Na zdrowie

Równowaga kwasowo-zasadowa: najlepsze wskazówki detoksykacyjne na „odkwaszenie” organizmu

Dna moczanowa, zmęczenie czy zgaga – to wszystkie choroby lub objawy, które mogą wiązać się z zaburzoną równowagą kwasowo-zasadową. W Niemczech i tak stosujemy bardzo kwaśną dietę, co może ostatecznie doprowadzić do nadmiernego zakwaszenia organizmu. Z drugiej strony spożywamy mniej minerałów tworzących bazę. Czego wiele osób nie wie: przy takiej „jednostronnej” diecie może mieć sens od czasu do czasu poddawać organizm pewnym środkom detoksykującym i „odkwaszać”. Chociaż takie środki odkwaszania nie są potwierdzone przez medycynę konwencjonalną, mogą jednak pomóc Ci poczuć się ogólnie lepiej.

Objawy nieprawidłowej równowagi kwasowo-zasadowej

Równowaga kwasowo-zasadowa - objawy braku równowagi

Brak równowagi w równowadze kwasowo-zasadowej, aw szczególności nadmierne zakwaszenie organizmu niekoniecznie musi skutkować jedną z wymienionych na wstępie chorób. Często znaki można zobaczyć wcześniej. Może zacząć się od złego i leniwego nastroju, który zwykle szybko widać u osoby zainteresowanej.

Ciało czuje się zmęczone i pozbawione energii; Mogą wystąpić bóle głowy, a w niektórych przypadkach kwasowość może również wpływać na trawienie. Istnieje również wiele innych objawów, w których może objawiać się nadmierne zakwaszenie.

Tych pokarmów należy unikać

Równowaga kwasowo-zasadowa – należy unikać tych pokarmów

Aby chronić organizm przed nadmiernym zakwaszeniem lub go odkwasić, należy unikać niektórych pokarmów lub przynajmniej jeść ich mniej. Idealnie, nie więcej niż 30 procent twoich codziennych posiłków powinno być kwaśne. 70 proc. powinno mieć odpowiednio alkaliczny wpływ na organizm. Szczególnie pokarmy zwierzęce są szkodliwe. Więc upewnij się, że jesz mniej w swojej diecie:

  • mięso
  • Jajka
  • Nabiał
  • soja
  • rośliny strączkowe
  • makaron
  • Cukier rafinowany
  • Kawa
  • Czarna herbata

Zmiana diety

kwasowo-zasadowa zmiana diety w gospodarstwie domowym

Zasadniczo powinieneś pomyśleć o zmianie diety, która zawiera więcej pokarmów zasadotwórczych. Aby najpierw aktywnie „odkwasić” organizm, zaleca się dietę detoksykacyjną. Do tego nadają się wybrane produkty spożywcze, takie jak ziemniaki, warzywa liściaste i korzeniowe, świeże owoce o wysokiej zawartości witaminy C, woda niegazowana i dzikie zioła, takie jak pokrzywa, mięta pieprzowa, mniszek lekarski lub rozmaryn.

Jeśli udało Ci się skutecznie odkwasić organizm, musisz utrzymywać równowagę kwasowo-zasadową. Możesz to osiągnąć, jeśli spożywasz wyżej wymienione produkty kwasotwórcze z umiarem, a także stosujesz warzywa zasadotwórcze, takie jak ogórek, brokuły lub karczochy i naturalne oleje.

Przydatne mogą być również suplementy diety, które pomagają utrzymać tę równowagę. Naturalne produkty Laetitia połączyć na przykład najnowocześniejszą naukę z sposobami działania z natury. Dzięki temu możesz również aktywnie wspierać „odkwaszanie” swojego organizmu.

