łazienka

Meble łazienkowe z drewna do domowego wystroju łazienki

Meble łazienkowe wykonane z drewnianych półek więcej porządku

ten Meble łazienkowe wykonane z drewna stanowią ważny element wyposażenia łazienki. Nie należy lekceważyć ich funkcji. Dodają ciepłej atmosfery do pustego i chłodnego pomieszczenia oraz oferują dodatkowe miejsce do przechowywania ręczników, kosmetyków, szamponów i innych rzeczy. Nawet w małej łazience, poza urządzeniami sanitarnymi, nie powinno zabraknąć kilku mebli. Wraz z rosnącym pragnieniem, aby łazienka była bardziej domowa i przytulna, nie ma prawie żadnej zauważalnej różnicy między meblami łazienkowymi a wyposażeniem reszty domu. Warianty są różnorodne i w tym artykule chcielibyśmy przedstawić Wam kilka nowoczesnych pomysłów, które stworzą przyjemną atmosferę w łazience.

Meble łazienkowe z drewna – systemy organizacji

Meble z drewna pomysły łazienkowe z wyposażeniem wanny wolnostojącej

Jeśli jesteś osobą bardzo schludną, możesz rozmieścić w łazience otwarte półki z drewnianych mebli łazienkowych, na których możesz trzymać ręczniki. Na półce jest też cudowne miejsce na kilka ozdób, takich jak wazony, figurki czy ładna orchidea, która nawiasem mówiąc będzie bardzo komfortowa w wilgotnym pomieszczeniu, takim jak ten.

Meble łazienkowe wykonane z drewna – szafka podumywalkowa

Meble łazienkowe pod umywalkę wykonane z drewna, nowoczesne i stylowe

Niezależnie od tego, czy masz tylko jedną umywalkę, czy dwie, można je wbudować w jedną szafkę jednocześnie. W ten sposób wszelkie rury są cudownie ukryte pod ładnymi meblami łazienkowymi i można tam schować np. środki czystości. Jeśli wybierzesz szafki stojące na nogach, wydają się swobodnie unosić w powietrzu i mają nowoczesny wygląd. Lub możesz wybrać szafki w minimalistycznym stylu, które są przymocowane do ściany. Praktyczne są również szuflady. Możesz w nim przechowywać przybory do makijażu i mieć je pod ręką, gdy staniesz przed lustrem.

Drewniane meble łazienkowe – siedzenia

Pomysły na drewniane ławki łazienkowe z naturalnych materiałów

Chcesz poczuć się jak w centrum wellness w swojej łazience? Wtedy możesz to osiągnąć między innymi dzięki odpowiednim drewnianym meblom łazienkowym, pod warunkiem, że masz wystarczająco dużo miejsca. Ustaw wygodny leżak, kanapkę lub leżankę. Ale może też wystarczyć wygodny fotel. Takie meble również sprawiają, że łazienka wygląda o wiele bardziej luksusowo. Zrelaksuj się we własnym spa!

Meble łazienkowe wykonane z drewna – jakie gatunki drewna nadają się do użytku?

Łazienka pomysły na drewno meble prysznic wanna wolnostojąca

Szczególnie ładne są meble łazienkowe wykonane z drewna. Ponieważ w łazience są one narażone na dużą wilgotność, najlepiej wybrać drewno tropikalne. Ze swej natury są one w pewien sposób niewrażliwe na wilgoć. Takimi lasami są na przykład teak i bangkirai. Bądź jednak przyjazny dla środowiska i nie kupuj mebli, które zostały nadmiernie eksploatowane. Być może słyszałeś również o tak zwanym termodrewnie do mebli łazienkowych. Drewno jest mocno nagrzewane, dzięki czemu staje się odporne na wilgoć. Oznacza to, że można zapobiegać powstawaniu pleśni nawet bez dodatkowego malowania, co oznacza, że ​​rodzime gatunki drewna mogą być teraz wykorzystywane również do produkcji mebli łazienkowych.

Mimo to odpowiednia pielęgnacja jest oczywiście ważnym aspektem, aby meble łazienkowe służyły długo. Dowiedz się więcej o tym wcześniej i oszacuj, ile czasu możesz na to poświęcić. Następnie odpowiednio wybierasz materiał na meble łazienkowe.

Z poniższych przykładów oryginalnych i praktycznych mebli łazienkowych można uzyskać wspaniałe pomysły na dekorację łazienki.

Nowoczesne meble łazienkowe wykonane z drewna – szafki wiszące i szafki stojące z drewna bukowego

Szafka podumywalkowa wykonana z drewna, nowoczesna szafka podumywalkowa meblowa

Drewniana szafka podłogowa wzbogaca łazienkę

nowoczesne meble łazienkowe minimalistyczne wykonane z drewna

Stylowe meble łazienkowe o ponadczasowym, eleganckim wyglądzie

Szafka drewniana meble łazienkowe z wanną wolnostojącą

Łazienka jako oaza wellness – z drewnianymi meblami

Drewniane meble łazienkowe nowoczesne pomysły na projekt atmosfery zen

Meble łazienkowe wykonane z drewnianej toaletki wysokiej szafki

Meble łazienkowe półki ścienne pomysły na miejsce do przechowywania

Pomysły na projekt łazienki drewniana szafka bazowa

Pomysły na projektowanie łazienek meble z drewna

Pomysły na meble łazienkowe z drewna jesionowego