żłobek

Baldachim w pokoju dziecięcym jako baldachim do łóżka lub namiot do zabawy – pomysły i wskazówki dla majsterkowiczów

Baldachim w kąciku do czytania w przedszkolu księżniczka kącik do zabawy

Pokój dziecięcy to wyjątkowe miejsce w mieszkaniu, które zostało specjalnie zaprojektowane z myślą o najmniejszych mieszkańcach. Tutaj nie tylko śpisz, ale także bawisz się, robisz rękodzieło i przytulasz. Dlatego wyposażenie pokoju powinno pobudzać wyobraźnię najmłodszych i przyczyniać się do ich rozwoju. Jeśli aktualnie poszukujesz pięknych pomysłów na umeblowanie niemowlaka lub pokoju dziecięcego, u nas znajdziesz inspiracje i wskazówki dotyczące baldachimu w pokoju dziecięcym. Możesz zaprojektować go jako baldachim nad łóżeczkiem lub zmienić go w senny namiot do zabawy. Pokazujemy, jak to zrobić!

Zalety czaszy

łóżko z baldachimem przedszkole diy pomysł baldachim licherketten

Baldachim lub baldachim jest świetny nie tylko dla dzieci. Niebo może być również fantastycznym dodatkiem w sypialni rodziców, a nawet w salonie. Czasza pierwotnie pochodzi z tropików, gdzie służy jako ochrona przed komarami i innymi owadami. Przede wszystkim do baldachimu łóżka użyto przezroczystych tkanin siatkowych, aby do części sypialnej było wystarczająco dużo światła i powietrza.

baldachim do łóżka z baldachimem do dekoracji przedszkola

Baldachimy do łóżka to nie tylko praktyczny wybór do miejsca do spania, ale także dodają pomieszczeniu elegancji. Zwłaszcza w pokoju dziecięcym baldachim przypomina pokój księżniczki i dlatego jest szczególnie popularny wśród małych dziewczynek. Zadaszenia są typowe dla mebli w stylu skandynawskim i tworzą w pokoju bajkową atmosferę.

baldachim do łóżka pokój dziewczynki różowy baldachim

Baldachim w przedszkolu może być zaprojektowany jako baldachim do łóżka lub jako namiot na plac zabaw. Niebo nad łóżeczkiem tworzy swego rodzaju osłonę do zasypiania, a namiot do zabawy to idealna kryjówka dla dzieci. Poniżej znajdują się pomysły na majsterkowanie i wskazówki dla obu wariantów.

Sam zrób baldachim w przedszkolu

baldachim do łóżka dla dziewczynki z baldachimem

Dzięki baldachimowi pokój dziecięcy można szybko przekształcić w przytulne zacisze, które pobudza wyobraźnię dziecka. Baldachimy dla dziewczynek i chłopców można kupić gotowe lub samemu złożyć. Zazwyczaj można je zawiesić na suficie lub ewentualnie na ścianie. Wyjątkiem są łóżka z baldachimem, które mają już wysoką ramę. W takim przypadku baldachim zwisa z tej ramy.

Porady dla majsterkowiczów z baldachimem dla majsterkowiczów

Jeśli chcesz samodzielnie wykonać baldachim, potrzebujesz:

  • baldachim z lejącej tkaniny w dopasowanym kolorze
  • Hak sufitowy i linka do mocowania do sufitu
  • duży tamborek lub hula-hoop (opcjonalnie)
  • Dekoracja do wyboru, np. B. lampki choinkowe, girlandy z tkaniny, łańcuszki na proporczyki itp..

Wskazówki dotyczące samodzielnego montażu baldachimu

Wybrany materiał odgrywa ważną rolę w pięknym baldachimie w przedszkolu. Tkanina powinna być miękka i lejąca się oraz dopasowana do koloru ściany. Kontrastowe kolory to również dobry pomysł, jeśli chcesz zaakcentować pomieszczenie baldachimem. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na gotowy baldachim, możesz sam go wykonać. Możesz nawet użyć do tego moskitiery. Innym świetnym pomysłem byłoby kupienie zasłon w jednolitych kolorach i samodzielne ich udekorowanie. Możesz to zrobić bardzo łatwo za pomocą pędzli do kolorów i gąbek.

