Na zdrowie

Utrzymuj sprawność psychiczną: przydatne wskazówki dotyczące gorączki magazynowej w czasach korony

Wirus koronowy coraz bardziej rozprzestrzenia się w Niemczech. Rząd próbuje spowolnić to rozprzestrzenianie się, aby odciążyć system opieki zdrowotnej. W wielu krajach związkowych obowiązują obecnie surowe zasady. Niezależnie od tego, czy obowiązuje godzina policyjna, domowa kwarantanna, czy po prostu ograniczenia dotyczące wyjazdu: ludność jest proszona o pozostanie w domu. Psychologowie ostrzegają, że izolacja społeczna może mieć wpływ na nasze zdrowie psychiczne. Ponadto wiele osób martwi się nie tylko o swoje zdrowie, ale także o swoją pracę. Dajemy Ci przydatne wskazówki, jak zachować sprawność umysłową w stresujących czasach Corony i wyjaśniamy, jak możesz uchronić się przed tak zwaną gorączką Corona Warehouse. W ten sposób przetrwasz kryzys we własnych czterech ścianach i pozostaniesz zdrowy nie tylko fizycznie, ale i psychicznie!

Utrzymanie sprawności psychicznej: codzienna rutyna pomaga

pozostań aktywny umysłowo wskazówki dotyczące organizacji domowego biura

Wiele osób czuje się zagubionych, gdy nie mają codziennej rutyny. Jeśli zostajesz w domu, zdecydowanie powinieneś stworzyć przejrzystą strukturę dnia. Ustal z góry stałe godziny pracy, jeśli musisz pracować w domu lub stałe godziny szkolne dla dzieci. Pomocne jest przekształcenie pokoju w mieszkaniu lub domu w domowe biuro lub klasę i odpowiednie umeblowanie go. Sypialnia lub salon są do tego mniej odpowiednie. Bardziej odpowiedni jest pokój zabaw lub nisza w korytarzu. W przypadku biura domowego należy również zadbać o to, aby codzienne zadania w pracy były rozłożone podobnie jak w biurze. Oznacza to pracę w godzinach pracy i relaks po pracy. Nawet wieczorem rutyna pomaga zachować sprawność psychiczną. Obejmuje to na przykład wspólne przygotowanie obiadu, zarezerwowanie czasu na hobby itp..

Aktywność psychiczna: ćwiczenia utrzymują ciało i duszę w dobrej kondycji

pozostań mentalnie aktywnymi ćwiczeniami w domu harmonogram treningów

Ruch przynosi korzyści nie tylko ciału, ale i duszy. Jeśli masz własny ogród, jak najczęściej wychodź na zewnątrz. W przeciwnym razie balkon może stać się również ogrodową oazą, w której można np. ćwiczyć jogę. I nawet we własnych czterech ścianach masz możliwość trenowania. Zaplanuj co najmniej pół godziny rano i wieczorem. Możesz stworzyć własny program treningowy w zależności od warunków panujących w pomieszczeniu i własnych preferencji. Zacznij od ćwiczeń rozgrzewających, następnie przejdź do ćwiczeń poprawiających krążenie krwi i zakończ ćwiczeniami oddechowymi. Ćwiczenia i sport pomagają zmniejszyć codzienny stres.

Utrzymywanie sprawności psychicznej: codzienne utrzymywanie kontaktów towarzyskich z przyjaciółmi i rodziną

bądź sprawny psychicznie i rozmawiaj z rodziną przez telefon

Single mają szczególnie trudny okres w okresie Corona. Zwłaszcza, gdy ograniczamy nasze kontakty towarzyskie do minimum i mamy wychodzić tylko po rzeczy niezbędne, większość ludzi żyjących samotnie czuje się samotna. O dziwo, grzebanie w zdjęciach kręgu znajomych na Instagramie niewiele pomaga. Eksperci zalecają utrzymywanie kontaktów towarzyskich z przyjaciółmi i rodziną przez telefon. Ponieważ mogą udzielić Ci wsparcia i służyć radą i działaniami w celu wyeliminowania codziennych problemów.

