Okna i drzwi

Drzwi zlicowane o oryginalnym designie do nowoczesnego wnętrza

Drzwi zlicowane, drzwi wewnętrzne przesuwne-nowoczesne

W nowoczesnej aranżacji wnętrz coraz bardziej popularne staje się proste, eleganckie wzornictwo. Ten trend można zaobserwować również w projektowaniu drzwi. Drzwi zlicowane w mieszkaniu zlewają się ze ścianami i stają się ich częścią, chowając za nimi schowki, szafy, wnęki ścienne lub pomieszczenia.

Drzwi zlicowane – przesuwne, wahadłowe i obrotowe

Drzwi zlicowane, drzwi drewniane przesuwne, zlicowane ze ścianą

Drzwi wewnętrzne tzw. zlicowane lub zlicowane są montowane na ścianie w taki sposób, aby ościeżnica nie wystawała ze ściany, a wyglądała jak fragment ściany. Drzwi wewnętrzne zlicowane ze ścianą można zamontować również bez widocznej ościeżnicy i służyć jako ukryte drzwi w mieszkaniu. Drzwi zlicowane mają różne rodzaje ruchu – od tradycyjnych drzwi jednofunkcyjnych przez nowoczesne drzwi obrotowe po drzwi przesuwne, które wchodzą w ścianę.

Drzwi zlicowane – drzwi przesuwne biegnące w ścianie

Drzwi zlicowane drzwi przesuwne-drewno-tajne drzwi-nowoczesne

Drzwi przesuwne, które po otwarciu „znikają” w ścianie, są zaprojektowane jako część ściany i reprezentują koncepcję otwartej przestrzeni życiowej. Nadają się do pokojów dziennych, takich jak salon i kuchnia, a także do łazienki czy schowka.

Ukryj pokoje za drzwiami zlicowanymi z zamkami

Drzwi zlicowane z wewnętrzną biblioteką drzwi przesuwnych

Zlicowane drzwi wewnętrzne to dobry pomysł, jeśli chcesz ukryć i zabezpieczyć określone pomieszczenie w mieszkaniu. Dla większego bezpieczeństwa zalecane są drzwi wewnętrzne zlicowane ze ścianą z zamkiem, które dodatkowo ograniczają dostęp do pomieszczenia.

Zlicowane drzwi jako akcent

Drzwi zlicowane różowe-drzwi-przesuwne-oryginalne-mieszczące-pomysły

Drzwi zlicowane ze ścianą pełnią we wnętrzu rolę zarówno praktyczną, jak i estetyczną. Można je zaprojektować na ścianie jako akcent w zabawnym kolorze i w ten sposób przekształcić w zabawny element w pomieszczeniu. W przypadku wewnętrznych drzwi przesuwnych zaletą jest to, że skrzydło drzwi nie przeszkadza, ale jest całkowicie lub częściowo ukryte w ścianie.

Praktyczne pomysły na życie w nowoczesnym domu

drzwi-zlicowane-nowoczesny-design-drzwi-przesuwne-ścianka akcentująca

Dzięki drzwiom wewnętrznym zlicowanym ze ścianą każde mieszkanie można zaprojektować w nowoczesny i praktyczny sposób. Drzwi przesuwne na ścianie akcentującej z tym samym wzorem są prawie niezauważone, a motyw pozostaje nienaruszony. W tym przypadku bardzo odpowiedni jest projekt ściany z wzorem płytek lub geometrycznymi liniami.

Drzwi zlicowane jako drzwi dwuskrzydłowe

drzwi-zlicowane-wewnetrzne-drzwi-przesuwne-biały-wzór

W przypadku ściany pomiędzy salonem a jadalnią zalecane są szersze drzwi, które umożliwiają połączenie między dwoma pokojami. Dzięki szerokim drzwiom przesuwnym salon można zaprojektować jako otwartą przestrzeń i ponownie zamknąć w razie potrzeby.

Drzwi przesuwne biegnące w ścianie do domowego biura

drzwi-podtynkowe-nowoczesne-drzwi-przesuwne-ścienne-akcentujące

Drzwi zlicowane mogą być stosowane w każdym pomieszczeniu w domu. Stanowią dobry pomysł na umeblowanie biura lub biura domowego. Projekt drzwi, który łączy się z kolorem lub motywem ściany, tworzy więcej estetyki w pomieszczeniu.

Nowoczesne drzwi wewnętrzne z drewna i szkła

drzwi-z-przesuwnymi-drewno-szkło-luksusowy-apartament

Drzwi zlicowane pasują do każdego stylu życia i są wykonane z różnych materiałów. Drzwi przesuwne, które biegną w ścianie są zwykle wykonane z drewna lub szkła i są jak najcieńsze, aby zmieściły się w „kieszonce” ściany. Eleganckie drzwi przesuwne z połączeniami materiałów w projekcie projektowane są jako klasyczne drzwi przesuwne, obrotowe lub wahadłowe.

