Na zdrowie

Napoje gazowane i ich negatywne skutki

Napoje-gazowane-ich-negatywne-efekty

Wiadomo, że picie napojów gazowanych nie jest zdrowe. Ale jak odkryli naukowcy z University of San Francisco w Kalifornii, przyrost masy ciała nie jest jedyną negatywną konsekwencją konsumpcji dwutlenku węgla. W badaniu zaobserwowano ponad 5000 osób i wpływ spożywania napojów gazowanych na ich DNA. Taki Napój gazowany może być nawet tak samo niebezpieczne jak palenie, jeśli dziennie spożywasz około 500 ml. Dzieje się tak, ponieważ zmiany zachodzą w ciele lub w DNA. Są one porównywalne ze zmianami u osoby starszej o 4,6 roku.

Dlaczego unikać napojów gazowanych?

napoje-napowietrzone-choroby-uszkodzenia zębów

Ale z tym wszystkim jest też dobra wiadomość. Mianowicie ci, którzy uciekają się do napojów dietetycznych, mogą powstrzymać te konsekwencje. Zdaniem naukowców dowodzi to, że ważną rolę odgrywa również ilość cukru. Widziana w ten sposób, jest nawet wyzwalaczem zachodzących zmian. Więc powinieneś dostać zwykłe Napój gazowany Odstaw je od piersi lub przynajmniej ogranicz je ze względu na zawartość cukru.

Napoje gazowane i związane z nimi problemy

Napoje-gazowane-powodują-ból-żołądka

Dzieje się tak, ponieważ one również przyczyniają się do rozwoju chorób w ciele. Dzieje się tak, ponieważ słodzone napoje kontrolują metabolizm zacharyny. Kolejny efekt Napój gazowany jest to, że komórki starzeją się szybciej.

napoje-z-gazem-ujemny-efekt-na-organizmie-szybciej-starzeją się

ten Napój gazowany nie powodują widocznego szybszego starzenia się. Nie należy jednak przesadzać z ich konsumpcją. Jak być może wiesz, poprzednie badania wykazały, że takie napoje mogą nawet powodować rozwój raka. I jest bardzo pewne, że niszczą zęby, niezależnie od tego, czy są to napoje dietetyczne, czy zwykłe Napój gazowany dzieje.

Napoje-dla-dzieci-napoje-z-gazem-gazowane