Obszar patio

Nowoczesne ekrany prywatności do ogrodu – 20 świetnych pomysłów

Nowoczesny ekran prywatności ogród-pergola-drewno-podniesione łóżka-cynkowe sadzarki-drewniane dyski

Masz ogród lub wewnętrzny dziedziniec i chciałbyś w nim spokojnie wypocząć? A nowoczesny ekran prywatności bo ogród ochroni Twoją prywatność i jednocześnie upiększy teren zewnętrzny. Niezależnie od tego, czy wolisz drewno, metal czy szkło, osłona prywatności może być wykonana z różnych materiałów. Zainspiruj się kilkoma świetnymi pomysłami na zaprojektowanie ogrodzenia w oparciu o własne preferencje.

Nowoczesny ekran prywatności dla pięknego projektu ogrodu

Nowoczesny ekran prywatności ogród-stal corten-palm-motywy-bambusowy-drążek-leżaki słoneczne

Dostępne są różne materiały na niezbędny, a jednocześnie nowoczesny ekran prywatności. Tutaj pokazaliśmy kombinację wycinanej laserowo stali corten i bambusowych tyczek. Części stalowe mają motyw palmy, który jest wzmocniony małymi prawdziwymi palmami. Ciemnobrązowa stal corten i jasnobrązowy bambus kontrastują ze sobą, a leżaki z polirattanu są do tego przystosowane.

Nowoczesne ekrany prywatności to konieczność w każdym dużym domu

Nowoczesny ekran prywatności ogród-drzewo-motywy-oświetlenie-pergola-basen bez krawędzi

Basen bez krawędzi i nowoczesne meble ogrodowe wymagają dobrych ekranów prywatności, a nawet dwóch. Mniejszy jest ponownie wykonany ze stali corten i ozdobiony motywami podświetlanych drzew. Do wielkiego muru posadzone są wysokie drzewa kratowe, które służą jako osłona prywatności od wyższych budynków. Oświetlenie na rogach, pergola i piękne panele chroniące prywatność uzupełniają nowoczesny design tego ogrodu.

Używaj roślin do ochrony prywatności – życie blisko natury

Nowoczesny ekran prywatności pionowe-ogrodowe-rośliny-torby-sukulenty-dekoracja stołu-meble ogrodowe

Posadzona ściana w ogrodzie to kolejny świetny pomysł. Stanowi nie tylko skuteczną osłonę prywatności, ale także nadaje patio świeżości i pięknego wyglądu. Ponadto worki na rośliny są tanie i łatwe w montażu.

Połączona prywatność i ochrona przed słońcem w ogrodzie

Nowoczesna parawan ogrodowy-szara-pergola-ochrona przed słońcem-poduszka na siedzisko-komfort-doniczki

Zaledwie kilka kroków od wewnętrznego dziedzińca znajduje się to piękne miejsce do wypoczynku, otoczone zielonymi łąkami i rodzimą roślinnością. To świetny pomysł dla tych, którzy mają większy ogród. Cedrowy parawan jest połączony z pergolą, a ławka z poduszką do siedzenia na każdą pogodę ma zapewnić większy komfort. Białe papierowe abażury wiszą nad ławką i zapewniają subtelne oświetlenie po zachodzie słońca.

Ładny projekt ogrodu z ekranem prywatności i kominkiem

nowoczesna-ochrona-prywatnosci-ogrodu-pergola-kominek-zielona-polka-sciezka-ogrodowa

Kręta ścieżka łączy część wypoczynkową z przytulnym paleniskiem, które jest idealne na miłe wieczory i popołudnia z przyjaciółmi i rodziną. Przechowywanie drewna pod kominkiem to jednocześnie praktyczny i stylowy pomysł.

