Obszar patio

Doniczki metalowe do użytku na zewnątrz – doniczki z blachy ocynkowanej

donice metalowe ocynkowane doniczki drzwi wejściowe niebieski projekt ogrodu kwiaty stylowe rustykalne kostki brukowe schody

Metalowe donice, a także ocynkowane doniczki mogą nadać Twojemu ogrodowi rustykalny i industrialny styl, nie nadając mu staromodnego wyglądu. Ocynkowane rynny wodne nadają czystości tarasom, plantacjom, fontannom czy oczkom wodnym. Tak jak domy wiejskie wkraczają do miasta, metalowe sadzarki na ogół idą w ich ślady. Te koryta wodne i paszowe znajdują zaskakujące zastosowanie we wszystkich typach krajobrazów i ogrodów, o czym przekonacie się w tym poście.

Metalowe donice do pomysłowego projektowania ogrodu

Donice metalowe ocynkowane doniczki wiejskie chata projektowanie ogrodów kwiaty stylowy rustykalny wygląd

Przed tym małym domkiem z czerwonym dachem i białymi deskami podłogowymi stoją ocynkowane donice, które stanowią centralny punkt małego frontowego ogródka. Ogród zaprojektowano w taki sposób, aby krótkie kolby okrągłodenne, obsadzone jaskrawo kolorowymi kwiatami, dodawały rolniczego wyglądu.

kamyki podłoga drewniana stół do jadalni sadzarka krzewy drewniana ławka

Co najważniejsze, aby wykorzystać zbiorniki magazynowe jako donice, należy wywiercić w ziemi otwory do drenażu. Po wywierceniu możesz samodzielnie pokryć odpowiednią metalową donicę warstwą ochronną, aby zapobiec późniejszemu tworzeniu się rdzy. Po takim zabiegu zbiorniki powinny wytrzymać wiele lat.

donice metalowe ocynkowane zbiorniki magazynowe dziedziniec przemysłowy projekt ogrodu żółte kwiaty stylowe rustykalne metalowe krzesła bar lada

Galwanizowane pojemniki magazynowe z okrągłym dnem są zazwyczaj nieco większe i mają około 1 do 2 metrów średnicy. Koryta paszowe dla bydła i koni mają około pół metra wysokości, a dla owiec są niższe. Należy również pamiętać, że podane rozmiary mogą być przybliżone, ponieważ niektórzy producenci nie produkują swoich produktów w standardzie. Jeśli podniesiesz metalową donicę na nogach z nogami, drenaż może poprawić drenaż. Ponadto takie ułożenie ułatwia pielęgnację miednicy bez obciążania pleców.

Metalowe doniczki jako ekrany prywatności

Doniczki ocynkowane z blachy bambusowej w pozycji pionowej zachowują ochronę prywatności ukryj budynek!

Możesz użyć tych pojemników do przechowywania, aby utrzymać w pozycji pionowej silną roślinę, taką jak bambus. Możesz więc ewentualnie ukryć sąsiedni budynek, aby zapewnić większą prywatność na wewnętrznym dziedzińcu. Należy jednak pamiętać, że bambus w doniczce zwykle osiąga tylko połowę swojej maksymalnej wysokości. Jeśli sadzisz to w korycie, najlepiej użyć starego dywanu lub innej wykładziny, aby odizolować korzenie.

projekt zewnętrzny donice metalowe ogrodzenie pokrywa ściany z cegły w stylu retro rustykalne nowoczesne łańcuchy świetlne ścieżki ogrodowe

Ten przekształcony teren zewnętrzny ożywia dziedziniec z wyrafinowaną estetyką industrialną. Metalowe donice ocynkowane utrzymują agresywnie rosnący skrzyp zimowy w granicach i częściowo osłaniają ogrodzenie.

Podniesiona łata warzywna lub doniczka z metalową donicą

podniesiona łata warzywna na zewnątrz donice ogrodnicze jedzenie w centrum miasta

Na dachu w centrum miasta rośliny czują się jak w domu. Mieszkańcy wykonali znakomitą robotę ogrodniczą, sadząc w pojemnikach na 200 m2 jadalne zioła, warzywa, buraki, brokuły, marchew, kalafior i pomidory. Nawadnianie doniczki jest instalowane przez istniejący drenaż lub wywiercony otwór dostosowany do potrzeb klienta.

rośliny rama stojaka klocki adobe czerwone drewno trio ocynkowany pojemnik okno kamień lawowy czarny kontrast

Stojak z adobe i sekwoi wznosi trzy koryta, aby rośliny w nich zawarte były widoczne z wnętrza domu. Czarna lawa skalna na pierwszym planie również tworzy ładny kontrast. Ponieważ zbiorniki magazynowe są zaprojektowane do przechowywania wody, nadają się jako elementy wodne w krajobrazie.

Używaj doniczek ocynkowanych do innych celów

fontanna ścienna funkcja wody umywalka wanna drewniana boazeria schody drzewa trawnikowe

Możesz również wyposażyć bardziej rozbudowaną fontannę ścienną w metalową donicę jako miskę na wodę. Zbiornik w tym przykładzie jest zainstalowany z boazerią. Całość prezentuje się elegancko jako dodatek do ogrodu. Innym wariantem jest ten naziemny kominek, który składa się z pojemnika do przechowywania.

Kominek gazowy płomień głazy metalowe krzesła czerwony szary straż pożarna styl garażowy przemysłowy nowoczesny taras płaski ekran atmosfera

Kontener posiada otwór na rurę gazową oraz kolejny otwór w podłodze do odprowadzania wody. Możesz kupić zestaw do palnika lub zrobić to sam. Kominek przystosowuje się od niskiego płomienia, aby uzyskać nastrój, do wyższego, aby zapewnić ciepło i jest ustawiony na pokruszonych kamieniach rzecznych. Metalowe krzesła dobrze komponują się z garażowymi drzwiami tego przemysłowego tarasu straży pożarnej z bocznicą.

chłodziarka do napojów umywalka chłodząca piwa lody akcesoria ogrodowe doniczka wykonana z metalu ocynkowanego

Jeszcze ciekawszą i praktyczną opcją jest wykorzystanie metalowej donicy jako niecki do chłodzenia napojów. Mały zbiornik magazynowy lub duża wanna wypełniona lodem nadaje imprezie uroku wiejskiego domu.