Obszar patio

Płytki trawertynowe na taras – eleganckie i stylowe wykładziny podłogowe na zewnątrz

płyty trawertynowe taras elegancka stylowa trwała porowata podłoga na zewnątrz projekt tworzenia patio

Jeśli chodzi o planowanie pięknych letnich wydarzeń w Twoim domu, zaprojektowanie tarasu z płyt trawertynowych jest bardzo odpowiednią opcją. Niezależnie od tego, czy organizujesz w okolicy wieczór przy grillu, czy przyjęcie urodzinowe dla dzieci, na stylowo urządzonym podwórku możesz w pełni cieszyć się ciepłą pogodą i świeżym powietrzem. Jeśli chcesz wyjść poza standardy możliwości projektowych swojej przestrzeni zewnętrznej, powinieneś zainwestować w siłę i atrakcyjność trawertynu. Te niesamowite układarki są na tyle wszechstronne, że można je stosować w różnych stylach projektowania, a jednocześnie wytrzymują warunki pogodowe przez lata. W tym przewodniku zebraliśmy dla Ciebie kilka źródeł inspiracji, które mogą idealnie współgrać z wyposażeniem płyt trawertynowych na Twoim patio.

Różnica między płytami trawertynowymi do użytku wewnątrz i na zewnątrz

płyty trawertynowe taras eleganckie stylowe trwałe porowate podłogi projekt zewnętrzny ogród projekt południowo-zachodni kominek

Płyty i płytki z trawertynu są obecnie bardzo popularne i stanowią bardzo powszechną alternatywę marmuru na podłogi na tarasach, w kuchniach na świeżym powietrzu, przytulnych miejscach do siedzenia, fontannach i kominkach. Ale zanim przejdziemy do tematu, przedstawimy Wam kluczowe zalety trawertynu na zewnątrz.

Jeśli słyszałeś o tym wcześniej, prawdopodobnie znasz już niektóre zalety tego wapienia w aranżacji wnętrz. Od podłóg i ścian po kabiny prysznicowe i kominki – panele trawertynowe wnoszą trwałość i elegancję do każdego pomieszczenia. Możesz oczywiście użyć wszechstronnego materiału również na zewnątrz.

Właściwości trawertynu

płyty trawertynowe taras elegancka stylowa trwała porowata podłoga cechy zewnętrzne patio

Podczas gdy trawertyn jest przetwarzany na cienkie płytki w pomieszczeniach, płyty trawertynowe na taras różnią się grubością. Występują w tych samych wspaniałych kolorach i mogą nawet służyć jako nieskazitelna powłoka podłogowa na krawędzi basenu. Trawertyn to wapień o poszarpanej powierzchni, która nadaje mu charakterystyczną, naturalnie chaotyczną teksturę.

Zanim podamy szczegółowe informacje na temat płyt trawertynowych, warto mieć pojęcie o tym, z czego wykonana jest skała i jak jest tworzona. Trawertyn to naturalny kamień osadzany z gorących źródeł geotermalnych. Jest to rodzaj wapienia, który powstaje w wyniku szybkiego rozpadu węglanu wapnia. Z tego powodu trawertyn znajduje się w pobliżu źródeł mineralnych. Niektórzy woleliby nazwać to wapieniem. Niemniej jednak nazwanie tego kamienia w ten sposób byłoby bardzo ciasnym podejściem. Jeśli musimy być techniczni i niezwykle konkretni, to możemy odnieść się do trawertynu po jego prawdziwej nazwie, którą jest węglan wapnia.

Trawertynowe płyty tarasowe eleganckie stylowe trwałe porowate podłogi na zewnątrz ścieżki do projektowania patio

Włochy są z tego znane, więc nie dziwi fakt, że samo słowo jest pochodną włoskiego słowa „travertino”. Od jego imiennika pochodzi także Tivoli, okolica niedaleko Rzymu. Tak więc głównym celem trawertynu jest budownictwo, gdzie skała od dawna służyła jako materiał budowlany do świątyń, kompleksów budowlanych i różnych zabytków. Płyty trawertynowe można zobaczyć w bruku patiów, dziedzińców i ścieżek ogrodowych. Przykładem budynku, który przetrwał próbę czasu, jest Koloseum w Rzymie, również wykonane z tego twardego kamienia. Inne godne uwagi budynki, które używają trawentynu to najdłuższy pałac w Europie – Burghausen, Kolumnada Placu Świętego Piotra w Rzymie, Bazylika Sacré-Cœur w Paryżu, XX-wieczne Getty Center w Kalifornii i Shell House w Berlinie.

