Na zdrowie

Human Design System: co to jest? Wprowadzenie i podstawowe zasady w skrócie

Obecnie istnieje wiele nauk o osobowości i wszystkie z nich próbują odpowiedzieć na podstawowe odpowiedzi na temat ludzkiego charakteru, a także przewidzieć nasze działania. Wątpliwe pozostaje, czy iw jakim stopniu poszczególne metody samorozwoju są rzeczywiście oparte na zasadach naukowych. Dokładność horoskopów, nauk o czakrach i heksagramu jest również niejasna. Z pomocą przychodzi tu stosunkowo nowa koncepcja. Human Design System łączy podstawowe zasady astrologii z aktualną wiedzą naukową. Nauczanie opiera się na twierdzeniu, że tak naprawdę znamy tylko część naszego charakteru i mamy potencjał, aby w pełni rozwinąć nasze pozytywne cechy charakteru. Oferuje narzędzia, z których każdy może korzystać, aby budować na swoich mocnych stronach i promować rozwój osobisty. Human Design Chart wspiera nas w znalezieniu drogi do samopoznania i miłości do siebie. Szczegółowo wyjaśniamy, co kryje się za koncepcją i jak można ją wykorzystać w życiu codziennym.

Dlaczego Human Design System może lepiej określać naszą postać niż horoskopy i przewidywać nasze działania?

Przegląd centrów energetycznych ludzkiego projektu świętej i otwartej śledziony, słonecznej i korzeniowej

Czym jest Human Design System i jak działa? Koncepcja jest stosunkowo nowa i została opracowana przez Alana Roberta Krakowera 33 lata temu. Urodzony w Montrealu, Krakower został zgłoszony jako zaginiony w 1984 roku, ale pojawił się ponownie na Ibizie po ponad 4 latach. Tam zaczął rozwijać swoją koncepcję ludzkiej osobowości.

W swojej książce „The Human Design System”, którą opublikował pod pseudonimem Ra Uru Hu, wyjaśnił podstawowe zasady nowej nauki. Jest inspirowany 2000-letnią chińską książką „Yi Jing” i był pod wpływem tradycji kabalistycznych, hinduskich i buddyjskich. Sama książka nie opiera się na jednej lub kilku religiach. Ra starał się znaleźć wspólną płaszczyznę między różnymi koncepcjami i usystematyzować je. W końcu powstała praca, którą wówczas uznano za „eksperymentalną”.

Jakie są podstawowe zasady nauczania projektowania człowieka??

Ludzki design uznający autorytet emocjonalny System w skrócie

Według Ra Uru Hu nasze osobowości rozwijają się od narodzin do śmierci. Ten osobisty system kodów, który ma każdy z nas, określa, jak się zachowujemy i jak wchodzimy w interakcje z innymi. Jednak ten rozwój jest przewidywalny. Jeśli znamy swój charakter, to teoretycznie moglibyśmy przewidzieć nasze działania w określonych sytuacjach. W rzeczywistości nikt z nas nie zna jego charakteru w najdrobniejszym szczególe. Znamy tylko niewielką część naszego prawdziwego ja i naszych mechanizmów behawioralnych. Większość naszej postaci znajduje się w tak zwanej szarej strefie. Dlatego zawsze są niespodzianki i zadajemy sobie pytanie: „Dlaczego właściwie tak zareagowałem?”

