Okładziny ścienne

Szara ściana z kamienia naturalnego i betonu do nowoczesnego domu z frontami okiennymi

projekt pokoju z naturalnego kamienia-betonowy sufit-leżaki-szezlong-dywan

Nowoczesne domy można projektować na wiele sposobów. Naturalne i sztuczne materiały można wspaniale ze sobą łączyć. Przykład tworzy również mieszankę materiałów, która tworzy wyjątkowe i nowoczesne wnętrze, o którym marzy wiele osób. Cechą szczególną jest to, że Ściana z kamienia naturalnego, które można znaleźć wszędzie w domu. Jeśli jesteś ciekawy, możesz odwiedzić dom Cadavala & Solà-Morales, zobacz galerię poniżej.

Ściana z kamienia naturalnego wewnątrz i na zewnątrz

kamień naturalny ściana salon-część wypoczynkowa-drewno-meble-beton-schody

Ściana z kamienia naturalnego ma szary kolor. Z tego powodu bardzo udane jest połączenie naturalnego kamienia na ściany z szarym betonem. Oprócz kamiennego muru wiodącą rolę odgrywa również beton. Nowoczesny materiał zdobi nie tylko podłogę i schody, ale również sufit we wzór deski oraz nowoczesną wyspę kuchenną.

Ściany i fronty okienne z kamienia naturalnego

ściana z kamienia naturalnego salon-widok-ogród-góra-miejsce do siedzenia

Te ściany, które nie są wykonane z naturalnego kamienia, to z kolei duże fronty okienne, które nie tylko wpuszczają dużo światła do monochromatycznego wnętrza domu, ale także pozwalają na zapierający dech w piersiach widok na góry i piękny ogród. Połączenie materiałów gwarantują nie tylko ściany z naturalnego kamienia, beton i szkło.

Kamienna ściana w salonie

kamień naturalny ściana proste-meble-ciemne-drewno-meble-okrągły-stół-jadalny

Do tego atrakcyjne meble z ciemnego drewna, które nadają domowi nieco egzotycznego charakteru, a ściana z naturalnego kamienia emanuje rustykalnym urokiem. Wygląd kamiennego muru wspaniale dopasowuje się do otaczającej go natury i sprawia, że ​​nie stanowi on kontrastu pośród natury. Nawiasem mówiąc, do wykonania ściany z kamienia naturalnego użyto kamieni o nieregularnym kształcie.

Nowoczesny projekt sypialni

kamień naturalny ściana sypialnia-pomarańczowy-różowy-umeblowanie-biały-łóżko-beton-podłoga-szara

Kamienną ścianę można znaleźć nie tylko w salonie. Tak jak ściana z naturalnego kamienia tworzy przyjemną atmosferę w salonie, tak samo działa w sypialni. Zamiast ciemnych mebli do tego pokoju wybrano biel, która została również połączona z pięknymi kolorami, takimi jak różowy, pomarańczowy i koralowy. Ściana z kamienia naturalnego jest ponownie uzupełniona betonem na ścianę o połowie wysokości, podłogę i schody.

Zadaszony taras

kamień naturalny-ściana-wnętrze-stolik kawowy-stolik-krzesło wiklinowe-dach skośny

Wewnętrzna ściana z kamienia naturalnego łączy się również z tymi na zewnątrz. Na zadaszonym tarasie znajduje się ściana z naturalnego kamienia, która została prosto umeblowana drewnianym stołem i dwoma bujanymi fotelami. W ścianie z kamienia naturalnego znajdują się również drzwi, które prowadzą do wnętrza domu.

Mur z kamienia naturalnego i oryginalna architektura

kamień naturalny-ściana-minimalistyczny-projekt-domu-ściany-skosy

Kamienna ściana wewnątrz jest taka sama jak ta, która tworzy fasadę domu. W ten sposób naturalny wygląd domu widoczny jest już na zewnątrz. Niemniej jednak dom jest świadectwem oryginalnej i nowoczesnej architektury, w której mur z kamienia naturalnego przebiega ukośnie. Do tego ciekawy spadzisty dach, który został zaprojektowany z betonową płytą o wyglądzie deski.

Minimalistyczna fasada

kamień naturalny-ściana-wejście-szklane-drzwi-czarna-rama okienna-nowoczesna

Ściana z kamienia naturalnego połączona jest z ramami okiennymi i drzwiowymi w kolorze czarnym. Czarny kolor można znaleźć również w stalowych belkach we wnętrzu, a także w niektórych tkaninach i tapicerce. Połączenie czerni i szarości tworzy stylowe i eleganckie wnętrze, które podkreślają nawet proste meble w stylu retro.

Minimalistyczny ogród

kamień naturalny-ściana-taras-pomysł-rustykalny-nowoczesny-podłoga-beton-sufit

Ogród otaczający cały dom jest również prosty i stylowy. Oprócz kilku drzew i krzewów tylko zielony trawnik ozdabia teren zewnętrzny. W ten sposób projekt ogrodu nie odwraca niepotrzebnie uwagi od naturalnego otoczenia. Ściana z kamienia naturalnego stanowi wspaniałe tło dla projektu ogrodu.

Otwarty taras

naturalny kamień-ściana-fasada-nowoczesny-dom-projekt-okna-front

Przed frontem z dużymi oknami znajduje się również duży taras bez zadaszenia. Podłoże stanowi żwir. Oprócz części wypoczynkowej ze stołem i krzesłami na tarasie znajduje się również nowoczesna misa kominkowa, która ma sprawić, że chłodne wieczory w górach będą cieplejsze i bardziej komfortowe. Pod względem kolorystycznym taras dopasowuje się również do szarej ściany z kamienia naturalnego.

Kamienna ściana dla Bauhausu

kamień naturalny ściana-bauhaus-duże-okno-minimalistyczny-ogród-płaski dach

Podsumowując, dom ze ścianą z kamienia naturalnego, betonu, szkła, drewna i metalu to niezwykle udany projekt, który prawie każdy uzna za efektowny i atrakcyjny. Stanowi świetną alternatywę dla klasycznej drewnianej chaty górskiej, nie tracąc przy tym naturalnego wyglądu. Świetny projekt dla każdego, kto lubi nowoczesną architekturę i styl umeblowania!

Zaprojektowane przez Cadaval & Solà-Morales.