Porowatość

płytki trawertynowe taras elegancka stylowa trwała porowata podłoga porowatość zewnętrzna

Trawertyn to skała osadowa, która w przeciwieństwie do skały magmowej, która powstaje w ziemi i jest niezwykle twarda, powstaje przez osadzanie się minerałów i substancji organicznych. Co to oznacza w odniesieniu do podłóg – miękkość płyt trawertynowych sprawia, że ​​są one porowate. Aby to złagodzić, otwory w fabryce są wypełnione żywicami, które mieszają się z konstrukcją i są trudne do zobaczenia.

długość życia

płyty trawertynowe taras eleganckie stylowe trwałe porowate podłogi na zewnątrz kamieniołomu patio

Porowatość trawertynu nie wpływa jednak na jego wytrzymałość. Odporność na ścieranie kamienia naturalnego otrzymuje ocenę 3 w skali od 1 do 10. To sprawia, że ​​jest to opcja stabilna w różnych warunkach. Pod względem twardości trawertyn plasuje się tuż za marmurem. Niemniej jednak jest to kamień trwalszy niż większość wykładzin podłogowych, takich jak drewno, laminat, winyl czy ceramika.

Rodzaje powłok płyt trawertynowych

płyty trawertynowe taras eleganckie stylowe trwałe porowate podłogi zewnętrzne patio projekt ogród błyszczący uszczelniony

W stanie naturalnym trawertyn ma z grubsza strukturę. Polerowanie zmienia swój charakter, przez co patyna kamienia nagle wygląda inaczej. Kolory wydają się mocniejsze, a ogólny obraz staje się bogatszy. Ponadto błyszcząca powierzchnia odbija światło z pomieszczenia bardziej niż szczotkowany trawertyn. W tym ostatnim powierzchnia jest traktowana szczotkami drucianymi, aby była płaska i matowa. Dodatkowo rogi i krawędzie są delikatnie zaokrąglane za pomocą maszyny do bębnowania kamienia innymi kamieniami. Kamienie bębnowe mają antyczny wygląd i zapewniają dobrą przyczepność na powierzchniach zewnętrznych.

Instrukcje Instalacji

płyty trawertynowe taras elegancka stylowa trwała porowata podłoga na zewnątrz projektowanie patio konstrukcja ogrodu przenieś

Na zewnątrz płyty trawertynowe można ułożyć na sucho w podsypce z piasku lub przysypać błotem, czyli zaprawą na betonowym podłożu. Płyty kamienne należy układać jak najbliżej siebie, a krawędzie rektyfikować, aby zapewnić minimalne spoiny między nimi. Kamień wapienny można ciąć zwykłą piłą elektryczną. W przypadku aplikacji na sucho piasek po stwardnieniu przemieszcza się pomiędzy kostkami. Nowszą metodą jest zamiecie piasku polimerowego w spoiny. Jest to połączenie przefiltrowanego, skalibrowanego piasku i klejów polimerowych. Po spryskaniu materiału wodą kleje najpierw miękną, a następnie wiążą się z piaskiem, jednocześnie utwardzając i wiążąc.

Obszary zastosowania i zalety płyt trawertynowych

płyty trawertynowe taras elegancka stylowa trwała porowata podłoga na zewnątrz patio projekt ogród na południowy zachód na zewnątrz wewnątrz

Istnieje wiele miejsc, w których właściciele domów umieszczają kamień naturalny na zewnątrz. Najpopularniejsze projekty budowlane na zewnątrz obejmują patia, podjazdy, chodniki, ścieżki ogrodowe, schody zewnętrzne i paleniska. Korzystanie z trawertynu to świetny sposób na wyniesienie komfortu i piękna przestrzeni wewnętrznej na zewnątrz. Materiał ten jest obecnie bardzo popularny na całym świecie. Nie ma nic lepszego niż wejście do ogrodu, aby zanurzyć się w strefie relaksu przypominającej salon lub kuchnię.

płyty trawertynowe taras elegancka stylowa trwała porowata podłoga na zewnątrz patio projekt ogród przydomowy

Podobnie jak płytki, płyty trawertynowe mają wiele właściwości, które czynią je idealnym wyborem do renowacji na zewnątrz. Ten rodzaj wapienia jest odporny na mróz i upał, co oznacza, że ​​zimowy chłód i letnie upały nie mogą go uszkodzić. Dlatego trawertyn jest odpowiednią opcją na podjazdy. Ponadto płyty trawertynowe mają antypoślizgową powierzchnię, dzięki czemu idealnie nadają się do strefy basenowej. Świetnie się do tego nadają, ponieważ woda prawdopodobnie zostanie zachlapana, a ludzie będą chodzić. Ponadto talerze te nie nagrzewają się w miesiącach letnich, gdy jesteś boso w ogrodzie lub na basenie.

płyty trawertynowe taras elegancka stylowa trwała porowata podłoga na zewnątrz patio projekt kolory ogrodu

Jak wspomniano powyżej, panele trawertynowe są również trwałe i nie blakną ani nie erodują z czasem. Twoja inwestycja będzie długoterminowa i nie musisz wiele robić, aby Twój zadaszony taras wyglądał jak nowy. Mycie od czasu do czasu za pomocą węża to naprawdę wszystko, czego potrzebujesz jako pielęgnację lub konserwację. W niektórych mieszkaniach lub domach panele trawertynowe są uszczelnione. Dzięki temu nie są zanieczyszczone olejem silnikowym ani innymi trudnymi do usunięcia płynami.