Kratki drewniane jako osłony prywatności można dopasować do mebli ogrodowych

nowoczesny-prywatny-ekran-ogrodowy-drewno-krata-jasna-kolory-meble-ogrodowe-kosze na rośliny

Trzy prostokątne drewniane kratki chronią tę jasną werandę po bokach, ale jednocześnie przepuszczają światło słoneczne. Można je dobrze łączyć z koszami na rośliny i świeżymi kwiatami, a także można je dopasować do mebli ogrodowych. W rzeczywistości nie jest to nieprzezroczysty ekran prywatności, ale jest przeznaczony do pięknego i kreatywnego projektowania ogrodów, a także nie jest trudny do wykonania.

Nowoczesny ekran prywatności – udekoruj ogrodzenie ogrodu

nowoczesna-ochrona-prywatnosci-ogrodu-pionowa-przegroda-na-rośliny-torby-stal-cięcie-laserem

Czy masz już ogrodzenie, które służy jako osłona prywatności i oddziela Twój dom od domów sąsiadów, ale nie jest atrakcyjne wizualnie? Nadal możesz udekorować to ogrodzenie, aby uzyskać piękny ogród. Dużą popularnością cieszą się metalowe talerze, na których laserowo przedstawiane są różne motywy. Wykorzystywane są tu motywy bambusa, a obok znajduje się wertykalny ogród z roślinami w kieszeniach.

Oświetlenie LED nadaje się do nowoczesnych ogrodów

nowoczesne-ochrony-prywatnosci-projektowanie-ogrodu-reflektory-na-scienne-na-rośliny-torby-bambusowe-motywy

Cechą szczególną tego parawanu jest oświetlenie punktowe oświetleniem podłogowym. Wnosi do ogrodu nowoczesny wygląd i jest świetnym pomysłem na lato.

Prywatny ekran ze zintegrowanym oświetleniem – idealny na wieczorne przyjęcia w ogrodzie

nowoczesne-z-ochrony-prywatnosci-ogrodu-zintegrowane-oswietlenie-rosliny-trawnikow-led

Jeśli chcesz ekranu prywatności, który szybko przyciągnie wzrok, możesz wybrać taki z oświetleniem. Zintegrowane światło LED świeci w ciemności we wszystkich możliwych kolorach i jest idealne na ciepłe noce w ogrodzie.

Stal Corten w ogrodzie – nowoczesny ekran prywatności

nowoczesna-ochrona-prywatnosci-ogrodu-kominek-kortenowy-stalowa-lawka-doniczka-palma

Stal Corten staje się ostatnio coraz bardziej popularna w domu i ogrodzie ze względu na swoje wspaniałe właściwości, takie jak wygląd stali nierdzewnej i konstrukcja odporna na warunki atmosferyczne. Można go wycinać laserem w różne motywy i dowolnie dekorować. Nowoczesne parawany można łączyć z kominkiem wykonanym z tego samego materiału.

Udekoruj ekrany prywatności zielonymi ścianami 

nowoczesne-ochrona-prywatnosci-ogrodu-pionowe-klosze-meble-drewno

Podobnie w przypadku zadaszonych obszarów dziedzińca, osłona prywatności ozdobiona roślinami może sprawić, że otoczenie stanie się bardziej bezczelne. Taką konstrukcję można pozostawić zieloną lub obsadzić kolorowymi kwiatami. Dla kreatywności zalecamy ułożenie własnego zdjęcia z roślin.

Nowoczesny ekran prywatności wykonany z drewna na dziedziniec

nowoczesna-ochrona-prywatnosci-ogród-drewno-przegroda-bambus-roslina-sztuczna-darnia-beton-podnoszone

Drewniane ogrodzenia zapewniające prywatność wyglądają pięknie i nadają się do każdego ogrodu. Jeśli gleba na twojej posesji nie jest dobra, możesz pokryć dziedziniec sztuczną murawą. Ogród staje się jeszcze piękniejszy dzięki posadzeniu kwiatów w betonowej grządce, która nie zależy od jakości gleby.