Human Design co to jest autorytet wewnętrzny, a co autorytet zewnętrzny

W idealnym świecie nie powinniśmy niczego zmieniać w sobie. Ale ponieważ ciągle stawiamy czoła nowym wyzwaniom, może się zdarzyć, że stracimy wewnętrzną równowagę i będziemy musieli ją przywrócić. Tu właśnie wkracza Human Design System. Analizując datę urodzenia, czas i miejsce urodzenia, każdy może stworzyć unikatową kartę postaci, w której wyszczególnione są jego indywidualne cechy osobowości. Grafika pokazuje nie tylko mocne strony, ale także obszary, nad którymi możesz dalej pracować. Celem takiej analizy jest nauka poprzez samopoznanie, szybsze podejmowanie właściwych decyzji, budowanie relacji z innymi ludźmi i efektywniejsze rozwiązywanie problemów. Po dogłębnej autoanalizie każdy powinien umieć zastosować informacje z wykresu w swoim codziennym życiu i przeciwdziałać wyuczonym działaniom i interakcjom. System powinien również wspierać nas w akceptacji siebie takimi, jakimi jesteśmy. W ten sposób można skutecznie przezwyciężyć lęki, rozpacz i frustrację.

Projekt człowieka jest koncepcją, nie jest religią, sektą ani leczeniem psychoterapeutycznym. System powinien po prostu pomóc lepiej poznać nasze mocne i słabe strony. Nie ma konkretnych odpowiedzi dotyczących naszego życia, konkretnych lęków i nie można przewidzieć przyszłości. Jeśli uważasz, że potrzebujesz terapii, zdecydowanie powinieneś udać się do lekarza.

Human Design: Wyjaśnienie najważniejszych terminów

Ludzki projekt wewnętrzny autorytet święte i emocjonalne i umysłowe wskazówki

Projekt człowieka to skomplikowana lekcja. Aby lepiej zorientować się w podstawowych zasadach, najpierw zdefiniujemy najważniejsze terminy. Human Design System odpowiada na podstawowe pytania dotyczące naszego charakteru, naszej roli w społeczeństwie i sensu naszego życia.

 • 9 centrów energetycznych: Jakie masz cechy?
 • Organ zewnętrzny i wewnętrzny: Jak podejmujesz decyzje? Zaufaj swojemu „wewnętrznemu głosowi”?
 • Typ projektu człowieka: Jak zachowujesz się publicznie i jaką rolę odgrywasz w społeczeństwie?
 • Krzyż Wcielenia: Jakie jest znaczenie twoich doświadczeń, twoich doświadczeń i odpowiednio twojego życia? Co zostawisz po swojej śmierci??

Aby pomóc Ci lepiej zrozumieć terminy, na ratunek przychodzi grafika ciała Human Design. Tam są dziewięć centrów energetycznych w naszym ciele które są zaznaczone na wykresie trójkątami lub kwadratami. Każde centrum opisuje określone umiejętności lub cechy charakteru. Ośrodki w twoim ciele mogą być kolorowe lub bezbarwne na twoim osobistym wykresie. Jeśli są kolorowe, oznacza to, że masz już opanowane umiejętności. Jeśli są białe (tj. otwarte), to jest to temat do nauki dla Ciebie.

Dziewięć centrów energetycznych zaprojektowanych przez człowieka na pierwszy rzut oka

Human Design System wyjaśnia na przykładach, co nas definiuje

 • Źródło: To korzenie, które dają nam wsparcie w trudnych czasach. Korzeń opisuje naszą zdolność do szybkiej mobilizacji. Jeśli w grafice ciała Human Design jest otwarty prostokąt „Korzeń”, powinieneś zająć się tematami codziennego stresu, zarządzania stresem i zarządzania czasem.
 • Poświęcony: Centrum sakralne to witalność, radość życia i seksualność. Zachęca nas do aktywności i podejmowania inicjatywy. Osoby, z którymi działa to centrum, nazywane są generatorami. Manifestujący generator to osoba, która szybko podejmuje decyzje, ale nie może już zmienić obranego kursu. Przykład: Zostałeś zaproszony na imprezę i musisz zdecydować, czy iść, czy nie. Wczesnym popołudniem myślisz o tym i decydujesz się odejść. Ale po pracy nagle zauważasz, że jesteś zmęczony i nie chcesz już iść na imprezę. Manifestujący się generator i tak poszedłby na imprezę, po prostu dlatego, że już się do tego przystosował. Negatywne konsekwencje: zły nastrój i zmęczenie następnego dnia. Jeśli więc centrum sakralne jest pomalowane na czerwono na grafice ciała Human Design, powinieneś uzbroić się w cierpliwość. Jeśli centrum sakralne jest białe, powinieneś, odwrotnie, nauczyć się jak najszybciej mobilizować swoje siły.
 • To Centrum śledziony odpowiada za nasze zdrowie i nasz układ odpornościowy. W tym centrum wydarzenia życiowe są instynktownie postrzegane i tworzą w ten sposób bazę danych w naszej głowie. ten otwarta śledziona oznacza, że ​​trzymasz się tej bazy danych i nie ufasz, że spróbujesz czegoś nowego. To zapobiega spontaniczności. Możliwym tematem do nauki dla Ciebie jest przezwyciężanie strachu.

