jesień

Zrób sam jesienne dekoracje w szklance – proste pomysły do ​​naśladowania

Herbstdeko szklany wazon pomarańczowe dalie róże jagodowe gałęzie

Dla wielu jesień kojarzy się z chłodem, mgłą i melancholią. Ale jesień ma swój szczególny urok i jest tak kolorowa i różnorodna jak same jesienne liście.Wspaniała jesień cieszy oko i zmysły. Dzięki kilku drobnym zmianom jasna gra kolorów natury może zostać odtworzona we własnych czterech ścianach. Świetna dekoracja nie musi być droga. Pokażemy Ci, jak wyczarować w szkle piękną jesienną dekorację. Skorzystaj z tych prostych pomysłów, aby wnieść jesień do własnych czterech ścian!

Jesienne dekoracje w kieliszku – świętuj szczęśliwy czas żniw

Jesienna dekoracja w słoiczku z masonem Jesienne liście w odcieniach czerwieni i pomarańczy.jpg

Sama natura oferuje różnorodne materiały do ​​rękodzieła, dzięki którym możesz zrealizować swoje pomysły. Można wykorzystać niemal wszystko, co przyniesie nam ta wspaniała pora roku: jaskrawo ubarwione jesienne liście, różne zioła i gałęzie drzew, żołędzie, kasztany, orzechy, szyszki, owoce dzikiej róży, jagody, a także soczyste i pachnące gruszki i jabłka. Uwolnij swoją pasję do kolekcjonowania!

Jesienna dekoracja w szklanym wazonie szyszki kasztany żołędzie róża plasterki pomarańczy

Gdy zdobędziesz naturalne materiały, możesz umieścić swoje ładne znaleziska w słoiku. Za szybą wyglądają jeszcze bardziej wyjątkowo. Szklane wazony, szklane misy, szklane miski, szklane dzwonki, słoje – jeśli masz dobre pomysły, szkło jest super łatwe do udekorowania. Szkło oddaje lekkość i elegancję oraz naprawdę ładnie wydobywa kolorowe dekoracje.

Herbstdeko szklana miska kasztany suszone kasztany taca wiklinowa biała mini dynia

Jesienna dekoracja w szkle daje się bardzo szybko zaaranżować i świetnie wygląda. Jeśli więc nie jesteś fanem rękodzieła, klejenia i malowania, ale chcesz samemu zaprojektować coś pięknego na jesień, to te pomysły są dla Ciebie idealne.

Wskazówki dotyczące jesiennej aranżacji

Zrób własną jesienną dekorację w wysokiej szklanej plastikowej rafii z dyni

Najpierw wybierz odpowiednie szklane naczynie do jesiennej aranżacji. Szczególnie dobrze sprawdzają się tu wazony o różnych rozmiarach i prostym wzornictwie. Najlepiej unikać bogatych i ekstrawagancko zaprojektowanych wazonów.

Ważne jest również to, co chcesz w szkle. Wysokie modele doskonale nadają się do świec z długimi łodygami lub stożkowymi, a średniej wysokości misy szklane nadają się szczególnie do aranżacji ze świecami pieńkowymi. Kilka kieliszków wygląda szczególnie dobrze w grupie.

Jesienna dekoracja w szkle róże gałęzie szyszki suszone plastry pomarańczy orzechy

Najpierw należy napełnić dużymi przedmiotami wysokie, wąskie szklane naczynie. Są to na przykład szyszki lub mini dynie. Potem następują mniejsze wypełniacze, takie jak jagody, żołędzie, owoce dzikiej róży itp. Najlepiej ułożyć wysuszone plastry pomarańczy prostopadle do szklanej ściany, aby były wyraźnie widoczne.

Ważną rolę odgrywa również kształt szklanego naczynia

Jesienna dekoracja w szklance ze świeczką mini jabłka szyszki orzechy laskowe

W przypadku misek szklanych i misek o szerokim przekroju, kompozycję należy układać od wewnątrz na zewnątrz. Najpierw tworzony jest punkt centralny, a następnie wokół niego mocowane są mniejsze ozdoby. Dotyczy to zarówno świec, jak i bukietów kwiatów. Tylko upewnij się, że płomień świecy nie styka się z materiałem wypełniającym.