Drzwi zlicowane – drzwi na zawiasach na ścianie akcentującej

Zlicowane-drzwi-drewno-ścienne-ukryte-drzwi-wewnątrz

Oprócz drzwi przesuwnych klasyczne drzwi jednokierunkowe można również zaprojektować jako drzwi zlicowane. W aranżacji wnętrz architekci coraz częściej sięgają po takie drzwi wewnętrzne, zwłaszcza przy projektowaniu ściany akcentującej. Dzięki drzwiom zlicowanym ze ścianą wzór na ścianie pozostaje cały i nienaruszony.

Nowoczesne tajne drzwi jako przegrody pokojowe

Zlicowane-drzwi-praktyczne-do mieszkania-pomysł-drzwi-zawiasowe-ściana

Aby drzwi zlicowane ze ścianą pozostały całkowicie niezauważone, projekt drzwi powinien być dostosowany do konstrukcji ściany. Takie sekretne drzwi mogą być również używane jako przegrody pokojowe, co widać na zdjęciu. Tu korytarz z drzwiami wahadłowymi podzielony jest na dwie części, dzięki czemu powstały dwa indywidualne pokoje.

Drzwi zlicowane o innowacyjnym designie

drzwi-zlicowane-oryginalny-projekt-secret-drzwi-drewno

Nowatorski design drzwi zlicowanych jest ostatnio coraz częściej stosowany w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Dzięki konstrukcji bez widocznej ościeżnicy drzwi tego typu umożliwiają tworzenie gładkich powierzchni, które optycznie bardziej elegancko prezentują się w pomieszczeniu.

Drzwi zlicowane z drewna

drzwi-zlicowane-nowoczesne-drzwi-wewnetrzne-drewno-klamki

Naturalne materiały, takie jak drewno, to obecnie trend w projektowaniu mebli i drzwi wewnętrznych. Niezależnie od tego, czy jest to prawdziwe drewno, czy replika drewna, wygląd drewna jest bardzo popularny i jest preferowany zarówno do drzwi wewnętrznych, jak i domowych. Połączenie kilku gatunków drewna to fajny pomysł na zaprojektowanie ściany akcentującej z drzwiami zlicowanymi ze ścianą.

Drzwi wewnętrzne zlicowane ze ścianą jako część ściany

Zlicowane-drzwi-zlicowane-z-ściany-drzwi-ściana akcentująca

Drzwi zlicowane ze ścianą to odpowiednie rozwiązanie, jeśli zależy nam na minimalistycznym wystroju wnętrza z wyraźnymi liniami. W porównaniu do zlicowanych drzwi przesuwnych, drzwi wahadłowe nie są tak kompaktowe i praktyczne, ale lepiej prezentują się jako element ściany.

Drzwi zlicowane z ramą

drzwi-podtynkowe-nowoczesne-drzwi-wewnetrzne-tapety-drzwi-zawiasowe

Drzwi zlicowane z cienką ościeżnicą raczej nie nadają się na sekretne drzwi, ale również prezentują się nowocześnie i elegancko we wnętrzu. W przypadku tapety o dowolnym wzorze ściany i drzwi mogą mieć ten sam wzór, aby były ze sobą w harmonii.

Sekretne drzwi ukryte w ścianie

drzwi-z-zlicowanej-ściany-wewnątrz-drzwi-ściany-farba

Jeśli ościeżnica jest całkowicie ukryta w ścianie, ściana i drzwi tworzą całkowicie płaską powierzchnię, którą można dowolnie zaprojektować lub pomalować. Gdy drzwi są zamknięte, stają się częścią ściany, dzięki czemu mogą być również używane jako sekretne drzwi.

Drzwi zlicowane o nietypowym designie

drzwi-podtynkowe-nowoczesne-drzwi-wewnetrzne-białe-okrągłe-design

Nowoczesnym pomysłem na projekt są drzwi zlicowane ze ścianą i o nietypowym designie.Drzwi na okrągłej ścianie doskonale sprawdzą się jako sekretne drzwi, jeśli są pomalowane w tym samym kolorze co ściana. Na przykład białe drzwi są ponadczasowe i eleganckie i całkowicie komponują się z białą ścianą.

Nowoczesne drzwi wewnętrzne jako element wystroju wnętrz

drzwi-zlicowane-oryginalny-design-szara-marmurowa rama

Drzwi zlicowane niekoniecznie muszą łączyć się ze ścianą, aby pozostać niezauważonym. Sekretne drzwi mogą raczej mieć oryginalny i efektowny design, a tym samym wyglądać jak dekoracja ścienna zamiast drzwi we wnętrzu.

Drzwi zlicowane ze ścianą z naklejkami ściennymi

zlicowane-drzwi-ściana-zlicowane-wewnętrzne-drzwi-ściana-naklejka

Drzwi zlicowane ze ścianą bez widocznej ościeżnicy są często malowane razem ze ścianą i mają ten sam wzór. W tym przypadku tapety, tatuaże ścienne i wykładziny są dobrym pomysłem na projekt, jeśli ściana ma kompletny i nienaruszony wzór.

