żłobek

Pokój młodzieżowy z dwuspadowym dachem – 35 pomysłów na projekt

Ogólnie rzecz biorąc, pokoje ze skośnymi sufitami są bardzo popularne. Częściowo świadomie, częściowo nieświadomie kojarzą się z tajemniczym strychem i zapewniają przytulną atmosferę, dzięki której nie sposób nie czuć się w nich bezpiecznie. Jednak umeblowanie pokoju ze skośnym sufitem może być wyzwaniem, ponieważ należy zadbać o to, aby nie wyglądało to na zbyt ciasne.

Pokój młodzieżowy ze skośnym sufitem – prywatna wyspa spokoju

Pokój młodzieżowy ze świetlikami na dachu skośnym-tatuaż-rysunek-linia-samochód

Jeśli chodzi o jeden Pokój młodzieżowy ze skośnym sufitem masz wiele opcji. Łóżko na antresoli, które jest tak popularne wśród młodych ludzi, nie sprawdza się. Możesz bawić się kolorami, aby dodać głębi do pokoju. W tym celu poszczególne ściany są pomalowane na kolor. Tatuaże ścienne również są do tego bardzo odpowiednie.

Ustaw mały pokój młodzieżowy ze skośnym sufitem

Pokój młodzieżowy z pochyłym sufitem

Ważne jest również zastosowanie niskich mebli do pokoju młodzieżowego ze spadzistym dachem, ponieważ są one kolejnym sposobem na powiększenie pomieszczenia. A ze względu na skośne sufity prawie nie masz innego wyboru. Uniemożliwiają założenie dużej szafy w taki czy inny sposób. Zamiast tego najlepiej jest wykorzystać skośne sufity do niestandardowych systemów szaf, które oferują wystarczająco dużo miejsca na ubrania.

Systemy regałowe również mogą znaleźć tam miejsce i oferują wystarczającą ilość miejsca do przechowywania dekoracji, książek i innych rzeczy. Praktyczny jest również kredens. Z jednej strony spełniasz wymagania dotyczące niskich mebli, otrzymujesz dodatkowe miejsce do przechowywania i ewentualnie możesz postawić na nim telewizor. Ale możesz też umieścić łóżko pod skośnym sufitem.

Projektowanie sypialni ze skośnym sufitem – 23 nowoczesne pomysły na mieszkanie

31 żywych pomysłów na skośne sufity – wskazówki dotyczące umeblowania

28 pomysłów na wyposażenie pokoi dziecięcych ze skośnymi sufitami

Odpowiednio oświetlić pokoje młodzieżowe skośnymi sufitami

pomysły-projektowanie-pokoje-nastolatka-z-skosami-sufitami-skandynawskimi-koce-futrzane

Coś, czego należy unikać w pokoju młodzieżowym ze spadzistym dachem, to wiszące lampy. Ponieważ zapewniają one, że pomieszczenie wygląda na węższe i mniejsze. Plasterki sufitowe są dobrym rozwiązaniem do oświetlania skośnych sufitów, ponieważ są osadzone w suficie i nie zajmują miejsca. Są niepozorne i można je rozłożyć na całym obszarze.

Zapewnij indywidualny wygląd z dekoracją

pomysly-mieszkalne-umeblowanie-pokoju-nastolatka-ze-spadzistym-dachem-stolik-z-litego-drewna

Następnie ustaw akcenty za pomocą odpowiednich dekoracji. Pozwól dziecku zagłosować na Ciebie. Aby pokój młodzieżowy ze skośnymi sufitami miał indywidualny wygląd, powinien odzwierciedlać gust i preferencje Twojego dziecka.

Pokój młodzieżowy ze spadzistym dachem-nowoczesny design-ściana górna częściowo oświetlona

Jeśli potrzebujesz kilku przykładów, aby zorientować się w odpowiednim wyposażeniu pokoju młodzieżowego ze skośnym sufitem, znajdziesz je poniżej. Zebraliśmy galerię 35 pomysłów na pokoje młodzieżowe ze skośnymi sufitami, aby pokazać, jak je praktycznie umeblować.

