Na zdrowie

Wskazówki dotyczące technologii dla osób starszych (powyżej 70 lat) w czasach izolacji koronowej

Seniorzy należą do głównej grupy ryzyka w kryzysie Corona. Według Instytutu Roberta Kocha, zgony koronowe w Niemczech mają obecnie średnio 80 lat. Dlatego władze zawsze podkreślają, że szczególnie osoby starsze muszą pozostać w domu, aby uchronić się przed koronawirusem. Seniorzy oczywiście inaczej reagują na obecną sytuację, a niektórzy nie traktują epidemii tak poważnie. Szczególnie osoby starsze są mocno dotknięte ograniczeniami wyjazdu. Zdaniem ekspertów, w szczególności blokowanie kontaktów może mieć dla wielu osób poważne konsekwencje psychologiczne. Z tego powodu przygotowaliśmy kilka wskazówek i pomysłów, jak sprawić, by kwarantanna w domu była jak najbardziej bezpieczna, wygodna i niefrustrująca dla Twojego rodzica lub dziadka. Coraz więcej innowacji technicznych może wspierać osoby starsze w ich codziennym życiu, a także oferować rozrywkę i rozrywkę. Ponieważ kwarantanna i dystans społeczny mogą trwać miesiącami.

Pomoc dla osób starszych w formie technicznej

Starsze osoby powyżej 70. roku życia dostały nowy laptop

Niektóre z osób powyżej 70. roku życia są już zaznajomione z używaniem aplikacji do zamawiania artykułów spożywczych i przepisów. Dlatego większość porad jest skierowana do starszych członków rodziny, którzy zmagają się z technologią w domu. Zanim ograniczysz kontakt z rodzicami lub dziadkami z powodu Corony lub jeśli masz robić wszystko zdalnie, zapoznaj się z poniższymi pomysłami dotyczącymi urządzeń cyfrowych i komunikacji wewnętrznej. Przyniosą one wiele nowych możliwości dla seniorów.

Zacznij od telefonu komórkowego

Przygotuj osoby starsze w wieku powyżej 70 lat do izolacji koronowej za pomocą odpowiedniej technologii

Chociaż poniżej pokażemy wszystkie opcje sieci cyfrowych, abyś mógł pozostać w kontakcie ze starszymi bliskimi, wiele osób w wieku powyżej 70 lat będzie czuło się najbardziej komfortowo, korzystając z telefonu. Upewnij się, że znasz podstawy wykonywania i odbierania połączeń, gdy je masz Smartfon lub telefon komórkowy z dużymi przyciskami, jak u Doro.

Osoby starsze powyżej 70. roku życia dobrze radzą sobie ze smartfonem

Przejrzyj swoje kontakty i dodaj Liczba przyjaciół lub członków rodziny które nadal mogą być w zeszycie. Dodaj swój numer telefonu do ulubionych na Androidzie i iOS, aby Twoje imię i nazwisko pojawiło się na górze listy. Znajdź też ładowarkę do telefonu komórkowego i upewnij się, że seniorzy mają ją pod ręką. Etykieta na ładowarce „Telefon”, m.in. Na przykład używanie karteczek samoprzylepnych nigdy nie jest złym pomysłem, biorąc pod uwagę, ile różnych ładowarek jest obecnie w każdym domu.

Obecnie istnieje kilka inicjatyw, które: Infolinia dla samotnych seniorów oferta w kryzysie Corona. Jak na przykład projekt „Srebrna Sieć”. Osoby starsze, które są same i nie mają z kim porozmawiać, mogą zgłosić się na infolinię. Możesz znaleźć osoby, z którymi możesz porozmawiać pod numerem 0800 4 70 80 90 w godzinach od 8:00 do 22:00. Infolinia jest bezpłatna dla dzwoniących.

Sprawdź swój dostęp do Internetu i poczty e-mail

osoby starsze powyżej 70. roku życia mają trudności w korzystaniu z technologii cyfrowej

Zapytaj rodziców i dziadków, jak i gdzie są zapisz ważne informacje których mogą potrzebować, na przykład hasło do Wi-Fi, adres e-mail i hasło, a może również login na Facebooku. Kiedy będą gotowi udostępnić te informacje, warto mieć też ich kopię.