Human Design Wyjaśnienie co to jest

 • Pexus słoneczny jest ośrodkiem odpowiedzialnym za Twoje emocje. Są to silne uczucia, takie jak miłość, nienawiść lub smutek. Nie można ich kontrolować umysłem. Jeśli to centrum jest otwarte na twojej grafice (tzn. nie jest kolorowe), oznacza to, że często nie możesz poprawnie rozpoznać swoich emocji. Tematy nauki: rozpoznawanie uczuć, zwalczanie nerwowości i cierpliwość.
 • Centrum ego oznacza silną wolę, determinację i wytrwałość. Ludzie z kolorowym centrum serca wyznaczają sobie cele i realizują je. Około 70% wszystkich osób testujących ma otwarte centrum ego. Jesteś więc elastyczny i elastyczny, ale nie możesz rozpoznać tych pozytywnych cech. Zamiast tego myślą, że są niechlujni, porównują się z innymi i myślą, że nigdy nie odniosą takiego sukcesu. Dlatego takie osoby częściej cierpią na depresję. Temat nauki: samopoznanie i miłość do siebie.
 • To G centrum oznacza orientację. To magiczna moc, którą określamy jako „los”. Dzięki tej mocy możemy intuicyjnie orientować się w świecie i poznawać osoby, które odgrywają ważną rolę w naszym życiu. Nie możemy wpływać na G-Center, działa i powinniśmy mu zaufać.
 • To Centrum gardła oznacza ekspresję. Pomaga nam wyrażać myśli, znajdować ludzi o podobnych poglądach, nawiązywać przyjaźnie i utrzymywać relacje. Otwarte gardło symbolizuje problemy z komunikacją.
 • Na górze znajdują się dwa trójkąty zwane zielonym trójkątem Ajna i żółty głowa i oznacza myśli. Jeśli którykolwiek z tych ośrodków jest otwarty, oznacza to, że za bardzo martwisz się różnymi rzeczami. Ponieważ jednak ośrodki uczuć nie są w tobie dobrze rozwinięte, nie masz wyboru i musisz nadal podejmować logiczne decyzje.

Ludzki projekt: motyw „Nie ty”

Ludzki projekt Nie radzenie sobie z tematem i gniewem

Wszyscy codziennie słyszymy, że powinniśmy być sobą. W rzeczywistości większość ludzi ma trudności ze znalezieniem drogi do wewnętrznego spokoju i zadowolenia oraz zaakceptowania siebie takimi, jakimi są. To prowadzi nas do problemu braku jaźni. Koncepcja jest bardzo prosta: im lepiej się znamy, tym więcej posiadamy kluczowych kompetencji i tym lepiej możemy sprostać wyzwaniom codziennego życia. Odwrotnie: ludzie, w których większość lub nawet wszystkie centra energetyczne są otwarte, nie czują się sobą. Prowadzi to do negatywnych doświadczeń, rozczarowań i zranionych uczuć. Przy podejmowaniu decyzji ludzie, którzy nie znają siebie, polegają wyłącznie na zdrowym rozsądku. To później prowadzi ich do kwestionowania swoich decyzji.

