skrzydła drzwi. Dzięki doskonałemu zlicowaniu drzwi obrotowe nadają się również do użytku na zewnątrz. Wygłuszenie panelami akustycznymi czyni je funkcjonalnym elementem ściany działowej w biurze.

Nowoczesne drzwi skrzydłowe: przegląd materiałów

nowoczesne drzwi skrzydłowe drewniane kuchnia krajobraz niewidoczne

Jeśli chodzi o materiały, wymagania klientów są nieograniczone. Drewno, stal i szkło należą do trzech najpopularniejszych i najczęściej wybieranych materiałów. Nowoczesne drzwi wahadłowe z litego drewna nadają pomieszczeniu naturalny charakter dzięki ciepłemu kolorowi i atrakcyjnemu usłojeniu. Doskonale sprawdza się również jako drzwi wejściowe i tworzy przytulną atmosferę w korytarzu. W wersji antycznej drzwi wahadłowe są miłym dodatkiem do starych budynków, wersja nowoczesna z powodzeniem rozluźnia surowy minimalistyczny wygląd nowych budynków.

nowoczesne drzwi skrzydłowe szklana metalowa rama dom rodzinny

Drzwi obrotowe wykonane ze szkła okazują się naprawdę wszechstronne. Mianowicie spełnia kilka funkcji. Z jednej strony oddziela od siebie pomieszczenia – np. ogród zimowy od salonu, z drugiej tworzy wizualne połączenie między nimi i umożliwia płynne przejście na balkon lub do ogrodu. Wpuszcza również dużo światła słonecznego do salonu. Podczas montażu drzwi skrzydłowych, które można otwierać w obu kierunkach, do szklanej płyty dołączane są subtelne detale z drewna lub metalu. Niosą konstrukcję i mieszczą w sobie mechanizmy obrotowe.

nowoczesne drzwi wahadłowe wykonane ze szklanej przegrody drzwi wewnętrznych

Drzwi obrotowe wykonane ze stali charakteryzują się dużą stabilnością, zachwycają solidnym wyglądem i nadają industrialnemu szyku w loftowym stylu. Dzięki temu doskonale sprawdzi się w nowoczesnych domach jednorodzinnych i zapewni zarówno prywatność, jak i ochronę przed hałasem. W przestronnych salonach można ją zintegrować ze ścianką działową i w ten sposób buduje dostępną przestrzeń życiową. W przedpokoju jest to element definiujący styl, który swoją szlachetną wyrazistością nadaje ton stylowi życia.

Nowoczesne drzwi skrzydłowe stanowią absolutną atrakcję we wnętrzu – nie tylko przekonują szybkim i łatwym montażem, ale można je również wystawiać na różne sposoby zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz..

nowoczesne drzwi skrzydłowe pomalowane na biało, minimalistyczna ściana z odsłoniętego betonu