Na zdrowie

Jakie są najlepsze domowe środki i metody na poprawę krążenia?

Prawie każdy przynajmniej raz doświadczył problemów z krążeniem. Niezależnie od tego, czy po szybkim wstaniu, podczas zmiany pogody, czy w letnim upale, objawy są prawie zawsze takie same – nagle niskie ciśnienie krwi, które często prowadzi do zawrotów głowy, słabego wzroku i pocenia się. W tym przypadku mówi się o ostrych problemach z krążeniem. Jeśli jednak problemem są trwałe problemy z krążeniem, to pojawiają się inne objawy, takie jak zmęczenie, nudności i bóle głowy. Oprócz różnych leków istnieją również domowe środki i sztuczki, które mogą przywrócić krążenie. Przeczytaj więcej na ten temat w artykule.

Dlaczego latem wiele osób ma problemy z krążeniem??

Porady na problemy z krążeniem w okresie letnim, co pomaga

Kiedy na dworze robi się gorąco, ciało też reaguje. Zwykle ciepło powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co sprawia, że ​​krew jest bardziej podatna na gromadzenie się w podudziach zamiast dalszego przepływu. Rezultatem jest często niskie ciśnienie krwi, którego mózg nie jest w stanie dostarczyć wystarczającej ilości tlenu. Upały również przyczyniają się do odwodnienia, ponieważ dużo się pocisz, a ciało ma tendencję do blokowania płynów (tj. puchnięcia), gdy tracisz zbyt dużo wody. Konsekwencją awarii układu chłodzenia organizmu są zawroty głowy, omdlenia i udar słoneczny.

Te objawy wskazują na słabe krążenie

Co zrobić ze słabym krążeniem Wskazówki

Wiele osób nawet nie wie, że za ich dolegliwości odpowiada układ krążenia. Dlatego warto najpierw przyjrzeć się najczęstszym objawom, aby dowiedzieć się, czy obecnie masz problemy z krążeniem.

Najczęstsze objawy ostrych problemów z krążeniem to:

 • zawroty głowy
 • Problemy z równowagą
 • Wyzysk
 • Drżenia i kołatanie serca
 • Migotanie przed okiem
 • Półomdlały

Objawy i przyczyny Osłabienie krążenia

W przypadku trwałych problemów sercowo-naczyniowych dochodzą jeszcze:

 • Zastój
 • bół głowy
 • zmęczenie
 • mdłości
 • szum w uszach

Trwale niskie ciśnienie krwi musi być leczone przez lekarza. W przypadku ostrych dolegliwości możesz pobudzić krążenie za pomocą domowych środków.

Najlepsze domowe sposoby na poprawę krążenia

Problemy z krążeniem w lecie, co robić

Przy ostrych problemach z krążeniem istnieje ryzyko upadku. Warto więc poznać kilka domowych sposobów i trików i zastosować je, gdy tylko pojawią się pierwsze objawy. Jeśli wtórny niedociśnienie (tj. niskie ciśnienie jako przyczyna innej choroby) zostanie wykluczone przez lekarza, a zwłaszcza w przypadku nagłego osłabienia krążenia, następujące domowe sposoby mogą przynieść szybką ulgę.

Nawodnienie: tak ważna jest woda pitna

Picie dużej ilości wody może poprawić krążenie

W przypadku niskiego ciśnienia krwi, a zwłaszcza latem, przyjmowanie płynów ma kluczowe znaczenie. Woda to prawdziwy cudowny lek, który zapewnia natychmiastową ulgę w wielu dolegliwościach, takich jak bóle głowy, wysoki poziom cukru we krwi, a także niskie ciśnienie krwi. Wszyscy już wiemy, że nasz organizm codziennie potrzebuje wystarczającej ilości płynów. Regularne picie jest jeszcze ważniejsze latem, ponieważ podczas upałów bardziej się pocisz i tracisz więcej wody. Dwa litry dziennie jest uważana za absolutne minimum latem.

Poza tym, ile pijesz, także uprawiaj hazard co pijesz ważna rola. Szczególnie polecane są woda (preferuję wodę mineralną ze względu na wysoką zawartość minerałów) oraz niesłodzona herbata. Herbaty nie należy również pić zbyt gorącej. Napoje też nie powinny być lodowato zimne. Ze względu na duże różnice temperatur organizm musi zużyć dużo energii, co może wywołać inne problemy. Należy unikać napojów zawierających kofeinę, takich jak kawa i czarna herbata oraz alkoholu, ponieważ powodują one odwodnienie organizmu.

Jedzenie na problemy z krążeniem

Stymuluj krążenie domowe środki zaradcze zdrowa lekka sałatka z żywności

Jeden zrównoważone odżywianie ma również kluczowe znaczenie dla problemów z krążeniem. Zasadniczo będzie lekkie jedzenie polecane są również sałatki, owoce i warzywa kilka małych posiłków zamiast 2-3 dużych posiłków dziennie. Oznacza to, że organizm nie jest tak mocno obciążony, a ciśnienie krwi jest regulowane, zamiast zbyt gwałtownie spadać podczas przerw i szybko rosnąć po jedzeniu.

Nie przegap śniadania?

Śniadanie poprawia krążenie i poprawia krążenie

A pełne śniadanie ożywia i może szybko pobudzić krążenie o poranku. Napoje zawierające kofeinę nie mogą zastąpić śniadania i nie są zalecane na pusty żołądek. Nawet szybkie śniadanie w postaci ciepłej owsianki, świeżych owoców czy kilku orzechów wystarczy, aby zapobiec zawrotom głowy.