Zrelaksuj się i unikaj stresu

Równowaga kwasowo-zasadowa - stres i kwasowość są często powiązane

Stres i kwasowość są często powiązane. Na przykład, jeśli masz tendencję do stosowania diety kwaśnej, może to skutkować koncentracją Zwiększone hormony stresu we krwi Wola. I odwrotnie, hormony stresu sprzyjają zakwaszeniu. Jest to więc małe błędne koło, w którym możesz się znaleźć. Aby się przez to przebić, należy jak najbardziej unikać stresu i napięcia oraz relaksować się np. przy pomocy technik medytacyjnych lub jogi.

Wytrzymałość pociągu

kwas zasady domowe płuca trenują

Brak ruchu może również powodować nadmierne zakwaszenie organizmu. Oprócz wspomnianych ćwiczeń jogi, trening wytrzymałościowy może pomóc w przywróceniu równowagi kwasowo-zasadowej. Metabolizm można stymulować poprzez różne sporty wytrzymałościowe, co z kolei zapewnia wydalanie kwasu przez nerki i płuca. Szczególnie odpowiednie sporty to jogging, spacery, pływanie lub jazda na rowerze. Idealne jest 15 do 30 minut ćwiczeń dziennie.

Wprowadź do organizmu dużo płynów

kwas zasadowy woda pitna do użytku domowego

Jeśli twoje ciało stanie się zbyt kwaśne, powinieneś pić dużo wody, aby je odkwasić. Upewnij się, że pijesz niegazowaną wodę mineralną, powinna również zawierać jak najwięcej wodorowęglanów, ponieważ ma to działanie neutralizujące kwasy. Szczególnie nadaje się do tego woda mineralna z obszarów wapiennych. Jak sama nazwa wskazuje, kwas węglowy w wodzie jest raczej nieproduktywny. Jednak woda niegazowana może ci pomóc. To przepłukuje twoje ciało i łatwiej usuwa kwas. Zalecamy dorosłym co najmniej dwa do trzech litrów wody dziennie. Możesz jednak również użyć niesłodzonych herbat ziołowych lub mocno rozcieńczonych spritzerów owocowych.

Zadbaj o wątrobę

kwasy zasadowe domowe - odtruwają wątrobę gorzkimi substancjami, takimi jak radicchio

Spróbuj odciążyć wątrobę. Jest to narząd detoksykacji twojego organizmu i powinien być dobrze pielęgnowany. Ponadto spożywaj pokarmy bogate w substancje gorzkie, takie jak radicchio czy cykoria.

Mniej luksusowej żywności

domowe alkohole i kwasy

Wątroba może cierpieć z powodu nadmiernego spożycia alkoholu. Zasadniczo należy w dużej mierze unikać takich stymulantów, ponieważ mogą one znacząco przyczynić się do zakwaszenia organizmu. Należy jednak unikać nie tylko alkoholu, ale także papierosów i kawy.

Wizyta w saunie może mieć również działanie detoksykujące

Wizyta w saunie może mieć również działanie detoksykujące

Wizyta w saunie może mieć również bardzo efekt detoksykujący. Ze względu na wysokie temperatury szkodliwe substancje są po prostu wypacane ze skóry. Dotyczy to również nadmiaru kwasu w twoim ciele. Relaksująca sesja w saunie zalecana raz lub dwa razy w tygodniu.

Należy jednak uważać. Nie każda osoba nadaje się do sauny. Na przykład, jeśli masz chorobę nerek lub często cierpisz na trzepotanie serca, sauna jest mniej odpowiednia do „odkwaszania” organizmu.

Po prostu zdrowy styl życia

Przywróć równowagę kwasowo-zasadową poprzez zdrowy tryb życia

Jeśli prowadzisz ogólnie zdrowy tryb życia i spożywasz tylko kilka niezdrowych substancji, jesteś już na dobrej drodze do uniknięcia nadmiernego zakwaszenia. Unikaj nadmiaru, ćwicz wystarczająco dużo, obserwuj swoją dietę i pij wystarczająco dużo. To klucz do profilaktyki i jednocześnie detoksykacji organizmu.