Obszar patio

Nowoczesny projekt ogrodu z kamieniami – 20 pomysłów na ogród

Nowoczesny projekt ogrodu-kamienie-basen-taras-podniesione łóżka

Każdy, kto dobrze zna się na projektowaniu domów i ogrodów, wie dokładnie: nowoczesny dom potrzebuje również nowoczesnego ogrodu! W tej chwili modne jest projektowanie własnego ogrodu z kamieni. Każdy, kto użyje tego materiału we właściwym miejscu w ogrodzie, naprawdę może to zrobić nowoczesny projekt ogrodu z kamieniami osiągnąć.

Nowoczesny projekt ogrodu z kamieniami – opcje projektowe

Nowoczesny projekt ogrodu-kamienie-kuchnia-kominek-ławka-basen

Z kamieniami w ogrodzie można zrobić wiele. Aby wymienić tylko kilka opcji projektowych – ścieżki, siedziska, tarasy, ściany, schody, podnoszone łóżka – nowoczesny ogród można zaprojektować z kamieni! Co więcej, możesz użyć tego starożytnego materiału do tworzenia stawów, strumieni, formalnych zbiorników wodnych, klombów, rzeźb, fontann i wielu innych, które dodatkowo uzupełniają nowoczesny projekt ogrodu. Tutaj nigdy nie wolno nam zapominać, że wybór materiałów, kształtów i kolorów jest bardzo bogaty. Ponieważ różnorodność kamieni naturalnych i sztucznych jest naprawdę duża. Znajdziesz tam naprawdę wszystko – na każdy gust i na każdą kieszeń.

Nowoczesny projekt ogrodu z kamieniami – zalety na pierwszy rzut oka

Nowoczesny projekt ogrodu-kostka-kostka-kostka-taras-podłoga

Jak chcesz zaprojektować swój ogród? W jakim dokładnie stylu powinno być? Niezależnie od tego, czy jest to klasyczne czy romantyczne, w stylu śródziemnomorskim czy azjatyckim, bogato lub minimalistycznie umeblowane, we wszystkich przypadkach przydałby się tam kamień. Kamienie są używane prawie wszędzie w projektowaniu ogrodów.

Wielu właścicieli domów i ogrodów preferuje naturalne kamienie do projektowania ogrodów. Ten materiał budowlany jest stary, masywny, sprężysty i ma żywy wygląd. Wykorzystywana jest głównie jako płyty tarasowe, kostka brukowa, palisady czy cegły.

Nowoczesny projekt ogrodu z kamieniami – różne rodzaje kamienia

Nowoczesny projekt ogrodu-kamienie-elementy wodne-kamień naturalny-ogród od frontu

Bloczek betonowy stał się w ostatnich latach bardzo popularny. To całkiem zrozumiałe, ponieważ jego jakość i wygląd znacznie się poprawiły. Kamień betonowy ma również ważną zaletę – można nim zaprojektować niemal każdą powierzchnię! Dzięki nowoczesnym technologiom pojawiają się również bloczki betonowe o wyglądzie drewna! Drewno jest zwietrzałe, ale betonowy blok o wyglądzie drewna jest prawie zawsze trwały!

Istnieje wiele innych rodzajów kamienia, które można wziąć pod uwagę we współczesnej architekturze krajobrazu. Oto tylko kilka dodatkowych opcji:

Wapień muszlowy – absolutnie wszechstronny, oferuje wiele niuansów kolorystycznych i strukturalnych, dobry do wykładzin podłogowych, chodników, ścian, fontann.

Bazalt – ciemnoszary do czarnego kamienia, drobnoziarnisty; świetnie sprawdzają się jako płyty chodnikowe i podłogowe tj. na tarasy, ścieżki ogrodowe, podjazdy.

Granit – kamień średnioziarnisty do gruboziarnistego, kolory od jasnoszarego do niebieskawego, czerwonego i żółtawego. Dobrze nadaje się do wykładzin tarasowych, ścieżek ogrodowych, rzeźb, fontann, zbiorników wodnych.

