Na zdrowie

Ziołowe środki uspokajające: te rośliny pomagają w stresie i bezsenności!

Stres w domu i w biurze, gorączka i presja terminów stały się naszymi stałymi towarzyszami w codziennym życiu i co chwilę stajemy w obliczu wyjątkowych sytuacji, które naprawdę potrafią nam denerwować. Nawet jeśli każdy reaguje inaczej na określone sytuacje, a niektórzy mają nerwy z drutu, inni potrzebują więcej czasu, aby się uspokoić. Ale na dłuższą metę może to prowadzić do niepokoju, zaburzeń snu, a nawet depresji. Aby przeciwdziałać stresowi i jego skutkom, ludzie w dzisiejszych czasach coraz częściej sięgają po naturalne alternatywy i domowe środki zaradcze. Czy to herbata, krople, olejki eteryczne czy tabletki – ziołowe środki uspokajające są delikatną alternatywą dla konwencjonalnych leków i często działają co najmniej równie dobrze. Zebraliśmy niektóre z najpopularniejszych roślin, które naprawdę pomagają, abyś był bardziej zrównoważony w codziennym życiu lub mógł znowu dobrze spać w przyszłości!

Domowe sposoby na stres Ziele dziurawca Efekt ziołowych środków uspokajających

Jeśli chcesz wzmocnić swoje nerwy w codziennym życiu, nie musisz od razu uciekać się do chemicznych leków i antydepresantów, co może prowadzić do nieobliczalnych zagrożeń, takich jak skutki uboczne lub uzależnienie. Ziołowe środki uspokajające są znacznie łagodniejsze, bardziej niezawodne i zwykle dostępne bez recepty. W królestwie roślin rośnie wiele, które skutecznie zwalczają nerwowość, wewnętrzny niepokój i zaburzenia snu. Ponieważ jednak każdy organizm inaczej reaguje na niektóre składniki, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to dowiedzieć się, co jest dla Ciebie najlepsze.

Naturalne środki uspokajające: Passionflower sprzyja zasypianiu i działa uspokajająco

Kwiat męczennicy na senność Ziołowe środki uspokajające

Kwiat męczennicy mieni się pięknymi fioletowymi i czerwonymi odcieniami, a owoce nazywane są marakują i są również znane jako marakuja. Działa uspokajająco i przeciwskurczowo, może obniżać ciśnienie krwi i dlatego jest jednym z najlepszych ziołowych środków uspokajających. Aktywne składniki pozyskiwane są z ziela lub inaczej mówiąc, z całej rośliny z wyjątkiem korzeni. Zawarte w nim flawonoidy i substancje, takie jak wałozyd i izowiteksyna, sprzyjają zasypianiu i pomagają w stanach lękowych i lękowych. Naturalny środek nasenny można przyjmować w postaci tabletek lub herbaty, przy czym nie wolno przekraczać dziennej dawki 300 mg. Passion flower jest również jednym z głównych składników aktywnych w „Neurexan”. Jest to homeopatyczny środek uspokajający wytwarzany przez producenta „Heel”. Firma nadal jest określana jako „pionier i badacz medycyny naturalnej” i specjalizuje się głównie w opracowywaniu leków z naturalnych składników. Oczywiście nie możemy podjąć za Ciebie decyzji, czy spróbować, ale nie zaszkodzi dowiedzieć się o tym Doświadczenie z Neurexan poinformować.

Walerian może pomóc w stresie

Ziołowe działanie uspokajające żeń-szenia w przypadku stresu

Jeśli chodzi o ziołowe środki uspokajające, waleriana jest bez wątpienia klasykiem par excellence. Łacińska nazwa to Valeriana officinalis i oznacza coś w rodzaju „zdrowy” i „używany w aptekach”. Korzeń kozłka zawiera tzw. seskwiterpeny, które mają działanie wspomagające zasypianie i przedłużają fazę głębokiego snu. Waleriana jest najczęściej dostępna w postaci tabletek, ale roślina lecznicza jest często używana jako składnik różnych mieszanek herbat. Najlepiej zażywać tabletki waleriany na godzinę do 30 minut przed snem. Możesz również używać zioła w ciągu dnia, jeśli masz silny niepokój. Ważne jest jednak, aby wiedzieć, że waleriana zajmuje trochę czasu i że trwały efekt pojawia się dopiero po około 10 dniach.

Lawenda to jeden z najskuteczniejszych ziołowych środków uspokajających

Lawenda na stres Lista ziołowych środków uspokajających

Lawenda nie tylko urzeka nas swoim niepowtarzalnym i przyjemnym zapachem, ale jest również ceniona za swoje właściwości balansujące. Jego podłoże uspokaja nerwy, a nawet zapach może odprężyć nasz umysł. Pijany jako herbata czy dodatek do kąpieli – zawarte w nim flawonoidy i olejki odprężają nasz układ nerwowy. Lawenda jako dodatek do kąpieli pomaga podwójnie – uspokaja jednocześnie umysł i ciało. Olejek eteryczny z lawendy można stosować jako mieszankę dyfuzora, która wzbogaci powietrze w pomieszczeniu, co sprawi, że mieszkanie będzie pachnieć cudownie i odzyskasz wewnętrzny spokój. Mała butelka olejku lawendowego, którą możesz wyczuć, jest idealna w podróży i w ciągu dnia, kiedy czujesz się zestresowany. W przypadku zaburzeń lękowych zalecana jest dawka 80 mg/dobę, a efekt powinien być odczuwalny w ciągu około 2 tygodni.

Żeń-szeń i melisa to świetne ziołowe środki uspokajające

Wpływ melisy na bezsenność.Ziołowe środki uspokajające

żeń-szeń jest stosowany w tradycyjnej medycynie chińskiej od ponad 2000 lat na różne dolegliwości i choroby, w tym stres i bezsenność. Korzeń żeń-szenia wspomaga zasypianie, poprawia pamięć, wzmacnia układ odpornościowy, a swoje działanie zawdzięcza zawartym w nim ginsenozydom. Są one podobne w budowie do ludzkich hormonów stresu i dlatego mają działanie adaptacyjne.

Melisa należy do rodziny miętowych i od średniowiecza był używany do zwalczania lęków i promowania snu. Liście melisy zawierają wiele olejków eterycznych oraz saponiny, które działają relaksująco i mogą wzmocnić organizm w przypadku uporczywego niepokoju. Melisa może być naturalnym pomocnikiem w przeciwdziałaniu długotrwałemu stresowi i jest niewątpliwie jednym z najpopularniejszych ziołowych środków uspokajających. Jeśli masz chorobę tarczycy, pierwszą rzeczą do zrobienia jest skonsultowanie się z lekarzem. Roślina lecznicza jest dostępna w postaci tabletek lub herbaty. Jeśli chcesz zafundować sobie relaksującą kąpiel, umieść około 50 gramów liści w jutowym worku i włóż do wody. Już po kilku minutach olejki eteryczne rozwijają swoje działanie i sprawiają, że stres znika.

Domowe środki przeciwstresowe ziołowe środki uspokajające