Na zdrowie

Wrażliwość na warunki pogodowe: zmiana pogody może być odpowiedzialna za te objawy

Pogoda w Niemczech nigdy nie była tak destrukcyjna i niestabilna jak tego lata. Zmiana pogody nie tylko spowodowała problemy spowodowane powodziami, silnymi wiatrami i silnymi burzami, ale także zaostrzyła istniejące choroby, takie jak migreny, reumatyzm i astma. To nie mit: intensywna zmiana pogody, a zwłaszcza niskie ciśnienie powietrza, ma zauważalny wpływ na nasz organizm. w Wrażliwość na pogodę stać się powszechnym Objawy takie jak ból głowy, zawroty głowy, trudności z koncentracją, zmęczenie, drażliwość, trudności ze snem oraz ból stawów lub mięśni. Poniżej dowiesz się, jak organizm reaguje na zmiany pogody.

Wrażliwość na pogodę: jak wpływa na nas pogoda?

Wrażliwość na pogodę Co pogoda nam robi

Czy czujesz nadchodzącą burzę? Czy powiedziano ci, że jesteś ludzkim barometrem, który potrafi wykrywać zmiany ciśnienia powietrza? Nie jesteś szalony i nie jesteś sam. Można poczuć nadchodzącą burzę „w kościach” – lub w głowie.

Ciśnienie barometryczne to ciśnienie atmosferyczne, waga atmosfery. Zmiany ciśnienia powietrza wpływają na nasze ciała na różne sposoby. Niektórzy ludzie są bardziej wrażliwi na zmiany pogody niż inni, na przykład osoby z migreną lub zapaleniem stawów. Kiedy ciśnienie powietrza spada, oznacza to, że zbliża się burza lub inna zmiana pogody.

Trudno jednak powiedzieć, że za dodatkowy dyskomfort odpowiada samo ciśnienie powietrza. Zmiany pogody i burze idą w parze z innymi zmianami, takimi jak wahania temperatury, deszcz lub śnieg oraz zmiany wiatru. Oto najczęstsze skutki, jakie wrażliwość na warunki pogodowe wywiera na nasze ciała.

Wrażliwość na pogodę pokazuje:

bół głowy

Wrażliwość na pogodę Objawy ból głowy

To nie jest tylko bajka starych żon: zła pogoda może powodować bóle głowy. W rzeczywistości w 2015 roku japońscy naukowcy odkryli, że sprzedaż leków na ból głowy jest bezpośrednio skorelowana ze spadkiem ciśnienia powietrza, co dzieje się przed nadejściem naprawdę złej pogody. W jednym Artykuł do rozmowy wyjaśnia profesor neurologii na Uniwersytecie w Durham, dr. Amanda Ellison, jak to działa.

Zła pogoda może powodować bóle głowy

„Są tu dwa mechanizmy działania” – pisze. „Jeden jest związany z zatokami – czterema małymi, wypełnionymi powietrzem ubytkami w kościach twarzy. Tak jak uszy „pękają”, gdy zmienia się ciśnienie powietrza, mogą wystąpić zmiany w ciśnieniu atmosferycznym Brak równowagi ciśnienia w zatokach powodując stan zapalny i ból. Ból odczuwany jest różnie w zależności od tego, która zatoka jest najbardziej dotknięta: może wahać się od bólu czoła, bólu między oczami i za oczami, bólu twarzy lub rozlanego bólu głowy z przodu lub z tyłu głowy. To, na co jest się bardziej podatne, zależy od indywidualnej budowy głowy.

