Na zdrowie

Oczyszczanie płuc – wskazówki dotyczące fazy oczyszczania wspomagającego, aby wzmocnić nasz układ oddechowy

Płuca – tak ważny narząd, który musi tak bardzo cierpieć z powodu negatywnych wpływów środowiska i rzadko poświęca się mu niezbędną uwagę i rozpieszcza. Ale szczególnie w czasach pandemii koronowej (ale nie tylko!) Ochrona płuc jest naprawdę ważna. W końcu wirus bardzo często atakuje ten narząd, a dzięki dobremu programowi rozpieszczającemu, który również poprawia ogólny stan zdrowia, można również wzmocnić płuca. Podczas gdy właściwa dieta i ćwiczenia płuc znacznie przyczyniają się do utrzymania zdrowia płuc przez długi czas, na początek można również oczyścić płuca. Jest to szczególnie przydatne dla palaczy, którzy chcą raz na zawsze porzucić ten zły nawyk i pomóc w regeneracji płuc. Dajemy Ci kilka wskazówek na temat detoksykacji, w jaki sposób możesz w prosty sposób wzmocnić swoje płuca w życiu codziennym.

Oczyszczanie i detoksykacja płuc — czy to ma sens?

Oczyszczanie płuc - czy coś się dzieje i jak to działa?

Nie tylko palacze zanieczyszczają płuca i utrudniają im „życie”. Niepalący są również narażeni na wiele szkodliwych czynników środowiskowych, takich jak drobny kurz, zarodniki pleśni i bakterie. I choć płuca mają w pewnym stopniu zdolność oczyszczania i regeneracji, to stresująca codzienność często powoduje, że ich nie wspieramy lub rzadko je wspieramy. Sami jesteśmy tymi, którzy w dużej mierze możemy wpływać na nasze zdrowie.

Wszystkie zanieczyszczenia i toksyny z powietrza osadzają się w cienkiej tkance płucnej. A jeśli nie będziesz częściej czyścić płuc lub unikać tych wpływów i walczyć z nimi za pomocą odpowiedniej diety, na dłuższą metę zaszkodzi to zdrowiu Twoich płuc – może prowadzić do duszności, braku tlenu, a nawet chorób przewlekłych , z których niektóre są nieuleczalne. Trudniejsze do pokonania są również przeziębienia i zapalenie oskrzeli. Płuca potrzebują więcej czasu na regenerację. Jesteś bardziej podatny na zapalenie płuc, które może być również wynikiem Sars-CoV-2. Dlatego wirusy łatwiej atakują płuca.

Jak wspomniano wcześniej, płuca mają zdolność samooczyszczania się. Ta funkcja samooczyszczania charakteryzuje się różnymi innowacjami. Na przykład ściany komórkowe odnawiają się co dwa do trzech tygodni, a pęcherzyki płucne w ciągu roku. Pomóż jej w tym, regularnie czyszcząc i odtruwając jej płuca!

Jak możesz wzmocnić swoje płuca poprzez detoks??

Oczyść i wzmocnij płuca – porady i wskazówki na co dzień

Czy możesz oczyścić płuca? Właściwie nie można mówić wprost o specjalnie i świadomie przeprowadzonym czyszczeniu. Ponieważ ciało robi to samo. Chodzi raczej o dodawanie mniejszej ilości (lub najlepiej żadnych) zanieczyszczeń do płuc i poleganie na odpowiednim jedzeniu, świeżym powietrzu, ćwiczeniach i ewentualnie ziołach leczniczych, które zapewnią ci wszystko, czego potrzebujesz – coś, z czego eksperci ds. zdrowia korzystają również w walce z zaleca się koronawirusa i ogólnie dla dobrego zdrowia.

Jak więc wzmocnić płuca, jednocześnie poprawiając ich funkcję, „oczyszczając się”??