Wapień – kamienie w kolorze jasnoszarym do szarożółtego, ale możliwe są również inne niuanse. Wapień to w zasadzie bardziej miękka skała, która na przykład wietrzeje szybciej niż granit.

Piaskowiec – dostępny w wielu kolorach, miękki kamień, wietrzeje szybciej niż inne kamienie naturalne.

Zaprojektuj ścieżki ogrodowe z kamieni

Nowoczesny projekt ogrodu-kamienie-ogrodowe pomysły-ścieżka ogrodowa

W nowoczesnym ogrodzie ścieżki ogrodowe są ukształtowane za pomocą kamiennych płyt lub małych kamieni. Tutaj znowu jesteś rozpieszczany, ponieważ wybór różnych materiałów, kształtów i wzorów jest prawie nieograniczony!

Ścieżka chodnikowa – istnieje wiele różnych nawierzchni naturalnych i betonowych, w różnych kolorach i kształtach. Możesz go użyć do stworzenia ciekawych wzorów.

Ścieżka płytowa – układane są płyty kamienne w zależności od lokalizacji i wielkości terenu, ale możliwości jest wiele! Bądź kreatywny!

Płyty schodkowe – są wykonane z kamienia naturalnego lub betonowego, układa się je na trawniku lub na terenie żwirowym, aby zapewnić lepsze przejście.

Nieregularne płyty z kamienia naturalnego – wspaniale prezentują się w naturalnie zaprojektowanym ogrodzie, z nutką nostalgii. Te kamienne płyty są wykonane w różnych kolorach i z różnych rodzajów kamienia.

Nowoczesny projekt ogrodu z kamieniami – schody w ogrodzie

Nowoczesne-projektowanie-ogrodu-kamienie-schody-ławki-bazalt

Poziomy przenoszą nas z jednego poziomu na drugi, prawda? Schody są również ważnym elementem wystroju ogrodu. Mogą mieć bardzo różne kształty – półokrągłe, szerokie, zakrzywione lub proste! Ważne są antypoślizgowe wykładziny schodów ogrodowych, które są narażone na różne warunki atmosferyczne. Ważne jest również, aby pomyśleć o bezpieczeństwie wszystkich spacerowiczów. Poręcz należy montować na stromych i dłuższych schodach.

Fasada domu z elementami dekoracyjnymi z kamienia naturalnego

Nowoczesny projekt ogrodu

Taras i elewacja domu z kamienia – zachwycające połączenie

Nowoczesne-ogrodowe-kamienie-elewacyjne-tarasowe-nowoczesne

Układanie podjazdu z kostki brukowej – tania alternatywa dla kamienia naturalnego

Nowoczesny projekt ogrodu-kamienie-kostka betonowa-kostka brukowa-podjazd

Zbuduj żwirowy taras – niedrogi wariant

Nowoczesny-projekt-ogrodu-kamienie-żwir-taras-ziemia

Nowoczesny stół z kamienia wapiennego w ogrodzie

Nowoczesny projekt ogrodu-kamienie-betonowe bloczki-drewno-look-ścieżka ogrodowa

Nowoczesne-projektowanie-ogrodu-kamienie-ogrodu-ścieżek-układanie-pomysłów

nowoczesny-projekt-ogrodu-kamienie-pomysly-ogrodowe-meduza-wodna-minimalistyczne-drzewo-tarasowe

nowoczesny-projektowanie-ogrodu-kamienie-pomysly-na-ogrodu-trawnik-kamień naturalny-ściana-płaski-dach

nowoczesny-projekt-ogrodu-kamienie-pomysly-na-ogrodu-kuchnia-na-zewnatrz-kamień naturalny-drewno-dachy

nowoczesny-projekt-ogrodu-kamienie-pomysly-na-ogrodu-kamień-naturalny-basen-trawnik-las

nowoczesny-projekt-ogrodu-kamienie-pomysly-ogrodowe-kominek-okrągly-weranda-kamień naturalny