Odchudzanie, męski świat

Pozbądź Się Piwnego Brzucha – Skuteczne Sposoby Na Utratę Tłuszczu W Naturalny Sposób

zredukuj tłuszcz z brzucha pozbądź się człowieka z piwnym brzuchem i dostosuj ubrania

Jeśli stoisz prosto, patrzysz w dół i nie widzisz palców u nóg, prawdopodobnie musisz pozbyć się swojego piwnego brzucha. Podobnie jak większość ludzi, twój umysł prawdopodobnie przejdzie od razu do rozwiązań takich jak „więcej ćwiczeń” lub „lepsza dieta”, dzięki czemu możesz stracić tłuszcz z brzucha i naturalnie zmniejszyć obwód talii. Jednak w rzeczywistości jest mnóstwo rzeczy, które przyczyniają się do piwnego brzucha i możesz wymyślić proste rozwiązania dla niektórych z nich. Oto nasze sugestie i skuteczne sposoby na pozbycie się swojego piwnego brzuszka.

Pozbyć się piwnego brzucha – praktyczne wskazówki

ciężarna żona i jej mąż porównują swoje brzuchy z rękami mogą pozbyć się piwnego brzucha

Wraz z wiekiem nasza tkanka tłuszczowa wzrasta i zwykle dzieje się to w okolicy tułowia. Rosnący brzuch nie tylko utrudnia zapięcie dżinsów, ale także nie jest dobry dla zdrowia. Tłuszcz z brzucha może prowadzić do problemów zdrowotnych, ale możesz pozbyć się piwnego brzucha i poprawić ogólną kondycję, stosując zdrową dietę i plan ćwiczeń.

sala fitness i sportowiec z sescherpackiem zmęczony po treningu

Prawidłowa postawa odgrywa kluczową rolę, jeśli na przykład chcesz zmniejszyć obwód talii wraz z wiekiem. Najszybszym sposobem na naturalne zmniejszenie brzucha jest stanie prosto. Szybko przekonasz się, że Twój rdzeń wygląda dobrze, a przede wszystkim bardziej płaski. Zdrowa postawa ciała to jedna z najłatwiejszych i najbardziej naturalnych rzeczy do zmiany, która bez większego wysiłku może zauważalnie ograniczyć żołądek. Aby znaleźć idealną pozycję dla tułowia, spróbuj wykonać następujące czynności:

 • Najpierw stań z lekko rozstawionymi stopami.
 • Upewnij się jednak, że Twoje kolana są „miękkie” i nie są zablokowane.
 • Następnie skieruj kość ogonową w dół na podłogę, wypychając lekko biodra do przodu.
 • Najpierw podnieś żebra i wyprostuj kręgosłup w prostej pozycji.
 • Następnie odwróć ramiona do tyłu, a następnie w dół.
 • Odciągnij brodę do tyłu.
 • Na koniec wydłuż szyję, jakby podciągała głowę do sufitu.

Czym właściwie jest tłuszcz z brzucha?

Tłuszcz z brzucha znajduje się na powierzchni jako tłuszcz podskórny

Dwa rodzaje tłuszczu w twoim ciele to tłuszcz podskórny i tłuszcz jelitowy. Ten pierwszy to tłuszcz, który możesz uszczypnąć. Ten rodzaj tłuszczu może nie tylko powodować piwny brzuch, ale także tłuszcz na biodrach i pośladkach. Jednak tłuszcz trzewny jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do rosnącej środkowej części ciała. Ten rodzaj tłuszczu znajduje się głęboko w brzuchu i otacza ważne narządy. Tłuszcz trzewny jest powiązany z chorobami serca, cukrzycą typu 2, rakiem piersi u kobiet i problemami z woreczkiem żółciowym. Chociaż nadmiar tłuszczu na całym ciele nie jest dobry dla zdrowia, szczególnie niepokojący może być tłuszcz trzewny.

Wzmocnij mięśnie brzucha

młody mężczyzna ubrany w sportową odzież trenuje i wzmacnia mięśnie brzucha, aby pozbyć się piwnego brzucha

Dobra postawa jest oczywiście wspierana również przez silne mięśnie – zwłaszcza mięśnie brzucha. Z tego powodu staraj się co tydzień wykonywać ćwiczenia, które pomogą Ci ćwiczyć rdzeń. W rzeczywistości istnieje wiele różnych mięśni brzucha:

 • Twój dolny (poprzeczny) brzuch
 • Mięśnie na sześciopaku (prosty mięsień brzucha lub prosty mięsień brzucha)
 • Twoja przepona
 • Mięśnie dna miednicy
 • Twoje głębokie mięśnie wzdłuż kręgosłupa

dwie kobiety w czarnych legginsach ćwiczą jogę w pokoju z podłogą z desek

Jak zapewne już wiesz, niektóre rodzaje ćwiczeń mogą pomóc wzmocnić i ustabilizować wszystkie te mięśnie w celu poprawy postawy. W rzeczywistości podwójna korzyść z ćwiczeń polega na budowaniu i utrzymywaniu masy mięśniowej. Oznacza to również zdrowszy metabolizm i intensywniejsze spalanie tłuszczu. Typowe ćwiczenia wzmacniające i stabilizujące górną część ciała to pilates, joga, prawidłowo wykonywane ćwiczenia siłowe, jazda konna, ćwiczenia z piłką stabilizującą oraz sporty skupiające się na równowadze, takie jak surfing, narciarstwo itp..

Zmniejsz spożycie alkoholu i pozbądź się piwnego brzucha

Pusta butelka wina z korkami różnych marek w celu zmniejszenia spożycia alkoholu

Jak sama nazwa wskazuje, spożycie piwa ma zauważalny wpływ na obwód talii. Z tego powodu postaraj się ograniczyć spożycie alkoholu, a szybciej pozbędziesz się piwnego brzucha. Mężczyźni i kobiety regularnie pijący alkohol mają większe brzuchy niż ludzie w większości trzeźwi. Podczas fazy bez alkoholu lub innego alkoholu, jako były normalny pijący, możesz stracić więcej centymetrów talii. Czemu? Otóż ​​wynika to głównie z tego, że nie spożywają już nadmiaru, pustych kalorii. Butelka wina może również stać się bogata w kalorie podczas różnych posiłków. Więc alkohol sprawia, że ​​jesteś głodny z powodu węglowodanów, a twoje zahamowania znikają. Na przykład weź czwarty kawałek pizzy.

Zjedz sałatkę, aby zredukować tłuszcz z brzucha i uzyskać lepsze rezultaty

Innymi słowy, do tej butelki wina dodajesz pełny posiłek, co daje ogromną ilość kalorii. Jeśli mieszanie zbyt dużej ilości alkoholu i jedzenia razem nie jest wystarczająco złe, twój metabolizm cię zawodzi. To dlatego, że alkohol łatwo się pali, a twoje ciało zaczyna to robić od razu, kosztem wszystkiego innego. Po spaleniu alkoholu Twój organizm zaczyna kolejny najłatwiejszy rozpad – węglowodany.

przyszły ojciec z piwnym brzuchem przytula swoją żonę o zachodzie słońca

Następnie spożywane są białka. W końcu twoje ciało będzie Rozbij tłuszcz Móc. Jeśli więc alkohol znajduje się na szczycie kolejki metabolicznej, a twoje trawienie jest powolne, duża część posiłku, który zjadłeś z winem, prawdopodobnie zostanie zmagazynowana w postaci tłuszczu. Aby to potwierdzić, kilka badań pokazuje również, że większość kalorii spożywanych przez alkohol wydaje się być przechowywana w postaci tłuszczu brzusznego.

Zoptymalizuj bilans wodny

Starszy mężczyzna z siwymi włosami pije ze szklanki wody, aby lepiej wchłaniać wodę, aby pozbyć się piwnego brzucha

Możesz łatwo pozbyć się tego wzdętego, opuchniętego uczucia zatrzymywania wody, pijąc odpowiednią ilość płynów i wody oraz kontrolując spożycie soli. W końcu, kiedy jesteś w tym zrównoważonym stanie, twoje ciało lubi równowagę. Jeśli nie pomożesz swojemu organizmowi przywracając mu równowagę, Twój organizm będzie starał się samodzielnie regulować zawartość wody i soli poprzez proces osmozy.

świeżo wyglądająca szklanka do wody z plasterkiem limonki i miętą przed dzbanem na wodę z kostkami lodu

Więc jeśli jesz dużo słonego jedzenia i nie nadrabiasz go wystarczającą ilością wody, twoje ciało wchłonie i zatrzyma wodę, aby rozcieńczyć sól w twoich komórkach. Więc jeśli czujesz się wzdęty, spróbuj zmniejszyć spożycie soli i zwiększyć spożycie wody.

