Obszar patio

Stwórz idealne miejsce na relaks w ogrodzie – pomysły na projekt patio

pomysły na projekt patio w ogrodzie projekt basen

Sprawdź te 10 kreacji Pomysły na projekt patio i zainspiruj się do stworzenia idealnego schronienia w swoim ogrodzie.

Zaaranżuj taras ogrodowy w taki sposób, aby różne obszary aktywności były od siebie oddzielone. Wyraźnie określ granice między strefą jadalnianą a strefą relaksacyjną. Na pergoli można uprawiać pnącza, a także sadzić wiele roślin ogrodowych w donicach i rozprowadzać je na tarasie.

Pomysły na projekt patio – stwórz piękną werandę

pomysły na aranżację patio w ogrodzie tworzą piękne dekoracje

Przy odrobinie wyobraźni i inspiracji możesz to zrobić Pomysły na projekt patio w rzeczywistość i stwórz bajkowy klimat w ogrodzie. Większość tarasów jest ceglana lub kamienna. Jeśli zdecydowałeś się na beton, najlepiej byłoby wybrać okładzinę przypominającą kamień i przynajmniej imitować materiał kamienny. Dzięki temu patio będzie wyglądało bardziej naturalnie.

Pomysły na projekt patio – założenie kuchni na świeżym powietrzu

pomysły projekt patio w ogrodzie sprawiają, że kuchnia na świeżym powietrzu

Jeśli grillujesz co najmniej dwa razy w tygodniu, jest to jeden z najlepszych Pomysły na projekt patio zbudować kuchnię na świeżym powietrzu. Do celu nie potrzebujesz luksusowego grilla. Upewnij się, że Twoja kuchnia na zewnątrz jest praktyczna i skoncentrowana na tym, co najważniejsze. Blat i zamknięte miejsce do przechowywania przyniosą tylko korzyści. Możesz też postawić lodówkę na zewnątrz.

Bezpieczna przestrzeń prywatna

pomysły projekt patio w ogrodzie projekt porcelana porcelana

Ośrodek nie osiągnie swojego celu, jeśli nie będzie trochę odizolowany od świata zewnętrznego. Aby to osiągnąć, możesz wykorzystać do tego ogrodzenia lub murki ogrodowe. Aby uzyskać więcej naturalności, przenieś doniczki z wysokimi roślinami wokół miejsca do siedzenia, a nawet stwórz pergolę.

Skorzystaj z cieni

pomysły projekt patio w ogrodzie sprawiają, że poduszki deco

Wiele Pomysły na projekt patios skupiają się na otwartych przestrzeniach i świetle słonecznym. Ale nawet najwięksi miłośnicy słońca potrzebują trochę cienia, gdy na zewnątrz jest zbyt gorąco. Światło słoneczne jest niezwykle ważne w ogrodzie. Ale na pewno będziesz szczęśliwy, jeśli masz ochronę przeciwsłoneczną. Możesz to osiągnąć za pomocą drzewa lub parasola, a także pergoli lub altany z pnączami.

Zakład zapewniający komfort i trwałość

pomysły projekt patio w ogrodzie stwórz nowoczesny design

Jest ich niezliczona ilość Pomysły na projekt patio, jeśli chodzi o umeblowanie. Materiały budowlane, których możesz użyć, są również bardzo różnorodne. Żelazo, aluminium, drewno to klasyczne wybory. W dzisiejszych czasach pojawiły się nowe syntetyczne wodoodporne materiały, które są również bardzo stylowe i wygodne. Są nawet wodoodporne lampy do stołu i podłogi, które stworzą niezapomnianą wieczorną atmosferę w ogrodzie.

Definicja przestrzeni poprzez obiekty zewnętrzne

pomysły na projekt patio w pawilonie projektowania ogrodu

Pomysły na projekt patio z altanami zapewniają pewien poziom luksusu. Niezależnie od lokalizacji altana może stanowić akcent w ogrodzie, gdzie można zjeść, ugotować lub odpocząć. Pergolę można wykorzystać do różnych czynności. Wykorzystaj altanę, aby stworzyć osobną strefę dla określonych czynności.

Wbuduj w spa

pomysły na zaprojektowanie patio w aranżacji ogrodu w strefie SPA

Abyś naprawdę mógł się zrelaksować i odprężyć, nie ma lepszego rozwiązania niż zainstalowanie jacuzzi na tarasie i stworzenie własnej strefy spa. Aby określić lokalizację strefy uzdrowiskowej, należy wziąć pod uwagę przestrzeń prywatną, wejście do domu i nasłonecznienie. Możesz wybrać kształt według własnego gustu. Zaplanuj też trochę miejsca wokół jacuzzi, abyś mógł tam usiąść. Taka konstrukcja dużo waży i będzie wymagała solidnego fundamentu.

Zaplanuj oświetlenie zewnętrzne

pomysły projekt patio w ogrodzie zrobić stołki barowe

Aby wieczorem cieszyć się pięknym otoczeniem ogrodu, zdecydowanie należy zaplanować również oświetlenie na zewnątrz. Lampa zdecydowanie powinna być zamontowana nad wejściem. Co do reszty masz kilka opcji. Rozsądnie byłoby zaopatrzyć się w oświetlenie kuchni na świeżym powietrzu, jadalni i miejsca na grilla. W strefie relaksu świece mogą wykonywać tę samą pracę. Schody i ścieżki ogrodowe zdecydowanie powinny być odpowiednio oświetlone ze względów bezpieczeństwa. Jeśli chcesz być świadomy ekologicznie, możesz zaopatrzyć się w lampy wykorzystujące energię słoneczną.

Inne meble i artykuły ogrodowe

pomysły projekt patio w ogrodzie stworzyć kominek

ten Pomysły na projekt patio są definiowane nie tylko przez meble i rośliny. Istnieje wiele innych elementów, które można wykorzystać do dekoracji swojej strefy rekreacyjnej. Fontanna jest idealnym elementem dekoracyjnym, jeśli chcesz dodać dźwięk płynącej wody do swojej oazy spokoju. Inną opcją jest kominek. Może być miłym akcentem na patio i stanowić punkt odniesienia dla reszty aranżacji ogrodu. Do dekoracji ogrodu można również wykorzystać różne drobne przedmioty, takie jak rzeźby, dzieła sztuki wodoodpornej i poduszki wykonane z tkaniny wodoodpornej. Te drobne detale przekształcą Twoje patio w raj relaksu i spokoju.