Okładziny ścienne

Płytki mozaikowe dla rozmarzonych akcentów w każdym pomieszczeniu

płytki mozaikowe pomysły-grafika-róże-ściany-tworzenie

Mozaika służy jako dekoracja od tysięcy lat. Powodem tego jest to, że małe kamienie umożliwiają umieszczenie ładnych obrazków na ścianie i trwają wiecznie. Cechą szczególną mozaiki jest to, że kamień sam w sobie nie jest niczym niezwykłym. Dopiero jako całość, tj. w połączeniu z wieloma innymi, uzyskuje się jego potężny efekt. Nic dziwnego, że do dziś cieszą się popularnością. Ten Kafelki mozaikowe W dzisiejszych czasach, jeśli masz powierzchnię wykonaną ze szkła lub ceramiki, efekty światła tworzą wspaniały efekt, który dosłownie rozświetla pomieszczenie. Poszczególne kamienie mogą mieć kształt kwadratowy, owalny, okrągły, trójkątny lub wielokątny. Ładne są również mozaiki wykonane z kamyków. Aby uzyskać szczególnie luksusowy wygląd, dostępne są nawet mozaiki wykonane z prawdziwego złota, srebra lub kamieni szlachetnych.

 Mozaika ze srebrnym połyskiem na tylną ścianę kuchni

biała-kuchnia-rząd-mozaika-płytki-kuchnia tylna ściana-srebrna

W łazience szczególnie popularne są płytki mozaikowe. Tam mogą zajmować całą ścianę lub po prostu stanowić ładny akcent, zajmując tylko określoną powierzchnię. Możesz więc podkreślić relaksującą wannę, dekorując część ściany za pomocą mozaiki. Mnogość wariantów kolorystycznych sprawia, że ​​można znaleźć odpowiedni do każdego stylu łazienki, czy to w jasnej czerwieni, luksusowym złocie, czy w przytulnym, ciepłym beżu. Podłogę można oczywiście położyć również z tymi płytkami.

Płytki mozaikowe w wielu wariantach kolorystycznych

kuchnia-mozaika-płytki-srebrny-polysk-krzesla-akrylowe

Ale akcenty z mozaiki są również popularne w innych pomieszczeniach mieszkania. Możliwe jest udekorowanie ściany w salonie, sypialni czy przedpokoju zapierającymi dech w piersiach motywami z kwiatów i tym samym wymianę tapety. Efekt jest bardziej efektowny dzięki lśniącym kamieniom. Kuchnia bardzo dobrze znosi również mozaikę. Niezależnie od tego, czy na podłodze z ornamentami, czy jako dekoracja na ścianie między górnymi a dolnymi szafkami kuchennymi – gwarantowane jest przyciąganie wzroku. Szukasz odpowiedniej wykładziny podłogowej na taras lub ścieżki ogrodowe? W takim razie pomocne mogą być również płytki mozaikowe. Przy odrobinie wyobraźni możesz wyczarować wspaniałe wzory, abyś mógł w pełni cieszyć się czasem spędzonym na świeżym powietrzu.

piękny tulipan stworzony z mozaiki

łazienka-mozaika-płytka-grafika-tulipan-amsterdam-apartament

Jeśli masz na to ochotę, możesz oczywiście samodzielnie tworzyć projekty i wzory, aby nadać pomieszczeniu osobisty charakter. Rezultat nie tylko sprawi, że będziesz bardzo dumny, ale także zagwarantuje, że nikt inny nie będzie posiadał takiej ściany lub podłogi jak Twoja. Dzięki temu świetnemu pomysłowi możesz zaangażować całą rodzinę i spędzić z nimi czas.

czerwone mozaiki jako tło

mozaika-łazienkowa-czerwona-grafika-słonecznik-umywalka

Nie wyobrażasz sobie mozaiki pasującej do innych pomieszczeń niż łazienka? Następnie przekonaj się poniższą galerią. Daj się zainspirować i zaprojektuj dowolną ścianę w dowolnym pomieszczeniu według własnego gustu.

Akcenty z mozaiką w łazience i kuchni

mozaika kuchenna akcenty-aqua-masa-perłowa-połysk

Płytki mozaikowe z geometrycznymi wzorami

kuchnia-mozaika-płytki-tylna-kuchnia-biała-mosiądz

piękne motywy chmurek na ścianie łazienki

łazienkowe-mozaiki-zielone-białe-chmury-zestaw-meblowy

białe róże na brązowym tle

łazienka-mozaika-płytki-brąz-biała-róża-ilustracja

łazienkowe-mozaika-płytki-aqua-zielono-złota

łazienkowe-mozaiki-pionowe-paski-zielono-brązowy-odcień

łazienka-mozaika-płytki-kwiatowe-motywy-toaleta-ściana

kuchnia-mozaika-płytki-kuchnia tylna ściana-w stylu rustykalnym-lite drewno-kuchnia

Dekoracja ścienna mozaika z czerwonej lilii