żłobek

Zaprojektuj pokoje dziecięce – 14 pomysłów na pokój tematyczny Kraina Lodu

zaprojektuj pokój dziecięcy łóżeczko-zamek-mówiąc-królowa lodu-mural-płatki śniegu

Jeśli Twoje dziecko jest obecnie całkowicie entuzjastycznie nastawione do filmu „Kraina lodu” i marzy o tematycznym pokoju dziecięcym, mamy dla Ciebie kilka propozycji i pomysłów, jak wprowadzić do pokoju atmosferę i bohaterów z ich ulubionego filmu. To żłobek projekt, jak marzy każde dziecko, jest lekki i na pewno zapewnia bajkowy nastrój i błyszczące oczy.

Zaprojektuj pokój dziecięcy – malowanie ścian

Projekt pokoju dziecięcego narzuta na łóżko mural postaci z filmu projekt muralu!

Jeśli już podczas projektowania pokoju dziecięcego zdecydowałeś się na tematyczne akcenty w wystroju ścian, to duża fototapeta jest do tego idealna. Możesz odtworzyć niektóre sceny filmowe na ścianach, a także odzwierciedlić typowy zimowy niebieski kolor błyszczącego stroju Elsy w doborze materiałów. W tym pokoju narzuta jest jasnoniebieska i srebrna.

Zaprojektuj pokoje dziecięce – projekt ściany z fototapetą

zaprojektuj pokój dziecięcy pościel-ściana-tapeta-łóżka-światło-bałwan-olaf

Jeśli chodzi o kolor ściany, ponownie zdecydowano się na Hellbau i fototapetę przedstawiającą postacie z nagrodzonej Oscarem kreskówki, czyli Elsę, Annę, Kristoffa i Svena. Projektując ściany z fototapetami można łatwo, niedrogo i szybko nadać dziecięcemu pokoikowi upragnione motto. Tematyczną dekorację pokoju podkreśla dopasowana pościel z innym filmowym charakterem. Bałwan Olaf jest również obecny w pokoju jako pluszowa figurka.

Zaprojektuj pokój dziecięcy z bajkowymi motywami

zaprojektuj pokój dziecięcy tapeta-płatki śniegu-różowy-niebiesko-beżowy-mrożony-półka na łóżeczko

Jeśli chcesz dyskretnie zaaranżować pokój dziecięcy lub młodzieżowy, możesz wybrać indywidualne motywy inspirowane „Królową Lodu” Disneya. Płatki śniegu w kolorze jasnoniebieskim, fioletowym i beżowym znajdują się na tej deseniowej tapecie, która doskonale komponuje się z prostymi, białymi meblami.

Użyj fototapet ze scenami filmowymi

zaprojektuj pokój dziecięcy fototapeta-łóżko-różowa-poduszka-sufit-zasłony-elsa-anna-sven-krsitoff

W tym pięknym, dziewczęcym pokoju na całą ścianę za łóżkiem przyklejona jest fototapeta, która sprytnie podejmuje pożądany motyw poprzez ulubione postacie. Pozostałe ściany pomalowano na delikatny róż, a na pościel wybrano jasny kolor fuksji, który w rzeczywistości jest rzutem Anny.

Przeprojektuj meble tematycznie i udekoruj pokój

pokój dziecięcy-projekt-płatki-łóżeczka-łóżeczko-mrożone

Aby Twoje dziecko przeniosło się w świat Krainy Lodu, przy projektowaniu ściany nie jest konieczne branie pod uwagę całych scen z filmu. Przyklej kilka różnokolorowych filcowych płatków śniegu na ścianach i wybierz typową linię filmową. Wspaniałe hasła na ścianach wywołują uśmiech i zawsze przypominają motto Krainy Lodu. Atrakcją przy projektowaniu pokoju dziecięcego jest niewątpliwie kreatywny zagłówek w kształcie płatka śniegu. Możesz również wykonać go z pasujących do siebie drewnianych paneli w błyszczącym niebiesko-srebrnym kolorze i przymocować do ściany.

Ustaw lodowate akcenty

pokój dziecięcy-projekt-metalowe-łóżko-ścienne-papierowe-śnieżynki-zagłówek-poduszka

W tej dziecięcej sypialni w naturalnych kolorach zimowe płatki śniegu są przymocowane do cienkich jasnoniebieskich pasków za wezgłowiem. Dzięki odpowiednim instrukcjom rękodzieła możesz również samodzielnie wykonać te papierowe płatki śniegu. Stanowią idealne uzupełnienie stylowej dekoracji pokoju i dyskretnie poruszają pożądany temat.

Ustaw jasne akcenty

pokój dziecięcy-projekt-papier-płatki śniegu-łóżko-zagłówek-budzik-bajkowe światła

Akcenty tematyczne wprowadzane są w pomieszczeniu za pomocą większych, biało-niebieskich płatków śniegu z papieru 3D. Elsa ma na sobie niebieską sukienkę z detalami w postaci płatków śniegu. Lekki łańcuszek w kształcie gwiazdy na wezgłowiu mocno przypomina żelazny zimowy splendor.