Sam zrób baldachim – instrukcje

baldachim do łóżeczka dziecięcego z baldachimem diy pomysł

Po zebraniu wszystkich niezbędnych materiałów do baldachimu w przedszkolu możesz zabrać się do pracy. Najpierw określ miejsce, w którym należy przymocować hak sufitowy. Z reguły baldachim zawieszony jest pośrodku nad głową łóżeczka. Jeśli jednak jest to małe łóżeczko dziecięce, to umieszczenie go na środku nad łóżkiem jest ładniejszą opcją optycznie.

Przymocuj baldachim do haka sufitowego przedszkola

Aby określić właściwy punkt haka sufitowego, możesz spróbować przykleić długi sznurek do sufitu. Kiedy struna opada tam, gdzie chcesz, znalazłeś punkt do wiercenia. Baldachim w pokoju dziecięcym musi być mocno przymocowany do sufitu, więc upewnij się, że hak sufitowy jest mocno zakotwiczony.

baldachim z baldachimem stwórz własną ramkę do haftu diy

Teraz dochodzimy do zawieszenia baldachimu łóżka. Jeśli używasz hula-hoop lub tamborka, musisz teraz obwiązać baldachim wokół niego lub po prostu go nawlec (jeśli baldachim ma postać zasłony). Całą konstrukcję można teraz zawiesić pod sufitem za pomocą solidnego sznurka. Baldachim do łóżeczka jest gotowy.

Stwórz baldachim na placu zabaw

baldachim przedszkole hula hoop siatka opon diy

Baldachim w pokoju dziecięcym doskonale sprawdzi się również jako fajna aranżacja czytelni i przytulnego kącika. Dzięki płynącej tkaninie możesz stworzyć dla swojego dziecka wymarzony namiot do zabawy, który idealnie nadaje się do zabawy, zabawy i relaksu. W przeciwieństwie do baldachimu, w tym przypadku materiał na baldachim powinien zdecydowanie mieć jasny kolor i być jak najbardziej prześwitujący.

różowy baldachim przedszkola beżowy złoty wystrój

Nawiasem mówiąc, baldachim można przymocować zarówno w przytulnym kąciku, jak i nad łóżeczkiem. Najpierw określasz, gdzie będzie zawieszony, a następnie wywiercisz otwór na hak sufitowy. Aby baldachim przypominał prawdziwy namiot, możesz pominąć ramkę do haftowania i przymocować tkaninę bezpośrednio do haka sufitowego. W pomieszczeniach z bardzo wysokimi sufitami namiot do zabawy można również przymocować do wspornika półki na ścianie.

zadaszenia placu zabaw sprawiają, że poduszki do siedzenia są przytulne

Jeśli chcesz, aby przytulny kącik był wygodniejszy, powinieneś odpowiednio ustawić „namiot”. Okrągły dywanik z zabawnym wzorem, kilka poduszek do siedzenia z ładnymi motywami i oczywiście ulubione zabawki dziecka to zdecydowanie jego część.

Udekoruj baldachim w przedszkolu

baldachim pokój dziecięcy udekoruj pomysły kącik zabaw

Choć sam baldachim wygląda bardzo ozdobnie w pokoju dziecięcym, dzięki odpowiedniej dekoracji można go przekształcić w piękny, przyciągający wzrok. Na przykład za pomocą sznurka lampek możesz sprawić, że namiot do zabawy stanie się atrakcyjnym miejscem zarówno w dzień, jak i wieczorem. Domowe łańcuszki na proporczyki wykonane z papieru lub tkaniny to kolejny świetny pomysł na dekorację baldachimu łóżka. Dostosuj kolory do palety kolorów w pokoju dziecięcym, aby uzyskać piękny wystrój pokoju.

baldachim do łóżka chłopiec pertol niebieskie bajkowe światła

Pomimo skojarzenia z księżniczkami baldachim w przedszkolu nie jest przeznaczony wyłącznie dla dziewczynek. Mali chłopcy również chcieliby pobawić się w namiocie do zabawy lub spać pod baldachimem. Wybierz odpowiedni kolor, który nie wygląda dziewczęco i stwórz osłoniętą oazę spokoju lub fajny plac zabaw dla swojego chłopca.