Oczyść płuca świeżym, czystym powietrzem

Płuca oczyszczają się na świeżym powietrzu nad morzem, w górach lub na wsi

Papierosy z dala, z wielkiego miasta i na łono natury – aby twoje płuca mogły się oczyścić, musisz jak najlepiej zredukować wszystkie szkodliwe toksyny. Oczywiście jest to również ważny punkt, jeśli chcesz oczyścić płuca po rzuceniu palenia i pomóc im się zregenerować. Więc nawet nie myśl o nagrodzeniu się „jednym papierosem” po kilku dniach. Jak najczęściej wybieraj się na spacer na świeżym powietrzu – najlepiej na wsi lub przynajmniej w parku. Najlepiej też zaplanować urlop nad morzem lub w górach. Jeśli urlop nie jest w tej chwili możliwy, możliwy jest również weekendowy wyjazd i proste, codzienne spacery.

Oczyszczanie płuc w 3 dni przy odpowiednim odżywieniu

Oczyszczanie płuc zdrową dietą i niektórymi pokarmami

Oprócz wystarczającej ilości ruchu i świeżego powietrza kluczowe znaczenie ma oczywiście również zdrowa dieta. Przez trzy dni polegaj na świeżych owocach i warzywach, zielonych sałatkach i ogólnej lekkiej diecie na krótką fazę oczyszczania. Oczywiście nie oznacza to, że powinieneś później nabrać złego nawyku żywieniowego. Przyzwyczajaj się do regularnego włączania zdrowej żywności do posiłków. Ponieważ w ten sposób jesteś oczywiście również dobry dla reszty twojego ciała. Niektóre pokarmy są szczególnie korzystne, jeśli chcesz oczyścić i wzmocnić płuca jedzeniem:

Pożyteczne pokarmy

Jedz zdrowe i zbilansowane posiłki z odpowiednią żywnością, która wspiera płuca

 • niektóre zioła (np. rozmaryn, oregano, tymianek)
 • Imbir działa antybakteryjnie i antyseptycznie, dobrze działa na oskrzela i można go pić jako herbatę
 • Owoce i warzywa z karotenoidami (marchew, pomidory, papryka, mango, pomarańcze itp.)
 • Pokarmy bogate w potas, takie jak banany
 • Grejpfrut i cytryna działają antyseptycznie oraz przeciw wirusom i grzybom
 • Orzechy brazylijskie dzięki zawartemu w nich selenowi i witaminie E (z umiarem, a nie z suplementów diety, gdyż podejrzewa się, że nadmiar jest rakotwórczy – wystarczy 1 orzech brazylijski dziennie)
 • Cebula działa odtruwająco i hamuje wzrost komórek rakowych – idealna, jeśli chcesz oczyścić płuca i zastosować domowe środki; Zalecana jest jedna cebula dziennie
 • Kurkumina jest zawarta w curry i leczy stany zapalne i pęknięcia w płucach
 • Żurawina działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie
 • woda
 • Oczyszczanie płuc herbatą z ziół

Oczyść i odtruj płuca dużą ilością płynów, takich jak woda i herbata ziołowa

Picie wystarczającej ilości wody jest niezbędne do detoksykacji i oczyszczenia.W ten sposób wszystkie toksyny z organizmu, a tym samym również z płuc, mogą być transportowane i wydalane. Oczywiście woda jest najważniejsza, ale niesłodzone herbaty ziołowe są również idealne. Ci, którzy lubią pić soki, mogą wybierać spośród wyżej wymienionych warzyw i owoców, ale bez dodatku cukru. Zupy warzywne są również świetnym pomysłem, ponieważ są zarówno pożywne, jak i nawodnione. Chociaż produkty mleczne są ogólnie dobre dla płuc, podobnie jak czerwone i białe mięso, należy ich unikać podczas trzydniowej fazy oczyszczania. W tym czasie lepiej zdecydować się na lekkie potrawy.

Dowiedz się również, które pokarmy są szczególnie korzystne dla płuc.