Zlicowane drzwi do mieszkania jako akcent we wnętrzu

Zlicowane-drzwi-do-mieszkania-kolor akcent-czerwony-wzór

Nie tylko drzwi wewnętrzne, ale również drzwi wejściowe do mieszkania można zaprojektować tak, aby licowały się z powierzchnią. Ten pomysł projektowy można doskonale zrealizować przy urządzaniu małego mieszkania, które nie ma przedpokoju, a drzwi wejściowe znajdują się bezpośrednio w pokoju. Aby drzwi były w tym przypadku projektowane jako element wnętrza, można je zaprojektować jako akcent w pomieszczeniu, na przykład akcentującym kolorem lub oryginalnym wzorem.

Oryginalne pomysły na projekt drzwi szafy 

Drzwi zlicowane - drzwi na zawiasach-szafy-wnęki ścienne

Drzwi zlicowane są również dostępne jako drzwi do szaf lub zabudowa wnęk. W ten sposób nisze mogą być wykorzystywane jako przestrzeń magazynowa i nadal pozostają niezauważone. Szafy z drzwiami podtynkowymi również mają elegancki design i idealnie pasują do nowoczesnej sypialni.

Drzwi zlicowane – ukryte drzwi obrotowe

Zlicowane-Drzwi-Zlicowane-z-Ściana-Drzwi-obrotowe-białe-bez-klamki

Drzwi obrotowe bez klamek to najlepsze rozwiązanie, gdy drzwi wewnętrzne mają być całkowicie niewidoczne. Takie drzwi można otworzyć tylko jednym naciśnięciem, jeśli dokładnie wiesz, gdzie się znajdują. Jeśli tak nie jest, drzwi zlicowane wydają się być częścią ściany, a pomieszczenie za nimi pozostaje ukryte.

Ścianka działowa między salonem a jadalnią

Zlicowane-drzwi-akcent-ściana-czarno-biały-geometryczny-wzór

Aby zaprojektować pomieszczenie z niewidocznymi drzwiami wewnętrznymi, ważną rolę odgrywa również projekt ściany na ścianie, w której znajdują się drzwi. Geometryczne wzory ścian najlepiej ukrywają linie zlicowanych drzwi, ponieważ komponują się z liniami drzwi.

Zlicowane drzwi obrotowe zaprojektowane jako tajne drzwi

drzwi-z-zlicowanych-nowoczesny-design-geometria-ściana

Drzwi wewnętrzne na takiej ścianie z geometrycznym wzorem widoczne są tylko wtedy, gdy są otwarte. Niezależnie od tego, czy są to drzwi obrotowe, czy na zawiasach, po zamknięciu harmonijnie wtapiają się w ścianę i służą jako idealne ukryte drzwi.

Drewniana ściana z płaskimi drzwiami obrotowymi

Zlicowane-drzwi-masywne-drzwi-obrotowe-drewno-ściana akcentująca

Drzwi obrotowe to popularny pomysł na projekt zarówno domu, jak i biura. Można je zaprojektować całkowicie równo ze ścianą lub zlicować ze ścianą i dyskretnie włożyć w ścianę. Takie drzwi mają minimalistyczny design i doskonale sprawdzają się w nowoczesnym wnętrzu.

Praktyczne pomysły na mieszkanie z drzwiami wewnętrznymi zlicowanymi ze ścianą

Zlicowane-drzwi-tajne-drzwi-drewniane-drzwi-skrzydłowe-masywne

Zlicowane drzwi wykonane z drewna na drewnianej ścianie mają nowoczesny efekt estetyczny i doskonale nadają się do realizacji współczesnego wystroju pomieszczenia. Dzięki swojemu ciągłemu wyglądowi wydają się znacznie bardziej dyskretne niż klasyczne drzwi.

Drzwi obrotowe jako przegrody między pomieszczeniami wewnątrz i na zewnątrz

Zlicowane-drzwi-obrotowe-przegrody-salon-taras

Drzwi zlicowane można również zaprojektować jako kompletny system drzwiowy, który doskonale nadaje się jako przegroda między obszarami wewnętrznymi i zewnętrznymi. W takim przypadku drzwi obrotowe są odpowiednim rozwiązaniem, jeśli osiągnięto koncepcję otwartego życia.

Drzwi zlicowane jako przegroda

drzwi-podtynkowe-nowoczesne-drzwi-działowe-ściany-tarasowe

Po zamknięciu drzwi obrotowe tworzą masywną ścianę, która oddziela strefę wewnętrzną i zewnętrzną. Konstrukcja tych drzwi obrotowych może być dostosowana do wystroju wnętrza, aby stworzyć harmonijny ogólny obraz we wnętrzu.

Kreatywny projekt ściany z drzwiami wewnętrznymi, które są zlicowane ze ścianą

drzwi-z-zlicowanej-z-ściana-drzwi-obrotowe-oryginalna-projekt

Drzwi zlicowane ze ścianą są nie tylko praktyczne, ale dają też wiele pomysłów na nowoczesny wystrój pomieszczeń. Pozwala to na ustawienie pięknych akcentów na ścianie, a tym samym stworzenie kreatywnego i efektownego projektu ściany.