„Inny mechanizm działania, dzięki któremu wrażliwość na pogodę pojawia się jako ból głowy, jest związany ze sposobem, w jaki zmienia się ciśnienie powietrza” Zmieniać przepływ krwi w układzie mózgowo-naczyniowym, który kontroluje krążenie krwi w głowie ”- pisze Ellison. „Krew jest bardzo toksyczna dla neuronów, dlatego bardzo ważne jest, aby była oddzielona od mózgu. Naczynia krwionośne układu naczyniowo-mózgowego mają receptory, które są aktywowane, gdy naczynia krwionośne rozszerzają się zbyt mocno i które działają jako system wczesnego ostrzegania, że ​​coś jest nie tak. Postrzegamy tę aktywację jako ból. „Ponieważ zmienia się przepływ krwi do mózgu, wrażliwość na pogodę może również osłabić zdolność koncentracji.

wrażliwość na pogodę domowe środki do żucia guma do żucia na zapalenie zatok ból głowy

Ellison sugeruje jako Domowe środki do żucia gumy do żucia przed. „Może pomóc w wyrównaniu ciśnienia w zatokach poprzez usta, nos i trąbkę Eustachiusza (która biegnie od ucha środkowego do gardła i jest bardzo ważna dla wyrównania ciśnienia) – i może to zrobić Zapobiegaj napięciowym bólom głowy.

Migreny związane z pogodą

Migreny związane z pogodą u starszego mężczyzny

Wahania ciśnienia powietrza to jedne z najczęściej wymienianych wahań związanych z pogodą Wyzwalacze migreny. Innym wyzwalaczem migreny są wahania temperatury, które zwykle wiążą się ze zmianą ciśnienia powietrza. „Każda zmiana temperatury, z ciepłej na zimną lub z zimnej na ciepłą, może wywołać atak migreny” – mówi specjalista od bólu głowy, dr. Cynthia Armand.

wrażliwość na warunki pogodowe podczas burz

„Jeśli zmieniające się ciśnienie powietrza towarzyszy burzy, prawdopodobieństwo, że wywoła ona atak migreny, jest jeszcze większe” – powiedział dr. Vince Martin, dyrektor Centrum Bólu Głowy i Bólu Twarzy w Gardner Neuroscience Institute na Uniwersytecie w Cincinnati. Wyjaśnił swoje fascynujące badania na temat Związek między migrenami a piorunami:

“Mamy 2013 badanie w czasopiśmie Cephalalgia w którym stwierdziliśmy, że burza z piorunami w promieniu 40 km od miejsca zamieszkania danej osoby wiązała się z 25-30% zwiększonym ryzykiem nawracających bólów głowy; H. ból głowy zaczął się tego dnia lub na migrenę o nowym początku.

„Następnie opracowaliśmy modele, które możemy wykorzystać do określenia, czy to piorun, czy inne czynniki meteorologiczne związane z burzą, takie jak opady lub ciśnienie powietrza” – mówi. „Nawet po uwzględnieniu tych czynników piorun nadal był wyjątkowym wyzwalaczem migreny”.

Problemy z respiratorem

Wrażliwość na pogodę powoduje problemy z oddychaniem

Niskie ciśnienie powietrza związane ze złą pogodą to nie jedyna rzecz, która może na nas wpłynąć. Rosnąca wilgotność może również powodować ucisk i ból twarzy. Dzieje się tak, ponieważ gdy wilgotność jest wysoka, Produkcja śluzu w Zatoki zwiększa się, wychwytując alergeny, kurz i zanieczyszczenia, które są obfite w gęstym, wilgotnym powietrzu. Może to prowadzić do zaparć, stanów zapalnych i dyskomfortu w zatokach, co często prowadzi do bólu głowy związanego z zapaleniem zatok.

Gorąca, wilgotna pogoda może to zrobić Utrudnić oddychanie, szczególnie dla osób z istniejącymi wcześniej chorobami płuc. Istotną rolę odgrywa również zanieczyszczenie powietrza, które jest gorsze w upale.

Wrażliwość na warunki pogodowe i cyrkulacja

wrażliwość na warunki pogodowe u osób starszych

Jak dzisiejsze ciśnienie powietrza może wpływać na ciśnienie krwi? ty Układ krążenia składa się z serca, które działa jak pompa, oraz tętnic i żył, które przenoszą krew do iz serca i tkanek. Ciśnienie krwi zależy od szybkości i siły serca oraz odporności naczyń krwionośnych. Zmiana ciśnienia krwi to kolejny ważny wpływ ciśnienia powietrza na zdrowie.