Zwróć uwagę na wielkość porcji

Kawałek ciasta podawać szpatułką kuchenną i ustalać wielkość porcji

Być może nie zauważysz, że wielkość porcji wpływa na Twój brzuch na dwa sposoby. A ilość jedzenia to jedna z rzeczy, której odpowiednie porcje wymagają nieco więcej czasu i wysiłku. W związku z tym rozważ scenariusze krótko- i długoterminowe. Na krótką metę jedzenie aż do przepełnienia spowoduje, że żołądek chwilowo się rozszerzy i wystawi. Dlatego nie jest nauką rakietową dochodzenie do wniosku, że ciągłe przejadanie się może po prostu doprowadzić do „jedzenia dziecka” od razu.

swobodnie ubrana para mężczyzny i kobiety stoją z brzuchami naprzeciwko siebie

Na szczęście jest to zazwyczaj chwilowe uczucie. Jednak przejadanie się powoduje odkładanie się tłuszczu w organizmie na dłuższą metę. Z tego powodu regularne przejadanie się stopniowo powiększa również Twój brzuch. Oznacza to, że musisz monitorować wielkość porcji w każdym tygodniu i starać się słuchać naturalnych sygnałów swojego ciała. Więc z grubsza wiesz, kiedy zjadłeś wystarczająco dużo. Jeśli zarządzasz ilością jedzenia, które spożywasz 85% czasu, jesteś na dobrej drodze do pozbycia się swojego piwnego brzucha.

Zmniejsz stres i pozbądź się piwnego brzucha

zrelaksuj się na kanapie ze słuchawkami w domu i zmniejsz stres

Tak, stres brzucha jest w rzeczywistości rzeczą samą w sobie. Kiedy możesz złagodzić stres i lepiej sobie z nim radzić, twój żołądek się skurczy. Kiedy jesteś zestresowany i wzrasta poziom hormonu stresu, kortyzolu, twoje ciało uwalnia insulinę do krwi. Proces ten sprzyja magazynowaniu tłuszczu i hamuje jego spalanie. Czemu? Cóż, w czasach starożytnych ten proces przechowywania tłuszczu pomagał nam zachować rezerwy tłuszczu na „chude czasy”. Ale spójrzmy prawdzie w oczy – w dzisiejszych czasach tak naprawdę nie mamy zbyt wielu szczupłych czasów – po prostu dużo stresu, który może pochodzić z wielu źródeł, takich jak:

 • Zabroniona żywność, taka jak przetworzona żywność i dodatki
 • Niebieskie światło z urządzeń elektronicznych, w tym telefonów komórkowych i tabletów
 • Chemikalia, takie jak produkty do higieny osobistej
 • Inne toksyny i oczywiście wyzwania emocjonalne

Wszystkie te typy stresorów mogą sprzyjać gromadzeniu się tłuszczu w jamie brzusznej. Jednakże, jeśli stosujesz dietę równoważącą hormony, możesz faktycznie obniżyć poziom kortyzolu w organizmie i znacznie szybciej zmniejszyć stres żołądka.

Kontroluj spożycie węglowodanów

kobieta podaje partnerowi pomidorki koktajlowe z miski dla lepszej absorpcji węglowodanów

Spożycie węglowodanów jest stosunkowo łatwe do opanowania i ma ogromny wpływ na pozbycie się piwnego brzucha. Insulinooporność to jeden z największych problemów zdrowotnych współczesności. Oczywiście jest wiele innych czynników, ale jednym dużym czynnikiem jest fakt, że węglowodanów jest za dużo. W szczególności rafinowane, przetworzone i cukrowe węglowodany mogą powodować brak równowagi w insulinie, a tym samym sprzyjać magazynowaniu tłuszczu. Niestety w takich przypadkach dochodzi też do podwójnego ciosu. Starzenie się oznacza zwiększone ryzyko insulinooporności. Innymi słowy, po 40 roku życia prawdopodobnie będziesz musiał nieco dokładniej rozważyć spożycie węglowodanów. Jednym ze sposobów jest upewnienie się, że przy każdym posiłku otrzymujesz odpowiednią równowagę węglowodanów, białek i tłuszczów.

zac efron w świetnej formie a aktorzy z tłuszczem z brzucha muszą się zmniejszyć

Czemu? Są dwa powody: jeśli stosujesz dietę wysokowęglowodanową bez odpowiedniej równowagi białek i tłuszczów, szybciej będziesz głodny. W takim przypadku w posiłku nie ma „zadowalających” elementów (białek i tłuszczów), które obniżyłyby poziom cukru we krwi. Wtedy wysokowęglowodanowy posiłek jest szybko metabolizowany, pozostawiając cię prędzej czy później pustym i głodnym. Wysoka zawartość węglowodanów również tymczasowo podnosi poziom cukru we krwi i dodaje energii. Jednak, gdy to minie, poszukaj czegoś słodkiego lub skrobiowego, aby przywrócić poziom cukru we krwi. Jak widać, prawidłowe zbilansowanie posiłku jest ważne, aby uniknąć takich sytuacji.