żłobek

Nowoczesne meblościanki i półki jako atrakcyjna przestrzeń do przechowywania w pokoju dziecięcym

nowoczesna meblościanka w stylu country-półki-szafa-dywan-skrzynki-do-przechowywania

Przestrzeń do przechowywania jest szczególnie ważna w pokojach dziecięcych. Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby schować wiele zabawek, książek i pluszaków, pokój szybko staje się chaotyczny i niewygodny. Zwłaszcza jeśli w pokoju dziecięcym nadal znajduje się goła ściana, która tworzy nieprzyjemną atmosferę, możesz to wykorzystać, aby stworzyć dodatkową przestrzeń do przechowywania. Łatwo zaprojektuj jeden nowoczesna meblościanka lub zbuduj dużo półek na ścianie, a zyskasz dodatkowe miejsce do przechowywania z efektem dekoracyjnym. W tym artykule pokażemy Ci kilka inspiracji, które możesz wykorzystać również w pokoju dziecięcym lub zabawie swoich pociech.

Nowoczesna meblościanka w kolorze białym

nowoczesna meblościanka biało-granatowa-chłopcy-pokój dziecięcy-szafa-półka

Planując nowoczesną meblościankę, ważne jest, aby ocenić, ile miejsca do przechowywania będziesz potrzebować. Wolisz więcej półek czy więcej zamykanych szafek? Meblościanka może składać się tylko z szafek lub być połączona z półkami, jak to zrobiono w tym przykładzie. Ma też szafę

Nowoczesna meblościanka w jasnych kolorach

nowoczesna szafa kolorowa-szafka-drzwi-pomysły-zabawa-pokój dziecięcy-tęcza

Kolor meblościanki można również dopasować do reszty pokoju dziecięcego. Możesz dodać kolor nie tylko elementami dekoracyjnymi, ale także drzwiami szafek. Ta nowoczesna meblościanka składa się z wielu różnych kolorów. Duże klamki nadają systemowi szafek i półek jeszcze bardziej zabawny wygląd.

Użyj nisz ściennych

nowoczesna szafa wbudowana szafka-ścienna wnęka-lustro-szuflada-pomysł

Jeśli w pokoju dziecięcym znajduje się nisza ścienna, której tak naprawdę nie można do czegoś wykorzystać, masz teraz możliwość zainstalowania tam nowoczesnej meblościanki. Zaletą tego wariantu jest to, że nie tracisz miejsca na surowym terenie. System szuflad można łatwo zaprojektować samodzielnie, dołączając listwy, a następnie wykorzystując je do wieszania takich pudełek. Można w nim schować zabawki.

System półek

nowoczesna meblościanka-półka-drabina-drewniane-łóżko-skandynawskie-eames-przechowywanie

Zabawki są nie tylko łatwe do przechowywania, ale można je również wyeksponować na otwartych półkach. Widoczne zabawki sprawiają, że atmosfera jest nieco bardziej przyjazna i wesoła, pod warunkiem, że są odpowiednio zaaranżowane. Dzięki takim półkom jak nowoczesna meblościanka możesz wykorzystać wolne przestrzenie nad łóżkiem lub biurkiem.

Nowoczesna meblościanka z elementami lustra

nowoczesna-meblościanka-szafa-duża-połysk-biała-lustro-przechowywanie

Ten projekt nowoczesnej meblościanki to duża szafa zajmująca całą ścianę i składająca się z przesuwanych drzwi. Na powierzchnię składają się elementy w białym wysokim połysku oraz lustra, które zostały zaprojektowane w paski o różnej wielkości. Nadaje to szafce nieco abstrakcyjny wygląd. Z kolei lustra sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe.

Buduj półki i używaj koszy

nowoczesna-szafa-scienna-nisze-przechowywanie-zolte-scienne-paski-malowane-dywan

Jeśli chcesz z jednej strony budować półki, ale nie mieć widocznej zawartości, to takie kosze są dobrą alternatywą. Aby to zrobić, poszerz półki, aby było miejsce na kosze. Są one dostępne w różnych wersjach i kolorach w każdym sklepie meblowym. Ten wariant nowoczesnej meblościanki jest również tańszy niż całe systemy szafek.

Kolorowanie nowoczesnych meblościanek

nowoczesna-szafa-kolorowa-półki-biała-zabawa-projekt-przechowywanie

Jeśli nowoczesna meblościanka ma formę półek, zalecamy wcześniejsze pomalowanie ściany na ładny kolor. Jest to następnie widoczne na półkach i sprawia, że ​​całość jest bardziej przyjazna dla dzieci. Niezależnie od tego, czy do budowy użyjesz białego, czy ciemnego drewna, zależy to od Ciebie, podążając za resztą mebli. W meblościanki można wyposażyć zarówno dzieci, jak i sale zabaw.