Orzechy pobudzają krążenie

Orzechy włoskie pobudzają krążenie

Orzechy potrafią błyskawicznie dodać energii i zniwelować uczucie zmęczenia. Dlatego warto mieć zawsze przy sobie miskę lub torebkę surowych orzechów, jeśli masz problemy z krążeniem. Orzechy włoskie są doskonałym wyborem w przypadku wysokiego poziomu cholesterolu i chorób układu krążenia.

Te domowe środki stymulują krążenie

Popraw krążenie dzięki domowym sposobom na rozmaryn

Czy chciałbyś spróbować pobudzić krążenie za pomocą domowych środków? Oto lista najlepszych leków, które naturalnie podnoszą lub regulują ciśnienie krwi.

Korzeń lukrecji

Korzeń lukrecji okazał się skuteczny w leczeniu problemów z krążeniem, takich jak zawroty głowy. Zawiera lek o nazwie glicyryzyna, który jest bardzo skuteczny w podnoszeniu ciśnienia krwi. Najlepszym sposobem na zażywanie korzenia lukrecji jest herbata.

rozmaryn

Rozmaryn jest również jednym z najlepszych domowych środków na problemy z krążeniem. Zioło pobudza krążenie i działa orzeźwiająco. Aby go użyć, możesz wypić herbatę z suszonego rozmarynu lub wypić olejek rozmarynowy zmieszany z wodą.

Melisa

Oprócz rozmarynu melisa działa również na zawroty głowy i działa pobudzająco. Przygotuj melisę na herbatę lub włóż suszone liście i kwiaty do woreczków zapachowych z szałwią, głogiem i tymiankiem i zawsze noś je przy sobie.

mięta pieprzowa

O leczniczych właściwościach mięty można powiedzieć wiele. Zioło lecznicze działa również dobrze na słabe krążenie. Z suszonych liści przygotuj herbatę lub wetrzyj kilka kropel olejku miętowego w nadgarstki.

Szybka pomoc w problemach z krążeniem: Słone jedzenie

Domowe sposoby na problemy z krążeniem Słone jedzenie Solone precle

Słone jedzenie może szybko przynieść ulgę w ostrych problemach z krążeniem. Ponieważ spożywanie soli zwiększa ciśnienie krwi, jest to jeden z najlepszych domowych sposobów na szybkie krążenie. Sól wiąże płyny i zwiększa ilość krwi. Natychmiastowa pomoc może obejmować garść precli lub filiżankę słonego bulionu.

Co jest dobre dla krążenia?

Problemy z krążeniem, co pomaga w masażu dłoni

Jeśli problemy z krążeniem utrwalą się, kilka sztuczek w życiu codziennym może przynieść ulgę. Działają również dobrze przy problemach z krążeniem spowodowanym upałem i mogą pobudzić krążenie w lecie. Sam wypróbuj te proste metody i przekonaj się o ich skuteczności!

Podnieś stopy, jeśli masz problemy z krążeniem

Problemy z krążeniem Podnieś stopy, kiedy to pomaga

Być może kilka razy słyszałeś lub czytałeś ten takt. Kiedy jest gorąco, krew gromadzi się, zwłaszcza w podudziach, co zwykle prowadzi do obrzęku. Aby wesprzeć krążenie, możesz po prostu podnieść nogi. Spowoduje to odesłanie krwi z powrotem do głowy, a mózg natychmiast dostanie więcej tlenu. Jednak ta sztuczka jest zalecana tylko dla młodych ludzi, ponieważ może powodować duszność u osób starszych lub z chorobami serca.

Ćwiczenia i sport pobudzają krążenie

Co jest dobre dla sportów krążenia?

Jeśli cierpisz na trwałe problemy z krążeniem, oprócz leków przepisanych przez lekarza, możesz również samodzielnie poprawić krążenie, pozostając aktywnym. Przy wystarczającej ilości ćwiczeń i sportu możesz przeciwdziałać wszystkim problemom z krążeniem. Ćwiczenia poprawiają krążenie i powinny być ważną częścią cotygodniowej rutyny. Latem dobrze byłoby odłożyć zajęcia sportowe na wczesne godziny poranne lub późne popołudnie. W tych czasach ryzyko udaru cieplnego jest znacznie mniejsze. W ekstremalnych upałach możesz uprawiać sport w pomieszczeniach.

Naprzemienne prysznice

Naprzemienny prysznic, aby przyspieszyć krążenie

Zimne prysznice mogą pomóc w problemach z krążeniem, jeśli wykonujesz je w domu. Jak zwykle weź prysznic, na koniec schładzając wodę (ale nie lodowatą) i spłukując ciało na kilka sekund. Ta zmiana stymuluje krążenie.

Zimna szmatka

Zimna tkanina na szyi stymulująca krążenie

Jeśli zimny prysznic jest po prostu niemożliwy, możesz stworzyć zimny bodziec za pomocą zimnej myjki. Umieść to na szyi, gdzie biegnie tętnica szyjna, na skroniach lub nadgarstkach. To przyspiesza krążenie i może naprawdę zdziałać cuda.

Masaż dłoni

Popraw krążenie dzięki masażowi dłoni

Masaż dłoni może również pomóc w pobudzeniu układu krążenia. Kiedy strefy odruchowe na dłoniach są stymulowane, nerwy są aktywowane. Na przykład możesz użyć prostej zgniatanej piłki i toczyć ją między dłońmi.