Okna i drzwi

Elektryczna brama garażowa – 18 pomysłów na atrakcyjną elewację

pomysły na elektryczne bramy garażowe-nowoczesne-projekty-praktyczne-budowanie-domu

Brama garażowa to ważny element elewacji domu. Służy nie tylko do bezpiecznego zamykania garażu, ale również powinien być atrakcyjny wizualnie i komponować się z resztą domu. Jeden jest szczególnie praktyczny elektryczne drzwi garażowe, które można otwierać i zamykać za pomocą pilota. Chcielibyśmy przedstawić Państwu kilka projektów takich bram garażowych, które powinny Was zainspirować. Wybieraj między celami, które tworzą kontrast, a tymi, które są ledwo zauważalne.

Elektryczna brama garażowa z pionowych listew

brama elektryczna-drewniane-taśmy-lekkie-nowoczesne-rowerowe-szara-ściana

Ta brama garażowa D’Arcy Jones Architecture składa się z jasnych drewnianych listew, które tworzą nowoczesny garaż. Elektryczna brama garażowa może być wykonana z dowolnego materiału. W ten sposób idealnie dopasujesz go do stylu domu.

Elektryczna brama garażowa z akumulatorem

elektryczna brama garażowa kontrast-kolory-brąz-biały-kamień-ściana

Często instalowany jest akumulator, aby w przypadku awarii zasilania można było otworzyć elektryczną bramę garażową. Z kolei systemy solarne do elektrycznych bram garażowych pomagają oszczędzać energię. Musisz zdecydować, co jest dla Ciebie najlepsze. Powyżej możesz zobaczyć wariant trzech bram autorstwa Davida Jamesona Architect.

Użyj starego drewna

elektryczne drzwi garażowe kamuflaż-wejście o wyglądzie drewna postarzanego

W tym przykładzie autorstwa Christopher Simmonds Architects, odzyskane drewno zostało użyte nie tylko do elektrycznej bramy garażowej. Te same panele zdobią ściany garażu i elewację drugiego piętra domu. W połączeniu z białą elewacją parteru daje to bardzo elegancki wygląd całego domu.

drzwi przesuwne

elektryczne-drzwi-garażowe-minimalistyczne-ciemne-drewno-białe-ramowe-drzwi-wjazdowe

Elektryczna brama garażowa może być również zamontowana w formie drzwi przesuwnych. Jeśli wolisz wariant mechaniczny, to wyłącznie Twoja decyzja. Ten ładny projekt autorstwa Guilherme Torres składa się z ciemnych, lakierowanych poziomych drewnianych desek, otoczonych białym garażem.

Brama garażowa jako część domu

elektryczne-drzwi-garażowe-monochromatyczne-oświetlenie-pomysł-frontowy ogród

Podobnie jak w wariancie na elektryczną bramę garażową z odzyskanego drewna, garaż ten został dopasowany materiałowo i wzorniczo do elewacji domu. Brama garażowa jest prawie niezauważalna. Wyróżnia go również atrakcyjne oświetlenie. Pomysł pochodzi od Feldman Architecture.

Pomysł na stal

elektryczne-drzwi-garazu-nierdzewne-wzory-beton-garazu

Z tą bramą garażową robi się artystycznie. Składa się ze stalowych paneli, które są przerwane siatką, aby stworzyć ładny wzór. Wygląd stali nierdzewnej stanowi również atrakcyjny kontrast z szarym garażem.Projektanci Miller Design zastosowali stal do wykonania elektrycznej bramy garażowej.

Ciemny las

elektryczne-drzwi-garazowe-listwy-drewno-lakierowanie-ciemnobrązowy-nowoczesny-dom

Ciemne, pionowe listwy drewniane dopasowują się do elewacji domu. Efektem jest nowoczesny projekt domu, który zapewnia komfort mieszkania już na podjeździe. Bramy połączone są białymi ścianami i jasnym podjazdem. Drewno do elektrycznej bramy garażowej zostało zaprojektowane przez BVN Architecture.

Elektryczna brama garażowa z drzwiami

elektryczne-drzwi-garazu-białe-drzwi-prywatność-ekran-dom-żywopłot-drzewo

Jeśli chcesz mieć elektryczną bramę garażową, która jest wizualnie niepozorna, powinna mieć takie samo wykończenie i wygląd jak reszta parteru Twojego domu. Dotyczy to oczywiście sytuacji, gdy garaż znajduje się w domu. Ten projekt pochodzi od architektów Wannenmacher + Möeller GmbH.

Poziome listwy drewniane

elektryczne-drzwi-garazowe-dachowe-retro-flair-nowoczesne-design-deski-drewniane

Ta brama garażowa jest wizualnie oddzielona. Podczas gdy pozostałą część elewacji zaprojektowano w pasy, garaż składa się z całej powierzchni poziomych drewnianych desek. Nie różnią się one jednak stylem i kolorem. Elektryczna brama garażowa, taka jak ta autorstwa Choi Ropiha Fighera, wygląda egzotycznie.