Pokaż im, gdzie na smartfonie znajduje się symbol Wi-Fi. Sortuj aplikacje i przestawiaj ekrany główne telefonu i tabletu. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, dodaj szczegóły płatności do App Store lub Google Play Store, jeśli chcesz kupować aplikacje, gry lub robić zakupy online.

Sortuj dostawy artykułów spożywczych i mediów

Przygotuj osoby starsze powyżej 70. roku życia na izolację koronową

Do w Zakupy spożywcze online aby pomóc, a w zależności od tego, jak ciekawi są członkowie Twojej rodziny w Internecie, masz kilka opcji. Mogą po prostu przekazać ci listę zakupów przez telefon, abyś mógł zamówić i dostarczyć artykuły spożywcze online lub za pośrednictwem aplikacji supermarketu. Możesz także skonfigurować dla nich własne profile, aby mogli zrobić wszystko samodzielnie przez telefon. Najlepiej zaopatrzyć się w niedrogi tablet lub laptop. Możesz także uzyskać dostęp do komputera rodzica za pomocą Pomocy zdalnej (szybkiej pomocy) w systemie Windows 10 lub funkcji podziału ekranu w aplikacji Wiadomości na Macu. Oznacza to, że możesz surfować podczas klikania i zamawiania.

Dostawa jedzenia dla osób starszych

Możesz również chcieć warianty Usługi dostawy żywności w Twojej okolicy lub zapytaj bliskich, które restauracje w pobliżu chcieliby zamówić przez telefon na wynos. I zapytaj o lokalne grupy na WhatsApp lub Facebooku, które oferują załatwianie lokalnych spraw.

Sędzia ją Bankowość internetowa jeśli nie masz jeszcze żadnych danych logowania. Skorzystaj z usługi online w aptece, aby zamówić receptę na leki, które zostały przepisane jako terapia długoterminowa (tzw Powtórz przepisy).

Dostawcy usług internetowych już zaczynają ograniczać osobiste wizyty techników. Ale wykonaj szybki test prędkości, aby zobaczyć Sprawdź prędkość internetu, a jeśli obsługa połączeń wideo trwa zbyt wolno, zadzwoń do dostawcy, aby sprawdzić, czy można coś zrobić bez wizyty.

Nadszedł czas na rozmowy wideo

Jeśli Twoi rodzice i dziadkowie są już na WhatsApp, prawdopodobnie najłatwiej jest z nimi być czatuj przez wideo. Pomagają w tym rozmowy wideo WhatsApp. To samo dotyczy FaceTime dla użytkowników iPhone’a. Nie musisz uczyć się niczego nowego i działa to wystarczająco dobrze.

W przypadku dłuższych czatów lub czatów grupowych jest Skype dobry wybór. Domówka doskonale nadaje się na uroczystość rodzinną online. Aplikacja Marco Polo warto również rozważyć, czy nadal pracujesz w swoim zwykłym miejscu pracy, a nie w swoim domowym biurze. Umożliwia wysyłanie wiadomości wideo, gdy nie zawsze możesz wykonywać połączenia na żywo. Nie zapominaj, że WhatsApp ma również wbudowane notatki głosowe, które są idealne dla każdego członka rodziny, który lubi zostawiać wiadomości głosowe.

Rozważ inteligentny wyświetlacz lub głośnik

Inteligentny wyświetlacz do regularnych rozmów wideo

Dla każdego, kto mieszka samotnie lub ma problemy z kontrolowaniem technologii z powodu chorób takich jak zapalenie stawów, zalecamy rozważenie inteligentnego wyświetlacza. Co to jest Inteligentny wyświetlacz? Jest to zasadniczo taca na stojaku, która zwykle ma wbudowany asystent głosowy. Najlepsze inteligentne wyświetlacze to obecnie Amazon Alexa Show 8 i Lenovo z Asystentem Google. Oznacza to, że Twoi bliscy nie będą musieli się martwić o przechowywanie lub konfigurowanie urządzeń do zwykłego czatu wideo. Wszystko, co muszą zrobić, to dostarczyć go we właściwe miejsce i odbierać telefony.