Abstrakcyjny system regałów

nowoczesny-system-regałów-szafowych-dla-dzieci-niebiesko-niuanse-projekt-ściany

Ten pokój dla dziecka został nowocześnie urządzony i nadal nadaje się do tego, gdy dziecko podrośnie. Abstrakcyjny system regałów, który jest nowoczesną meblościanką, przyciąga wzrok. Przedziały są duże i nieregularnie zaprojektowane, z tylnymi ścianami wykonanymi w różnych odcieniach niebieskiego. Otwarte półki to świetna opcja dla mniejszych przestrzeni, ponieważ sprawiają, że wyglądają na bardziej przestronne i otwarte.

Pomysł na rogi

Nowoczesna-szafka-narożna-półka-pomarańczowa-niebieska-przechowywanie-przechowywanie-zabawek

Warto również wspomnieć o tej atrakcyjnej półce jako nowoczesnej meblościance, która została zbudowana za rogiem w pokoju dziecka. Przedziały są prawie tej samej wielkości i zaprojektowane jako kwadratowe. Do tego dochodzi połączenie koloru liliowego i pomarańczowego, które układają się w formę szachownicy. Przedziały są częściowo wyposażone w praktyczne plastikowe pudełka.

Nowoczesna meblościanka pod skośnym sufitem

nowoczesne-meblościanki-dach-skośny-pomysł-kosze-przechowywanie-przestrzeń-ubrania-szyn-skrzynki

Jeśli pokój dziecięcy ma spadzisty dach, trudno jest znaleźć odpowiednie meble. Z drugiej strony, szafy wykonane na zamówienie są kosztowne i często nie są opcją, jeśli przekroczysz budżet. Świetnie sprawdzi się własnoręcznie wykonana, otwarta półka połączona z szufladami na dole. Oczywiście możesz również wybrać i zbudować inny wariant nowoczesnej meblościanki.

Kolorowa półka

nowoczesna-szafa-różowo-zielona-parkiet-kolorowe-półki-meble-przechowywanie

Jasne kolory również przyciągają uwagę dzięki tej półce jako nowoczesnej meblościance. Bardzo praktyczne są również pochyłe przegródki w dolnej części półki. W żłobku, w którym mieszka kilkoro dzieci, podzielenie meblościanki kolorami to dobry pomysł, aby uniknąć sporów. Ponieważ każde z dzieci zna swoją okolicę po prostu chowając swoje zabawki.

Duża meblościanka w pokoju zabaw

meblościanka-nowoczesna-meblościanka-zabawa-dla-dzieci-wyposażenie-przestrzeń-do-magazynu-plac-zabawy

Ta nowoczesna meblościanka charakteryzuje się prostymi powierzchniami w kolorze białym i szarym. Ponieważ jest to pokój zabaw, dolna część meblościanki została wyposażona w kolejne otwarte przegródki, które zaprojektowano na wzór stojaka na owoce. W minimalistycznym wnętrzu nie brakuje jednak koloru. Jasnoróżowo-zielona kolorystyka nieco urozmaica wnętrze.

Meble wielofunkcyjne

nowoczesna-meblościanka-jasnoniebieska-półka-zintegrowana-biurko-łóżko

Zamiast nowoczesnej meblościanki, projektanci tego pokoju dziecięcego ponownie postawili na otwarte półki, które jednocześnie reprezentują tylną ścianę łóżka i mieszczą biurko. Jasnoniebieski kolor nadaje pomieszczeniu przyjazną atmosferę. W systemie jest miejsce na pluszowe zabawki i wiele książek.

Miejsce do przechowywania na łóżku na poddaszu

nowoczesny-szafka-zabawki-półka-żółty-biały-szafki

Łóżko na antresoli zazwyczaj oferuje miejsce na półkę lub inny rodzaj miejsca do przechowywania po jednej ze swoich stron. Często są one już uwzględnione w modelu. Jeśli tak nie jest w Twoim przypadku, możesz dodać taką półkę do łóżka jako nowoczesną meblościankę. Możesz użyć do tego gotowych modeli lub możesz sam coś złożyć.

Nowoczesna meblościanka w kolorze białym

nowoczesna-szafka-scienna-biała-design-living-ścienna-inspiracja-tv

Meblościanka to świetny pomysł, jeśli w pokoju dziecięcym znajduje się również telewizor. Aby meblościanka wyglądała nowocześnie, najlepiej zastosować gładkie i proste powierzchnie. Ta atrakcyjna, nowoczesna meblościanka posiada dużą komorę na telewizor i wiele innych przegródek, które tworzą otwarte półki, szuflady i dwie szafki po obu stronach telewizora.