Na zdrowie

Pielęgnacja włosów zimą – homeopatyczne triki z solą stołową

Płatki śniegu w zimowych pomysłach i poradach pielęgnacyjnych

Kręcone, lśniące włosy, które odbijają światło we wszystkich swoich aspektach – tak wyglądają wymarzone włosy wielu kobiet. Nie tylko nasza skóra potrzebuje szczególnej ochrony zimą. Zimne i suche powietrze może również uszkodzić nasze włosy i skórę głowy. W miesiącach letnich wiele osób zastanawia się, czy słona woda niszczy ich włosy. Jeśli jednak umyjesz je w słonej wodzie, będą szczególnie lśniące. Zimą znowu problemem jest sól. Tylko tym razem chodzi o Pielęgnacja włosów zimą z solą stołową. Czy wiesz, że chlorek sodu (inna nazwa soli kuchennej) jest niezbędny dla organizmu i faktycznie ma pozytywny wpływ na włosy? Chcielibyśmy dać Ci kilka homeopatycznych wskazówek, jak dbać o włosy.

Niedrogi pomysł na pielęgnację włosów zimą

Wskazówki i porady dotyczące pielęgnacji włosów w czapkach zimowych

Nie możesz obejść się bez czapki w miesiącach zimowych. Jeśli chcesz, aby Twoje włosy były jędrne, niezależnie od tego, czy są naturalnie przetłuszczone, czy przesuszone, powinieneś się postarać. Niektórzy twierdzą, że sól kuchenna jest trucizną dla włosów. I tak, to prawda. Sól kuchenna pielęgnuje skórę głowy i wzmacnia strukturę włosów. Terapia solami sięga czasów homeopaty Wilhelma Heinricha Schüßlera. Opiera się na założeniu, że choroby wynikają z zaburzeń równowagi mineralnej komórek organizmu i można je wyleczyć podając minerały. Sól Schüsslera nr 8 (chlaratum sodu) to homeopatyczny środek funkcjonalny regulujący gospodarkę wodną. Więc jeśli masz suche, osłabione i łamliwe włosy i cierpisz na łupież, powinieneś umyć włosy roztworem soli fizjologicznej.

Jak prawidłowo pielęgnować włosy zimą w soli kuchennej?

Tabletki z solą – rozpuszczanie – pomysły na pielęgnację włosów – właściwości soli kuchennej

Organizm ludzki potrzebuje soli do kontrolowania metabolizmu komórek organizmu. Komórki skóry są zaprogramowane w taki sposób, że brakuje im określonego stężenia roztworów soli, aby uchronić się przed nadmiernym użyciem soli. Aby uzyskać lśniące i zdrowe włosy zimą, wykonaj następujące czynności: 20 tabletek soli Schüsslera rozpuść w gorącej wodzie. Następnie należy pozostawić roztwór soli do ostygnięcia i delikatnie wmasować w skórę głowy i cebulki włosów. Owijasz włosy ręcznikiem i idziesz spać. Następnego ranka myjesz włosy jak zwykle świeżą wodą. Wskazany jest czas trwania terapii 3-4 tygodnie. Już niedługo Twoje włosy będą pięknie jędrne i pofalowane.

Porady kosmetyczne dotyczące kołyszącej się grzywy

Pomysły na fryzurę Zima Śnieg Porady - Pielęgnacja włosów i skóry