Jesienna dekoracja w szklance z bajkowymi światłami

Zrób sobie jesienną dekorację w szklance z bajkowymi lampkami z kwiatami bluszczu

Jeśli nie chcesz używać prawdziwych świec, możesz użyć podgrzewaczy LED na baterie lub bajkowych lampek. Przekonują ciepłym blaskiem i zapewniają bezpieczne światło. Pomarańczowe strąki kwiatu lampionu (physalis) wyglądają jeszcze piękniej w świetle świec. Po prostu skróć łodygi, usuń liście i umieść w pustym wazonie. Umieść w nim sznur diod LED i gotowe. W powyższym przykładzie jasnopomarańczowe strąki owoców połączono z zielonymi pędami bluszczu. Kwiaty lampionu doskonale nadają się również do ozdabiania suchych bukietów, lampionów i wieńców.

Jesienne dekoracje w szkle – twórz piękne rzeczy z darami natury

Jesienna dekoracja w szklance Eriken Berries Moss

Jeśli chcesz stworzyć jesienny nastrój w domu, Eriken to najlepszy wybór. Są również popularne jako łatwe w pielęgnacji rośliny doniczkowe na balkonie. W tym artykule możesz zapoznać się z ciekawymi propozycjami jesiennych dekoracji z wrzosem. Do stworzenia tej czarującej wrzosowej kompozycji oprócz eriken wykorzystano także inne elementy roślinne: drobne owoce jeżyny, gałązki głogu z jagodami i miękki mech.

Jesienna dekoracja pod kloszem

Herbstdeko szklany dzwonek pod szklanym mchem łóżko latarnia kwiat suszone plastry pomarańczy

Zamiast wkładać do szklanki szyszki, owoce dzikiej róży i jagody, możesz stworzyć zgrabną aranżację pod kloszem. W ten sposób skarby zebrane z natury wyglądają jeszcze cenniej i szlachetniej. Przezroczyste szkło pozwala nam również zobaczyć projekt ze wszystkich stron. Jak pokazano tutaj, łóżko z zielonym mchem tworzy idealną oprawę dla kolorowych jesiennych dekoracji w odcieniach pomarańczy i czerwieni.

Ułóż jesienne dekoracje w szklance ze świecą

Szklane wazony, aranżacja świec, mchu, wprowadzą jesień do salonu

Jesienne dekoracje wyczarują w domu przytulną atmosferę w chłodnych temperaturach, zwłaszcza w połączeniu ze świecami. Latarnie i lampiony świecowe dodają blasku ciemnym jesiennym wieczorom i tworzą przyjemną atmosferę. Ich ciepłe światło pozwala zapomnieć o zimnie na zewnątrz. Warto więc przyjrzeć się dużemu wyborowi oryginalnych lampionów. W dużych, transparentnych modelach jest wystarczająco dużo miejsca na własne kompozycje z rożkami, gałązkami, jagodami czy orzechami.

Ułóż jesienną dekorację w dużej szklance ze świecą ze sztucznego mchu i mini szyszkami

Jesienna dekoracja w szklanym wazonie

Herbstdeko szklany wazon kwiaty mini szyszki sznurek jutowy

Jesienna dekoracja w wysokim szkle

Jesienna dekoracja w wysokim szkle Nasiona roślin strączkowych jako wypełniacz w wazonie

Świece stożkowe i pszenne kłosy dobrze wyglądają w wysokim szklanym wazonie

Jesienna dekoracja w wysokim szklanym wazonie żołędzie, dzika róża, pszenne kłosy

Ułóż szklane naczynia z jesiennymi dekoracjami indywidualnie lub w grupach

Jesienna dekoracja w szkle jesienne liście szyszki mini dynie gałązki jagodowe