Na zdrowie

Wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów – jak zadbać o fryzurę?

Pomysły na błyszczące czarne włosy Zdrowe farbowane końcówki do włosów Pielęgnacja włosów

Piękno pochodzi ze środka. Ale zawsze konieczna jest pewna pielęgnacja, jeśli chcesz podkreślić swoje naturalne piękno. Włosy to gorący temat dla kobiet o każdej porze roku. Jeśli włosy nie sprawiają żadnych problemów, czujesz się dobrze przez cały dzień. Istnieje kilka ogólnie obowiązujących zasad, których należy przestrzegać, aby włosy zachowały wilgoć i połysk. Nie martw się, jeśli nigdy nie przegapisz regularnej pielęgnacji włosów. Tutaj chcielibyśmy przedstawić Wam kilka ważnych Wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów zdradzony, abyś mógł cieszyć się lśniącą i zdrową grzywą!

Ogólne wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów – co każda kobieta musi wiedzieć?

fryzury na kręcone włosy

Pielęgnacja zawsze nadaje włosom blask. Na rynku dostępne są odżywcze środki wspomagające stylizację i produkty do pielęgnacji włosów, które oferują rozwiązanie niemal każdego problemu. Nie należy jednak na tym polegać, warto postarać się przynajmniej pamiętać o podstawowych wskazówkach dotyczących pielęgnacji włosów.

– Umyj włosy letnią wodą i łagodnym szamponem. Gorąca woda może uszkodzić powierzchnię włosów, ponieważ substancje myjące zawarte w szamponie ulegają rozpuszczeniu. Szampon zwykle wysusza włosy i nie należy go wmasowywać bezpośrednio w skórę głowy, ale najpierw podawać w dłoń (szczególnie przy łamliwych włosach). Nie później niż 30 sekund później spłucz szampon letnią wodą. Nie czesać wilgotnych włosów, bo końcówki włosów ulegną połamaniu i stracą połysk.

– Wskazany szampon odżywczy o neutralnym dla skóry pH około 7,2.

– Od czasu do czasu masuj skórę głowy

Wskazówki dotyczące pielęgnacji i stylizacji włosów dla pięknych, zdrowych włosów

jak myć włosy szampony odżywcze - porady pielęgnacyjne pomysły pielęgnacja włosów

– Podczas suszenia zachowaj odległość co najmniej 15 cm od głowy. Zanim to zrobisz, wysusz włosy ręcznikiem i spryskaj je ochronnym sprayem do suszarki do włosów. Suszenie na gorąco wysusza skórę głowy (suszarka generuje temperaturę do 100 stopni) i powinno być wykonywane na niskim poziomie. Gorące powietrze sprawia, że ​​włosy są jeszcze bardziej kruche.

– Unikaj stresu włosów (wysuszyć, wyprostować, podkręcić prostownicą itp.)

Trzymaj suszarkę z dala od włosów – gorące powietrze może je uszkodzić 

Jak wysuszyć włosy – odległość 20 cm-końcówki zachowają zdrowe włosy

– Używaj wysokiej jakości pędzli i grzebieni, w miarę możliwości z naturalnym rogiem, bez ostrych końcówek. Aby uniknąć elektryczności statycznej, zwilż grzebień i użyj antystatycznych szamponów do falowania i antystatycznych sprayów przed czesaniem. W ten sposób nie ma pęknięć.

– Zwróć uwagę na to, co masz w ustach. Przyzwyczajenia żywieniowe mają duży wpływ na ogólną kondycję włosów.

– Olejki do włosów oraz ochrona i pielęgnacja włosów. Bezalkoholowe produkty pielęgnacyjne regulują wilgotność włosów i nadają im sprężystość i pełnię.

– Wmasuj nawilżające olejki w końcówki włosów przed myciem.

Najpierw wysusz, a potem przeczesz

Wskazówki dotyczące mycia włosów Szampony Użyj pomysłów Pielęgnacja włosów

– Po farbowaniu nie myj włosów szamponem przez 48 godzin i nie wystawiaj ich na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów – świeżo farbowane włosy

Czerwone Świeżo Farbowane Włosy Kręcone Błyszczące Pomysły Zdrowe Włosy