Funkcję płuc można poprawić dzięki dużej ilości ćwiczeń i wystarczającej ilości ćwiczeń

Płuca wzmacniają się dzięki dużej ilości ćwiczeń i sportu

Oczywiście płuca można również cudownie oczyścić poprzez ćwiczenia. I możesz to wygodnie połączyć z naszym pierwszym punktem. Jeśli pozwala na to pogoda, ćwicz na świeżym powietrzu lub uprawiaj sport na świeżym powietrzu. Czy nie jesteś aż tak wielkim fanem sportu? Nie martw się, wystarczy chodzić w szybkim tempie. Upewnij się, że oddychasz regularnie. Weź również głębokie wdechy i wydechy. To stymuluje krążenie i oczywiście reguluje również oddychanie. Idealny trening również dla płuc. A dzięki czystemu, świeżemu powietrzu robisz wszystko, aby płuca mogły się oczyścić.

Program pielęgnacyjny dla płuc z parą

Sauna i inhalacje są korzystne, ale należy ich unikać, jeśli masz gorączkę

Gorące powietrze oczyszcza i wzmacnia płuca, a jeśli użyjesz również niektórych ziół leczniczych, sprawisz, że będzie jeszcze lepiej! Jeśli chcesz używać pary do czyszczenia, masz do wyboru saunę (nawet jeśli nie w czasach pandemii), prostą łaźnię parową i inhalację. Zioła lub olejki eteryczne z ziół (np. eukaliptusowy) można stosować szczególnie do kąpieli lub do inhalacyjnego oczyszczania płuc, co potęguje efekt. Możesz je również rozprowadzić w pomieszczeniu za pomocą dyfuzora – dobra alternatywa, jeśli nie możesz lub nie chcesz się wdychać lub kąpać. Skonsultuj się z lekarzem, ponieważ niektóre olejki nie są korzystne na przykład dla osób z astmą. W przeciwnym razie „gotowanie na parze” ma pozytywny wpływ na nawilżenie dróg oddechowych. Sprawia również, że się pocisz, a jak wiesz, pot również usuwa toksyny z organizmu.

Oddychanie pary w wannie, aby zwilżyć płuca

Nawet jeśli płuca można cudownie oczyścić gorącą parą, powinieneś tego unikać, jeśli jesteś chory, cierpisz na kaszel i / lub gorączkę, a zwłaszcza w czasach Corony, jeśli miałeś kontakt z chorą osobą. Powody tego są proste: para jeszcze bardziej nagrzewa ciało, co nie jest dobrym pomysłem, zwłaszcza jeśli masz gorączkę. Zakłada się również, że wirusy obecne w nosie, jamie ustnej i gardle mogą szczególnie szybko i łatwo przedostać się do płuc poprzez wdychane opary.

Wniosek

Zwiększ świeże powietrze i unikaj zanieczyszczeń i palenia

Więc jeśli chcesz zrobić coś dobrego dla swoich płuc, czy to z powodów czysto profilaktycznych, czy dlatego, że rozważasz oczyszczenie płuc po długim okresie palenia, lub ze względu na sytuację życiową w dużym mieście, możesz to osiągnąć za pomocą prostych praktyk i środki. Płuca można czyścić ziołami, niektórymi pokarmami, świeżym powietrzem i dużą ilością ćwiczeń, a także ćwiczeń oddechowych wzmacniających płuca. Pamiętaj jednak, że krótki okres oczyszczenia i rozpieszczania nie wystarczy. Aby wzmocnić swoje płuca na stałe, a nie tylko przeciwko Covid-19 i uczynić je mniej podatnymi na patogeny, powinieneś uczynić wszystkie wskazówki częścią swojej rutyny na dłuższą metę. Rzuć palenie, jedz zbilansowaną, zdrową dietę, a w fazie czyszczenia najlepiej spożywaj lekkie pokarmy. Pij dużo wody i niesłodzonych herbat i soków oraz dostarczaj płucom dużo świeżego powietrza podczas ćwiczeń lub spacerów na świeżym powietrzu.

Oczyść płuca - Wspomagaj narząd oddechowy w detoksykacji prostymi środkami