Utrzymanie sprawności psychicznej: czas na nowe hobby

Utrzymuj sprawność psychiczną Znajdź hobby i kreatywnie wykorzystuj czas podczas godziny policyjnej

Nawet w czasach korony powinieneś być produktywny. Przez pierwsze kilka dni większość ludzi ogląda swój ulubiony program przez cały dzień. Ale najpóźniej po tygodniu nie masz już ochoty na to. O wiele bardziej sensowne jest odpędzanie nudy nowym hobby. Rękodzieło, malowanie, dziewiarstwo i szycie pobudzają kreatywność i pobudzają wyobraźnię.

Utrzymanie sprawności psychicznej: utrzymywanie porządku w mieszkaniu

utrzymuj sprawność umysłową utrzymuj porządek w mieszkaniu

Zwłaszcza teraz, kiedy spędzamy dużo dłużej we własnych czterech ścianach, powinniśmy regularnie sprzątać nasz dom. Kiedy w mieszkaniu panuje chaos, trudniej jest nam ustrukturyzować codzienne życie. Jeśli masz wystarczająco dużo wolnego czasu, możesz również posprzątać garderobę, piwnicę lub strych. Teraz jest odpowiedni moment, aby pomalować stary drewniany stół lakierem lub w końcu przykleić nową naklejkę ścienną na ścianę.

Utrzymanie sprawności psychicznej: znalezienie czasu dla siebie

Utrzymanie sprawności psychicznej Wskazówki przeciwko Coronie Lagerkaller

Rodzice mają trudności ze znalezieniem czasu dla siebie, zwłaszcza w rodzinach z małymi dziećmi. Ale ważne jest stworzenie miejsca odosobnienia. W ten sposób można uniknąć sporów w rodzinie, a dzieci uczą się szanować prywatność rodziców. Nawet młode pary często mają trudności ze znalezieniem równowagi w codziennym życiu. Ale bardzo ważne jest, aby każdy partner miał czas dla siebie. Wspólne zajęcia rekreacyjne i hobby mogą wzmocnić związek. Dotyczy to nie tylko telewizji, ale także gier, krzyżówek czy wspólnego gotowania.

Utrzymanie sprawności psychicznej: nie panikuj!

Wskazówki dotyczące utrzymania sprawności psychicznej w walce z depresją

Kwarantanna lub godzina policyjna w domu mogą wywołać niepokój. Ale teraz ważne jest, aby zachować spokój. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ wszyscy mówią o koronawirusie. Z jednej strony powinieneś zapoznać się z sytuacją, aby odpowiednio postępować. Z drugiej strony powinieneś spróbować dokonać rozsądnej oceny sytuacji. Pomocna może być sztuczka: zaplanuj pół godziny każdego dnia i sprawdź wiarygodność źródeł informacji. Oficjalna strona internetowa twojego rządu stanowego, a także większość kanałów informacyjnych, są uważane za wiarygodne. Ale ponieważ fałszywe wiadomości wciąż pojawiają się w sieci i mediach społecznościowych, powinieneś nauczyć się krytycznie patrzeć na informacje i je uporządkować.

Utrzymanie sprawności psychicznej: w razie potrzeby poszukaj pomocy

Utrzymywanie sprawności umysłowej podczas domowych prac koranicznych i ograniczeń wyjazdowych

Nie zawsze łatwo jest zachować sprawność psychiczną. Jeśli nie czujesz się dobrze, możesz szukać pomocy. Obecnie w każdym landzie istnieje infolinia, w której można szukać pomocy psychoterapeutycznej. Uzyskaj poradę, jeśli czujesz się samotny, spięty lub przestraszony. I nawet jeśli obecnie wygląda na to, że koronawirus rządzi światem, to już niedługo wszystko będzie dobrze i to tylko kwestia czasu, zanim lekarze znajdą lek.