Opcje projektowania z panelami trawertynowymi

płyty trawertynowe taras elegancka stylowa trwała porowata podłoga na zewnątrz patio balkon projekt tworzenia

Rynek oferuje szeroką gamę płyt trawertynowych, które pochodzą prosto z kamieniołomów. Możesz znaleźć produkty wysokiej jakości w przystępnych cenach, w wielu rozmiarach spełniających standardy branżowe do użytku na zewnątrz. Różnorodność wzorów, faktur i kolorów zaspokoi każdą potrzebę. Naturalne wzory paneli trawertynowych sprawiają, że są one wyjątkowe, dzięki czemu można stworzyć naprawdę ekskluzywny projekt swojego tarasu. Szeroka gama kolorów, od neutralnych tonów po bogate niuanse, pozwala eksperymentować i wymyślać kreatywne pomysły na taras. Podkreśl swój krajobraz na zewnątrz, tworząc kontrastową atmosferę za pomocą kombinacji różnych kolorów i wzorów lub tworząc przyciągające wzrok geometryczne kształty. Alternatywnie możesz zdecydować się na prostotę harmonijnych motywów. Ten motyw jest możliwy z jednym rodzajem kamienia i dodajesz swój osobisty urok.

Rustykalny włoski

płyty trawertynowe taras eleganckie stylowe trwałe porowate podłogi na zewnątrz patio design włoski design butelka wina

Niezależnie od tego, czy pochodzisz z dużej włoskiej rodziny, czy po prostu jesteś wielbicielem śródziemnomorskiej architektury, płyty trawertynowe mogą idealnie naśladować rustykalną włoską estetykę na Twoim patio. Wybierz ciepłe odcienie, takie jak jasny brąz, aby kamienie odzwierciedlały styl Toskanii i Półwyspu Północnego. Włoski design często opiera się na tradycyjnych elementach drewnianych. W związku z tym możesz poprawić wygląd swojego tarasu za pomocą zabytkowych mebli ogrodowych. Krzesła i stoły ogrodowe z wyszukanymi elementami dekoracyjnymi mogą przyciągać uwagę, jakby były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Z autentyczną kuchnią śródziemnomorską i butelką dobrego wina poczujesz się jak nad brzegiem Morza Śródziemnego.

Fuzja południowo-zachodnia

płyty trawertynowe taras eleganckie stylowe trwałe porowate podłogi zewnętrzne patio projekt ogród południowo-zachodni projekt

Południowy zachód Ameryki to tygiel wpływów kulturowych. Osadnicy, Indianie i hiszpański kolonializm z Meksyku w unikalny i bardzo efektowny sposób wymodelowali tam ogólny obraz architektoniczny. Biorąc pod uwagę jasne, ciepłe kolory, które tworzą żywiołowość pustynnego krajobrazu tego regionu, płyty trawertynowe byłyby doskonałym dodatkiem do południowo-zachodniego projektu na zewnątrz. Ponadto możesz mieć meble i oświetlenie, które są wyposażone w ciemne akcenty z kutego żelaza i mają wyraźny hiszpański akcent. Dobrze do tego pasują wielokolorowe, ręcznie tkane dywany, które znacznie zwiększą zainteresowanie pomieszczeniem. Na dodatek możesz tematycznie dokończyć projekt kaktusami i sukulentami.

Morska atrakcja

płyty trawertynowe taras elegancka stylowa trwała porowata podłoga na zewnątrz patio projekt marynistyczny design

Jeśli zawsze chciałeś leżeć na piaszczystych plażach wybrzeża, może powinieneś rozważyć dodanie morskiego motywu do swojego patio lub podwórka. Z panelami trawertynowymi jako materiałem bazowym możesz dodać wszelkiego rodzaju wodne akcenty i dekoracje. Od sieci rybackich po zakotwiczone boje, wiosła i muszle, możesz odzwierciedlić urok morskiego siedliska.

płyty trawertynowe taras elegancka stylowa trwała porowata podłoga na zewnątrz patio projekt rustykalny włoski design

Mamy więc nadzieję, że jesteśmy tego samego zdania, że ​​możesz umeblować zarówno swój taras, jak i wnętrze. Stylowo zaprojektowany ogród lub teren zewnętrzny jest idealnym tłem dla okazałego domu, a często nawet główną cechą domu. Trawertyn to pod tym względem idealna podłoga na każde patio, a jej bogaty, klasyczny wygląd nadaje mu wyrafinowanego uroku.