Okna i drzwi

Komfort cieplny w domu – na co zwrócić uwagę przy profilu

ciepło komfort w domu sofa kobieta laptop

Ważnym warunkiem komfortu mieszkania w domu lub mieszkaniu jest to, aby wewnątrz było ciepło i ciepło. Osiąga się to między innymi dzięki odpowiednim oknom i profilom okiennym. Mają one zapobiegać przenikaniu ciepłego powietrza przez nieszczelności oraz izolować zimne powietrze na zewnątrz. Do Komfort cieplny w domu Następujące rzeczy są niezbędne do zagwarantowania.

Komfort cieplny w domu dzięki szczelnym profilom

komfort cieplny w domu szczelny profil z drewna pcv,

– Jak już wspomniano, w profilu nie powinno być przecieków, aby zapewnić komfort cieplny w domu. W przeciwnym razie wystąpią przeciągi, z zimnym powietrzem napływającym do pomieszczenia z zewnątrz i ciepłym na zewnątrz. Oczywiście najlepiej to osiągnąć dzięki wysokiej jakości profilom okiennym, które nie zmieniają się w czasie lub pod wpływem różnych warunków atmosferycznych. Rama w oknie również powinna być dobrej jakości. Gwarantuje to, że otwierane skrzydło okna jest hermetycznie uszczelnione i wciśnięte w ramę okna.

Komfort cieplny w domu – ciepła sypialnia dzięki wysokiej jakości profilom

sypialnia okno łóżko kominek profil projekt komfort

– Aby zapewnić komfort cieplny w domu, wybierz profile, które mają niski poziom przenikania ciepła. Charakteryzuje się to wartością Uf i pokazuje, ile watów energii cieplnej jest tracone na metr kwadratowy przy określonej różnicy temperatur między wnętrzem a otoczeniem. Wybierz profile okienne o jak najniższej wartości.

Komfort cieplny nawet przy świetlikach 

świetlik komfort domu profil biurowy ciepła

– W przypadku profili wykonanych z PVC wartość tę określa ilość komór. Im więcej komór ma profil, tym lepiej izoluje. W niektórych przypadkach komory można również wypełnić specjalnym materiałem izolacyjnym lub samym PCV w celu zwiększenia efektu. Plastik jest złym przewodnikiem ciepła i zimna i gwarantuje komfort cieplny w domu.

Dla ciepła i komfortu w ogrodzie zimowym, profile aluminiowe 

ogród zimowy komfort profil okienny ciepło tropikalna atmosfera

– W przypadku profili aluminiowych lepszą izolację termiczną zapewniającą komfort cieplny w domu uzyskuje się dzięki tzw. przekładce termicznej w profilu. Ta przerwa dzieli profil na dwie części, które z kolei tworzą wspólny profil dzięki wbudowanym izolatorom. Im większe izolatory i im większa liczba komór, które powstają w profilu, tym mniejsza wartość Uf.

Komfort dzięki ciekawemu projektowi okien

komfort cieplny w domu okno sypialni czarne łóżko

Jak więc zauważyłeś, wartość współczynnika przenikania ciepła ma ogromne znaczenie dla zapewnienia komfortu cieplnego w domu. Ponadto dobrze zaizolowany profil okienny lub drzwiowy prowadzi do wyższej temperatury powierzchni samego profilu, co zapobiega kondensacji pary wodnej na oknach, a w konsekwencji również tworzeniu się pleśni. Prądy konwekcyjne mogą również powstawać w powietrzu w pobliżu zimnych powierzchni, co może być bardzo nieprzyjemne nawet w wysokiej temperaturze pokojowej.

Komfort cieplny w domu dla całej rodziny

komfort cieplny w domu profil okienny wysoka jakość