„Ciśnienie krwi jest na ogół wyższe zimą i niższe latem. To jest ponieważ naczynia krwionośne kurczą się w niskich temperaturach. Zwiększa to ciśnienie krwi, ponieważ do pompowania krwi przez zwężone żyły i tętnice wymagane jest większe ciśnienie ”- wyjaśnia dr. Sheldon Sheps na MayoClinic.org.

Kiedy latem jest gorąco, nasze naczynia krwionośne rozszerzają się, oddając ciepło ciała, co prowadzi do: niskie ciśnienie krwi wskazówki. W rezultacie krążenie staje się słabsze, a krew słabo krąży. Typowe objawy niskiego ciśnienia krwi to zawroty głowy, nudności, ból głowy i zmęczenie.

„Na ciśnienie krwi może mieć również wpływ nagła zmiana pogody, m.in. B. przez front pogodowy lub burzę” – mówi dr hab. Sheps. „Twoje ciało – i naczynia krwionośne – mogą tak samo reagować na nagłe zmiany wilgotności, ciśnienia powietrza, zachmurzenia czy wiatru, jak na zimno”.

„Występują te związane z pogodą wahania ciśnienia krwi częściej u osób w wieku 65 lat i starszych w górę ”napisał.

Wrażliwość na pogodę i poziom cukru we krwi

wrażliwość na warunki pogodowe a cukrzyca

Gdy ciśnienie powietrza spada podczas zimnego frontu, lepkość lub spada Grubość krwi do, Jennifer Vanos, adiunkt nauk o Ziemi w Texas Tech, powiedziała w wywiadzie dla Weather.com. “cukrzycowy mają więcej problemów z kontrolowaniem poziomu cukru we krwi podczas zimnych frontów ”- powiedziała.

Gwałtowny spadek poziomu cukru we krwi może również wywołać atak migreny. Hipoglikemia reaktywna to stan, w którym poziom cukru we krwi gwałtownie spada, zwykle gdy mija zatrucie cukrem pokarmami o wysokiej zawartości węglowodanów lub glukozy. Jest to jeden z najmniej poznanych, ale bardzo realnych wyzwalaczy migreny.

wrażliwość na warunki pogodowe skrajne zmęczenie

Kiedy poziom cukru we krwi spada z powodu zmian w środowisku, może to prowadzić do tzw Zmęczenie przy niskim ciśnieniu powietrza (zmęczenie przy niskim ciśnieniu barometrycznym). Tak więc zmiana pogody faktycznie sprawia, że ​​jesteś zmęczony. Brak glukozy w mózgu powoduje również objawy takie jak: Trudności z koncentracją lub zawroty głowy.

Ból stawów, choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego i co.

ból stawów wrażliwość na pogodę

Jak dr. Jaspal Singh z Weill Cornell Medicine Center for Comprehensive Spine Care w Nowym Jorku powiedział New York Times, nasze stawy reagują właściwie do zmian ciśnienia powietrza.

„Przy normalnym lub wyższym ciśnieniu powietrza, gdy atmosfera jest cięższa, naciska na nas z zewnątrz i zapobiega rozszerzaniu się tkanek naszego ciała” – wyjaśnia NY Times. „Ale kiedy ciśnienie powietrza spada – jak to ma miejsce przed wilgotną, deszczową lub śnieżną pogodą – tkanka ciała ma więcej miejsca do rozszerzania się. Kiedy tak się dzieje, może naciskać na nasze stawy, co robią niektórzy ludzie, zwłaszcza ci z Urazy lub zapalenie stawów, prowadzi do bólu ”.

Ciekawostka: niskie ciśnienie powietrza może wywołać poród spontaniczny

Niskie ciśnienie powietrza może wywołać spontaniczny poród

Według siedmiolatka Badanie przez japońskich lekarzy, opublikowanym w czasopiśmie Archives of Gynecology and Obstetrics, istnieje związek między nagłym spadkiem ciśnienia atmosferycznego a odpływem wody podczas normalnego porodu, znanym również jako „poród spontaniczny”. Wyniki sugerują, że niskie ciśnienie powietrza powoduje pęknięcie pęcherza i poród.