Struktura drewna podkreśla nachylenie

Pokój młodzieżowy-pochyłe-okno-drewno-konstrukcja-dekoracyjne-oświetlenie

Światło dzienne wpada do pomieszczenia przez świetlik. Ponadto kilka sztucznych źródeł światła zapewnia wystarczające oświetlenie. Na krokwiach zamontowano obrotowe reflektory, na stoliku nocnym stoi funkcjonalna lampa stołowa z regulowanym ramieniem przegubowym, a trzecia lampa na podłodze oświetla od dołu spadzisty dach.

Wzorzyste ściany sprawiają, że duży pokój wygląda na mniejszy i przytulniejszy

Pokój młodzieżowy-pokój zabaw-z-skośnymi-sufitowymi-listwami ściennymi-czarno-biały

Wielu młodych ludzi odkrywa muzykę i komponowanie jako hobby. Aby zachować spokój sąsiadów, strych można dobrze ocieplić i urządzić salę muzyczną. Oczywiście artystyczny projekt ściany w sali prób jest koniecznością. Pionowe paski w czerni i bieli sprawiają, że sufit wydaje się wyższy, niż jest w rzeczywistości. Czerwony to ładny akcent kolorystyczny.

Tylko dolna część pochyłej ściany ozdobiona jest bordiurami

pokoje-nastolatek-z-sufitami-pochylymi-pomyslami-przy-na-sciennymi-listwami-granicznymi

Prostą, ale skuteczną sztuczką w pomieszczeniach ze skośnymi sufitami jest pokolorowanie dolnej części ściany przy jednoczesnym utrzymaniu jaśniejszej części górnej. Ten rodzaj konstrukcji ścian nadaje pomieszczeniu większą dynamikę i tworzy wrażenie lekkości.

Pochyła ściana z boazerią z drewna

Pokój młodzieżowy-z-skośnym-sufitem-biała-kołdra-drewno-ścienna-boazeria

Jasne drewno wygląda bardzo subtelnie i wspaniale łączy się z różnymi stylami. W tym przykładzie pochyła ściana za łóżkiem jest wyłożona poziomymi bielonymi listwami drewnianymi. Ziarno doskonale wyłania się z wapnowanej powierzchni. Ciepłe rozproszone światło podkreśla również ich naturalne piękno.

Tatuaże ścienne jako wizualna atrakcja

Pokój młodzieżowy-z-skośnym-sufitem-kalkomania-ścienna-drzewo-liście-kolorowa-narzuta na łóżko

Tatuaże ścienne to szybkie i łatwe rozwiązanie do skutecznego projektowania ścian. Tło może być białe. Dzięki temu kolory projektu mogą wchodzić w ich własny charakter, bez niepokoju. Mieszkańcy zdecydowali się na drzwi przesuwne z lustrzanymi panelami do szafy wnękowej. Oszczędzają miejsce i odbijają światło dzienne wpadające do pomieszczenia przez okno dachowe.

Pokój-młodzieżowy-z-pochyłymi-pomysłami-projektowymi-dekoracyjnymi-portretowymi-zdjęciami

Wybierając okładziny ścienne i podłogowe do pokoju młodzieżowego ze spadzistym dachem, zwróć uwagę na kontrast jasno-ciemny. Jeśli ściany są pomalowane na biało, wykładzina podłogowa może być nieco ciemniejsza. Białe ściany można następnie ozdobić kolorowymi fototapetami lub luźnymi ramkami do zdjęć.

Pomysly-mieszkalne-pokoje-nastolatka-z-nisko-skosami-sufitami-pomalowane-jasno-niebieskie

Jeśli chcesz przekształcić strych w pokój dziecięcy, niezbędna jest izolacja od dźwięków uderzeniowych. Podłoga wyłożona wykładziną jest idealna, aby uczynić pomieszczenie bardziej przytulnym. Najlepiej wybrać jasny odcień podłogi i ścian. Możesz dodać piękne akcenty kolorystyczne dzięki indywidualnym kolorowym dywanom, dekoracyjnym poduszkom i obrazom ściennym.

