Dom i ogród

Kupno lub wynajem namiotu imprezowego – wskazówki dotyczące wyboru i funkcjonalne projekty

Większość ludzi chce kupić lub wynająć namiot imprezowy, aby znaleźć praktyczne rozwiązanie na planowaną imprezę w ogrodzie w różnych warunkach pogodowych. Właściciele nieruchomości lub najemcy mieszkający w domu z ogrodem mogą przy jego pomocy zorganizować imprezę przy minimalnym wysiłku. Z tego powodu przygotowaliśmy dla Ciebie kilka przydatnych informacji na temat różnych modeli namiotów imprezowych.

Który namiot imprezowy na jaką okazję??

Wypożycz lub kup składany namiot na specjalne okazje, takie jak wesela

Planujesz rodzinną uroczystość na świeżym powietrzu? W takim razie namiot składany jest bardzo odpowiednią opcją. Dzięki temu Ty i Twoi goście możecie wspólnie spędzać chwile w chłodnym cieniu lub w deszczową pogodę latem wodoodporna altana spędzić. Jeśli więc chcesz cieszyć się relaksem w ogrodzie z sąsiadami lub przyjaciółmi, taki namiot imprezowy lub pawilon ogrodowy będzie najlepszym wyborem. Namioty imprezowe są zwykle używane przez krótki czas i na specjalne okazje. Z tego powodu powinieneś być w stanie to zrobić Jak najszybciej rozstawiaj i demontuj pawilony ogrodowe być w stanie. Większość z tych namiotów jest więc wykonana z tkaniny i można je szybko złożyć. Ale namiot imprezowy może nie tylko służyć do okazjonalnych imprez. Czasami nawet pozostaje w ogrodzie przez całe lato. Możesz również wyposażyć go w oświetlenie, aby móc zostać do późna w nocy.

Wskazówki dotyczące kupowania

wewnątrz dużego pawilonu ogrodowego o konstrukcji metalowej

Kupując taki namiot należy oczywiście przede wszystkim zwrócić uwagę na własne potrzeby. Jeśli chcesz często rozkładać i rozkładać namiot imprezowy, dobrze radzimy sobie z namiotem składanym. Ważna jest również stabilność: nawet latem jedna lub druga burza może zmieść ogród, ale namiot imprezowy powinien stać. Niezbędna jest stabilna konstrukcja podstawowa oraz wytrzymały materiał, którym pokryty jest namiot. Jeśli chodzi o rozmiar, dużą rolę odgrywają również Twoje własne potrzeby. Musisz więc wziąć pod uwagę średnią liczbę gości, których chciałbyś pomieścić w swoim namiocie imprezowym. Nawet na imprezę w małej grupie minimalna wielkość powinna wynosić Namiot imprezowy 3×3, a nawet lepiej 3×6 Metry. W przypadku większych imprez pawilon ogrodowy mógł mierzyć nawet pięć na pięć metrów i więcej. Jednak jakie rodzaje takich namiotów mogą być najlepsze do Twoich celów? Tutaj są niektóre z nich:

Składany namiot

składane ławki pod zielony namiot ogrodowy z tkaniny garden party ochrona przed deszczem

Takie namioty składane to niezwykle praktyczna opcja do użytku prywatnego. Ich konstrukcja jest zwykle wykonana z aluminium lub stali. Warianty aluminiowe są szczególnie łatwe w transporcie ze względu na ich niewielką wagę, dzięki czemu regularny montaż i demontaż nie stanowią problemu. Aby ustawić, musisz rozsunąć namiot w dwóch rogach. W celu ochrony przed słońcem, wiatrem i deszczem namioty składane pokryte są materiałem tekstylnym lub plandeką.

Namiot pagody

ogromny namiot pagoda namiot imprezowy na łące na zewnątrz

Namiot pagoda to funkcjonalny i jednocześnie piękny namiot. Jest on również dostępny w wersji składanej i jest zwykle używany na specjalne okazje, takie jak wesela lub plenerowe imprezy firmowe. Namioty Pagoda można spotkać głównie w Azji, ale coraz większą popularnością cieszą się także w Niemczech. Dzięki wysokim, spiczastym dachom namioty typu pagoda wyglądają elegancko i lekko. Namiot ten zazwyczaj posiada stelaż wykonany z profili aluminiowych oraz elementy łączące ze stali, a także plandeki dachowe i boczne.

Kup i ustaw odpowiedni namiot imprezowy

Na przykład, jeśli planujesz przyjęcie przy grillu, ale prognoza pogody mówi, że popołudniowa burza nie jest powodem do zmiany planów. Dzięki zakupionemu namiotowi wszyscy goście i grill będą suche. Aby to zrobić, musisz jednak odpowiednio go zbudować i skonfigurować. W większości przypadków w budowie powinny brać udział co najmniej dwie osoby i przestrzegać następujących informacji:

grill w ogrodzie składany namiot przeciwdeszczowa ochrona przed deszczem

  • Wybierz płaską powierzchnię, która jest co najmniej tak duża jak namiot.
  • Rury są zwykle oznaczone, aby pokazać, gdzie należą.
  • Oznaczone są również profile narożników.
  • Następnie włóż rury do profili narożnych.
  • Teraz naciągnij dach na ramę główną i przymocuj go do rur za pomocą pasów.
  • Linki napinające zapewniają większą stabilność.
  • Namiot imprezowy gotowy – uroczystość może się rozpocząć.