Amazon Echo Dot pomocny dla seniorów

Jeśli nie masz ochoty na aparat, tańszy Echo Dot (od 30 euro) lub Google Home Mini (od 20 euro) lub bezkamerowy, tańszy i mniejszy Nest Home Hub również nadają się jako towarzysz dla osób starszych mieszkających samotnie. Jeśli Google nie jest twoją rzeczą, w tej kategorii jest również Amazon Echo Show. Telewizja z portalu Facebook, która przekształca telewizor w urządzenie wideo i automatycznie przesuwa i powiększa pomieszczenie, w zależności od tego, kto mówi, jest obecnie niestety niedostępna w Niemczech.

Utrzymuj ich w dobrej kondycji dzięki smartwatchowi do zdrowia i fitness

Wybór inteligentnego zegarka dla seniorów

Jedną z głównych obaw 70-latków przed ograniczeniem wyjścia jest zmiana ich rutyny ćwiczeń. Może musieli przestać chodzić na siłownię lub uprawiać aqua aerobik. Jeśli mają Fitbit lub inny, łatwiej Monitor aktywności możesz porozmawiać o tym, jak zmienić dzienny cel związany z aktywnością lub dzienną liczbę kroków na okres samoizolacji.

Niezależnie od tego, czy wchodzisz i schodzisz po schodach, spacerujesz po ogrodzie, czy – jak obecnie wydaje się to dozwolone – na krótkie, społecznie odległe spacery w pobliżu domu, istnieją sposoby na pokonanie 2000, a nawet 5000 kroków dziennie . Coś tak prostego, jak opaska oporowa do ćwiczeń w domu i rozciągania, może również bardzo pomóc.

Funkcja wykrywania upadku z serii Apple Watch 4

Dla rodziców lub dziadków, którzy są narażeni na upadek w pomieszczeniu, Apple wprowadził wykrywanie upadku w Serii 4. Oznacza to, że seria 3 niestety nie jest tutaj dobra. Zegarki Apple Series 4 lub Series 5 to drogie akcesoria, ale dodatkowy system ostrzegania jest tego wart.

E-booki, streaming i wieczór gier

Starsza kobieta z siwymi włosami czyta e-booki na e-czytniku

Jeśli twoi krewni mają ponad 70 lat i mają E-czytelnik Ponieważ już posiadasz Kindle, pobierz teraz całą bibliotekę e-booków z Kindle Store. Interfejs użytkownika Kindle jest dość prosty do odczytania, ale niektóre starsze osoby mogą mieć trudności ze znalezieniem i pobraniem tytułów, które chcą przeczytać.

Może być również Kij do przesyłania strumieniowego być przydatne w przypadku telewizji i filmów na żądanie, jeśli nie mają inteligentnego telewizora. Wybierz kij TV z pilotem, taki jak kij Now TV (ok. 40 euro) lub kij Amazon Fire TV z pilotem głosowym Alexa (ok. 30 euro), zamiast tego, który przewija się w aplikacji.

Nie denerwuj się grą dla 4 graczy przez Facebook Messenger

Kontakt z rodzicami i dziadkami może odbywać się nie tylko za pośrednictwem wideorozmów – zwłaszcza, jeśli nikt z Was nie ma już koniecznie do opisania ze swojego codziennego życia. Spróbuj Gry mobilne w trybie grupowym – jak Scrabble Go i Uno King na iOS i Androida, a także gra Mensch-ärgere-dich-nicht dla 4 graczy za pośrednictwem Facebook Messenger. Dwie prawdziwe szachownice i sesja Skype na laptopie też mogą działać dobrze.

Ostatecznie wiesz, jak najlepiej bawić swoją rodzinę i siebie. Tęsknisz już za wnukami? Pozwól jej “opiekun” przez kamerę internetową”. Być może najlepszym środkiem poprawiającym nastrój byłoby nawet zasugerowanie, aby szukali miejsc na wakacje po zakończeniu kryzysu związanego z koronawirusem.

Znajdź nowe miejsca na wakacje po kryzysie koronowym