Zrób sobie spódnicę w stylu księżniczki

żłobek-design-tutu-tiul-miętowy-łóżeczko-spódnica-fuksja-dywan

Aby uzyskać fantastycznie piękny Frozen Room, możesz samodzielnie stworzyć narzutę na łóżko w kolorze turkusowym lub miętowym. Wystarczy zawiązać poszczególne paski tiulu blisko siebie na gumce i zapiąć wokół łóżka. Słodka narzuta na łóżko i dziewczęca kombinacja kolorów roztopi serce Twojej córki.

Dywan do pokoju dziecięcego z motywem płatka śniegu

pokój-dziecięcy-projekt-dywan-niebieski-śnieżynki-loft-biurko-plecak

Ten pokój dziecięcy jest urządzony wyłącznie w chłodnych odcieniach błękitu i dlatego jest odpowiedni dla obu płci. Zainspirowany Kraina Lodu wzór płatka śniegu na niebieskim dywanie jest tutaj. Taki dywan dziecięcy zainspiruje Twoje pociechy i zmotywuje je do marzeń.

Z hasłami filmowymi do pokoju motto

pokój dziecięcy-projekt-dywan-łóżko-śnieżynka-niebieska-ścienna-narzuta-biurko

Temat „Królowej Lodu” podejmuje tu jasnoniebieski dywan z pojedynczym płatkiem śniegu i popularnym filmowym hasłem na nim. W tematycznych odcieniach błękitu utrzymane są również ściany, ramy luster i pościel. Cały projekt żłobka wprawi Twoje dzieci w mroźną gorączkę.

Zaprojektuj pokoje dziecięce z naklejkami ściennymi

pokój dziecięcy-projekt-ściana-tatuaż-mówiąc-elsa-olaf-narzuta-niebieska-półka-zabawki

Dzięki tatuażom ściennym możesz również wizualnie urozmaicić pokój dziecięcy i przenieść malucha w świat królowej lodu. Dzięki naklejkom ściennym z popularnymi postaciami lub powiedzeniami przyniesiesz część filmu do domu. Naklejki można przykleić do dowolnej gładkiej powierzchni, a także łatwo je usunąć. Z takim cytatem możesz wprowadzić do pokoju dziecinnego motywujący i radosny nastrój.

Naklejki ścienne są jednocześnie dekoracyjne i praktyczne

pokój-dziecięcy-projekt-naklejki-scienne-płatki-komoda-lampa-dywan-ścienny-metr

Miernik ścienny jest nie tylko dekoracyjny, ale także użyteczny. Dzieci są niesamowicie fascynujące, gdy patrzą, jak rosną, zwłaszcza gdy bar jest otoczony naklejkami ściennymi z ulubionymi motywami. Nawiasem mówiąc, naklejki ścienne możesz również zaprojektować samodzielnie, wykonując szablon i wycinając postacie z folii samoprzylepnej.

Wyczaruj zimową atmosferę z karuzelą w kształcie płatka śniegu

pokój dziecięcy-projekt-mobilny-sufit-płatek-nocna-lampka-łóżko-poduszka-niebieska

Tematycznie pokój dziecięcy można również zaprojektować za pomocą mobilnego płatka śniegu zimowego. Weź okrągłą kartkę papieru, złóż ją na pół trzy razy, aby utworzyć ósme koło i narysuj dużo punktów płatków śniegu. Następnie ostrożnie wytnij wzory. Telefony komórkowe można przymocować do sufitu w kilku prostych krokach i ponownie zdjąć w razie potrzeby.

Wprowadź magię królowej lodu do swojego pokoju za pomocą bajkowych świateł

pokój dziecięcy-projektowanie-zasłony-niebiesko-biało-srebrno-tiulowe-prześcieradła-bajkowe światła

Z bajkowymi światłami za zasłonami, które świecą neonowym błękitem i mogą oczarować pokój jak księżniczki Elsa i Anna, nawet bezsenni ludzie niecierpliwie oczekują, że światło zgaśnie. Same zasłony mogą również zawierać odrobinę zimowego królestwa, chłodne odcienie od turkusu po benzynę i dużo brokatu przywodzą na myśl strój Elsy lub kryształki lodu. Te zasłony są łatwe do wykonania, jak wspomniana już spódnica łóżka.

Ustaw kolorowe akcenty za pomocą zasłon w stylu ombre

pokój dziecięcy-projektowanie-zasłony-ombre-kolory-niebieskie-wiadra-tekstylia-farba-odwieszanie

Zachęcamy również do farbowania białych zasłon, dzięki czemu uzyskamy piękny, biało-niebieski ombre look. Zanurz dolną połowę zasłon w wodzie z niebieskim barwnikiem do tkanin, a po chwili ponownie je zdejmij. Powtórz to samo z dolną jedną trzecią tkaniny.