Obszar patio z czarnym ekranem prywatności

nowoczesna-ochrona-prywatnosci-ogród-wycinany laserowo-metal-czarny-parasol-ogrodowy

Wycinane laserowo metalowe osłony prywatności są dostępne w różnych kolorach i rozmiarach. W zależności od potrzeb możesz wybrać nieprzezroczysty lub bardziej przezroczysty ekran prywatności.

Ciekawy pomysł na zielony ogród – osłona prywatności wykonana z posadzonych glinianych doniczek

nowoczesne-ochrona-prywatnosci-ogrodu-drewniane-slupki-gliniane-donice-rosliny-projektowanie-ogrodu

Tworząc ekran prywatności, możesz połączyć kilka funkcji w jednym projekcie. Na przykład ta elegancka przegroda jest wykonana z czterech dużych drewnianych słupków i ozdobiona sadzonymi glinianymi doniczkami. Zielone sukulenty w trzech różnych odcieniach zieleni ułożone są symetrycznie. Tworzy to połączenie pięknego ogrodu od wewnątrz i osłony prywatności z zewnątrz.

Jasny metalowy ekran prywatności do ogrodu

nowoczesne-ochrona-prywatnosci-ogród-zapalniczka-ogrodzenie-metalowe-motywy-rosliny-małe-drzewko

Ogrodzenia w kolorze białym lub jasnoszarym są idealnym dodatkiem do jaśniejszych domów. Chronią również przed słońcem i wiatrem, ale przepuszczają wystarczającą ilość światła dla roślin.

Efekt 3D na dziedzińcu – parawan z drewna

nowoczesna-ochrona-prywatnosci-ogród-wysoki-brąz-ogrodzenie-ławka-szara-kraciak-ścieżka

Drewniane deski na ogrodzenie można ułożyć jak szachownicę, dzięki czemu uzyskamy ciekawy efekt 3D. Dzięki temu ekran prywatności jest ładniejszy i niezbyt gęsty.

Pomysły na projekt małego ogrodu

nowoczesne-ochrona-prywatnosci-ogrod-dziedziniec-recykling-drewno-ogrodzenie-sztuczna-darnia-grill

Nawet mniejsze ogrody mogą ładnie wyglądać dzięki ekranowi prywatności. W tym przypadku ogrodzenie wykonane jest z drewna pochodzącego z recyklingu, które jest tanie i daje szlachetny efekt.

Nowoczesna ochrona prywatności – połączenie materiałów

nowoczesne-ochrony-prywatnosci-pomysly-na-projektowanie-ogrodu-corten-stal-drewno-kombinowane

Nowoczesne ogrody charakteryzują się połączeniem kolorów i wyposażenia. Ten dom ma salon na świeżym powietrzu, który wymaga osłony prywatności. Do tych celów wykorzystuje się zarówno drewno, jak i stal kortenową. Biało-brązową kombinację widać również w meblach.

Asymetryczna ochrona prywatności – ciekawy pomysł na ogrodzenie

nowoczesne-ochrona-prywatnosci-ogrodu-ogrodzenia-drewnianego-dekoracja-betonowa-asymetryczna-nieprzezroczysta

Nowoczesny ekran prywatności powinien być kreatywny i gustowny. Oto pomysł, który jest asymetryczny i wraz z drewnianymi deskami zawiera beton i szkło. Rezultatem jest złudzenie optyczne wzmocnione przez rośliny o różnej wielkości.

Dwa w jednym – brama ogrodowa i nowoczesny parawan ze szkła

nowoczesny-ekran-prywatnosci-ogród-beżowe-szkło-brama-ogrodowa-motyw-drzewo

Pomysł ten łączy właściwości osłony prywatności z właściwościami bramy ogrodowej. Z motywem drzewa i kontrastującymi kolorami pokazano tutaj nowoczesny i praktyczny dodatek do wewnętrznego dziedzińca.