Twórz kontrasty

elektryczne-drzwi-garazu-wybrzeze-projekt-lozka-garaz-inspiracja-widok na morze

Bardzo podoba się nam ten pomysł, w którym do projektu wykorzystano efekt kontrastów. Minimalistyczny dom został zaprojektowany w całości w kolorze białym, a podjazd zdobi elektryczna brama garażowa z ciemnego drewna. Naprawdę niezwykły pomysł Gavin Maddock Design Studio.

Elektryczna brama garażowa do podwójnego garażu

elektryczne-drzwi-garazowe-wzory-szklane-listwy-lampy-beton-szara-fasada

Atrakcyjne oświetlenie zostało również zastosowane w tym projekcie przez Mark Brand Architecture do oświetlenia podjazdu w nocy. Elektryczna brama garażowa nie musi być całkowicie nieprzezroczysta. Wąskie pasy szkła mają dekoracyjny wpływ na ogólny wygląd bramy i wyglądają niezwykle nowocześnie.

Szary wzór

garaż-elektryczny-podjazd-płyty-beton-projekt-ogrodu-monochromatyczny-pomysł-garaż

Gdyby nie podjazd, brama garażowa byłaby prawie niezauważalna. Zobaczysz elektryczną bramę garażową z małym baldachimem. Zapraszamy do poszerzenia garażu o zadaszenie. Ciekawe jest również to, że garaż znajduje się na drugim piętrze domu. W ten sposób architekci i projektanci ze Splyce doskonale wykorzystali lokalizację na zboczu wzgórza.

Szara cegła i drewno

elektryczne-brama-garazowa-klinkier-okładzina-kostka-podjazd-szara

Podjazd i garaż zaprojektowano w monochromatycznym kolorze z szarej kostki brukowej i szarego klinkieru. Brama garażowa w jasnym pomarańczowo-brązowym odcieniu była świetnym wyborem, aby nadać akcent. Garaż z elektryczną bramą garażową znajduje się z dala od domu i został stworzony przez Sanders Pace Architecture.

Szklany dom z podwójnym garażem

elektryczne-drzwi-garazowe-recaceln-drewno-ładny-wzór-okna-fronty-szklany dom

Oto kolejny przykład elektrycznej bramy garażowej wykonanej z odzyskanego drewna. Pod względem kolorystycznym dopasowuje się do reszty domu, ale także do naturalnego otoczenia. Pomysł na garaż i dom z dużymi i wieloma frontami okiennymi pochodzi od Hughes Umban Howar Architects.

przezroczystość

elektryczne-drzwi-garazowe-szklane-zmatowane-efektywnie-minimalistyczne-odskocznie-chodnik

Jeśli zdecydowałeś się na nie do końca nieprzezierną, elektryczną bramę garażową, możesz rozważyć również ten wariant. To drzwi z matowego szkła, przez które widać sylwetki samochodów przy włączonych światłach. Niezerowa architektura dodała do tego również wzór siatki listew.

Jasne drzwi garażowe

elektryczne-drzwi-garazowe-kremowe-drewno-dekoracyjne-szutrowe-wjazd-bauhaus

Kolor drewna pasuje do cegły garażu. Powstaje sympatyczny podjazd, który charakteryzuje elektryczna brama garażowa oraz design z ozdobnym żwirem. Dopasowano również drzwi wejściowe. Przyjazny teren zewnętrzny z frontowym ogrodem to zasługa projektu Michaela Hsu Office of Architecture i realizacji przez Texas Construction Company.

Niewidoczne garaże

elektryczne-drzwi-garazowe-niewidoczne-pomysl-duze-okno-wewnetrzne-proste

Fasada całej dolnej kondygnacji składa się z jednego i tego samego projektu. Oznacza to, że bramy są ukryte, a garaże prawie niewidoczne. Elektryczna brama garażowa i każda inna może być zaprojektowana z oświetleniem pośrednim, tak jak zrobił to Daniel Marshall Architect.

Baw się światłem i ciemnością

elektryczne-bramy-garazowe-białe-okładziny-drewno-graeser-rośliny

Można tu również zobaczyć elektryczną bramę garażową o nowoczesnym designie. Jest to połączenie białej bramy, która została połączona z ciemną drewnianą okładziną ścienną, aby stworzyć przyjemny kontrast. Atrakcyjny pomysł pochodzi z Residential Attitudes.

Projekty autorstwa Architektura D’Arcy Jones

David Jameson Architekt

Christopher Simmonds Architekt

Guilherme Torres

Architektura Feldmana

Projekt Millera

Architektura BVN

Architekci Wannenmacher + Möeller GmbH

Choi Ropiha Fighera

Gavin Maddock Design Studio

Marka Architektury Marki

Splyce

Sanders Pace Architecture

Hughes Umban Howar Architekci

Niezerowa architekturaMichael Hsu Biuro Architektury

Daniel Marshall Architekt

Postawy mieszkaniowe