Pokój młodzieżowy-z-skośnymi-oknami-ochrona przed słońcem-żaluzje-drewniane łóżka-nastolatkowie

Jeśli w pomieszczeniu znajdują się świetliki, warto pomyśleć również o ochronie przeciwsłonecznej. Jasne światło słoneczne jest szczególnie nieprzyjemne wcześnie rano. Jako dekoracja okien żaluzje, rolety i plisy zapewniają komfort funkcjonalny. Nie tylko poprawiają wygląd pomieszczenia, ale także zapewniają optymalną ochronę przed ciepłem. Z roletą masz tę zaletę, że możesz indywidualnie regulować ilość światła słonecznego. Dzięki prostej obsłudze zależy tylko od Ciebie, ile światła dziennego ma wchodzić.

Pokój młodzieżowy-z-skośnym-oknem-przy-podłodze-poduszki-kolorowy-wzór

Jeśli pod skośnym sufitem nie zmieściłaby się żadna sofa, możesz stworzyć przytulny, przytulny kącik z mnóstwem poduszek. Służy jako małe gniazdo, w którym młodzi ludzie mogą się wycofać i odpocząć. Idealnym podkładem są miękkie maty układane obok siebie lub stary materac. Umieszczono na nim bardzo różne poduszki. Zapewniają wsparcie, na którym można się oprzeć i zapewniają większy komfort. Aby powierzchnia była jeszcze bardziej miękka, możesz również rozłożyć koc na matach. Jeśli chcesz, aby przytulny kącik był jeszcze bardziej wszechstronny i piękny, możesz również kreatywnie udekorować ściany.

Pokój-nastolatek-z-skośnymi-sufitami-kolorowa-ściana-kropki-żółta-ściana

Pomysł-pokój-młodzieżowy-ze-spadami-białe-ściany-świetliki-zdjęcia-dekoracji-ścian

Pokój młodzieżowy-z dwuspadowym dachem-biała-drewniana-biurka-biurka

Pokój młodzieżowy-z-skośnym-sufitem-wysokim-drewnianą skrzynią-narzuta-kolorowy-wzorzysty

nowoczesny-pokój-mlodziezowy-dom-biura-konstrukcja-dachu-skopiowego-deco

Pokój młodzieżowy-ze-skosem-skandynawskim-przytulny-futrzany dywan

pokój-nastolatek-z-skośnymi-sufitami-parapety-tapicerowane-kolorowe akcenty

mały-pokój-pod-skosami-wyposażenie-inspiracje-pomysły-pokój-młodzieży

Pokój młodzieżowy-ze-sufitem-ściana-różowy-malarstwo-dywan-kwadrat-wzór

Pokój młodzieżowy ze spadzistym dachem wiszącym łóżko drewniane wewnętrzne listwy ścienne

Pokój młodzieżowy-ze spadzistym dachem-kolorystyka-zielono-pomarańczowa-wykładzina

Pokój młodzieżowy ze skośnym sufitem-zestaw-sof-kolorowe-kolory-łóżko na poddaszu-ściany-żółto-zielony

Pokój młodzieżowy ze spadzistym dachem-podłoga-łóżko-białe-ściany-zielona-podłoga-poduszki

Pokój młodzieżowy ze spadzistym dachem łóżko piętrowe kolorowe tkaniny z kwiatowym wzorem

Pokój młodzieżowy-z-skośnym sufitem-dekoracja-bajkowe światła-nowoczesny

pokój młodzieżowy ze skośnym dachem waniliowy kolor ścian biały meble łóżko dywan parkiet

pokój młodzieżowy ze spadzistym dachem nowoczesna niebieska kanapa żółte akcenty kącik sypialny

pokój młodzieżowy ze spadzistym dachem chłopcy pomysł drewno ściana kolorowy kącik do czytania wbudowana komoda

pokój młodzieżowy ze spadzistym dachem kolor ściany oliwka wykładzina niebiesko-szare meble chłopięce

pokój młodzieżowy ze spadzistym dachem dziewczyna fioletowa ściana część wypoczynkowa okno