Kiedy nie jesteśmy świadomi naszych mocnych stron, częściej cierpimy na depresję. W zależności od tego, jakim jesteś typem Ludzkiego Projektu (patrz poniżej), mogą pojawić się również inne negatywne uczucia.

 • Manifest: Problem braku jaźni prowadzi do gniewu
 • Projektor: staje się gorzki, gdy zajmujemy się problemem nie-ja.
 • Generator: Czuje się sfrustrowany
 • Reflektor: jest rozczarowany.

Droga do miłości własnej i samopoznania może być w niektórych przypadkach długa i trudna. Human Design System oferuje kilka możliwych rozwiązań w zależności od tego, jakim jesteś typem.

Human design authority: co kryje się za terminem?

Human design autorytet w zakresie grafiki wyjaśnia podstawowe zasady

Pierwsze lata spędzamy na nauce. Uczymy się podejmować decyzje i wyciągać wnioski. Robiąc to, wszyscy zbyt często popełniamy błędy. Stopniowo wierzymy, że mamy braki, że nie potrafimy podjąć właściwej decyzji i że brakuje nam podstawowych kompetencji. To negatywne nastawienie może znacznie spowolnić proces podejmowania decyzji. Nawet jeśli podjęliśmy właściwą decyzję, nadal wątpimy w nasze umiejętności. Dlatego nasze umysły nie mogą później efektywnie przetwarzać informacji.

Teoria Human Design Authority mówi, że nie powinniśmy polegać tylko na naszych umysłach. Oczywiście powinniśmy zastanowić się, jaka jest właściwa decyzja. Ale ważne jest również, aby nauczyć się ufać naszemu wewnętrznemu głosowi. Nasz wewnętrzny głos jest właściwie używany do opisania naszego przekonania, że ​​podjęta decyzja jest właściwa. Ta wiara nazywana jest wewnętrznym autorytetem w ludzkim projekcie. Istnieje 5 różnych typów autorytetu wewnętrznego, z których każdy aktywuje określone pole na grafice Human Design. Jeśli masz wykres przedstawiający człowieka, poszczególne środki są na nim pokolorowane. Oto przegląd:

Ludzki projekt: wewnętrzna władza

Human Design System, co za tym stoi Wskazówki dla początkujących

1. Z Splot słoneczny (aktywowany u około 47% osób) w ludzkim designie autorytet emocjonalny wyznaczony. U większości badanych osób ten autorytet emocjonalny jest silny. Decyzje podejmujesz spontanicznie pod wpływem intensywnych emocji. Dopiero po podjęciu decyzji rozważa się konsekwencje. Oznacza to, że umysł zostaje później włączony. Przykłady: Kupujesz element garderoby, który w ogóle nie pasuje do Twojego stylu ubioru i którego nigdy byś nie nosił. Albo spontanicznie decydujesz się sprzedać swój dom i wyruszyć w podróż dookoła świata. Zasadniczo nie ma znaczenia, czy od czasu do czasu podejmujesz spontaniczne decyzje. Ale jeśli tak jest tylko w tym przypadku, pojawiają się problemy.

2. As święty autorytet to ludzie, którzy ufają swoim przeczuciom. To około 11% wszystkich badanych osób. Przemyślasz poszczególne rozwiązania problemów, a umysł sortuje niekorzystne decyzje ze wszystkich wariantów. Ale jeśli chodzi o ostateczną decyzję „tak lub nie”, ludzie ufają swoim instynktom. Zwykle jest to najlepszy sposób na podejmowanie decyzji. Z jednej strony dlatego, że potrafisz pomyśleć o możliwych konsekwencjach i dokonać najlepszego wyboru, a z drugiej dlatego, że ufasz swojemu wewnętrznemu autorytetowi. Takie osoby są zazwyczaj zadowolone z decyzji podjętych z perspektywy czasu.

Centra Human Design Energy na pierwszy rzut oka i grafika nadwozia z kolorami

3. Autorytet śledziony jest w zasadzie bardzo podobny do świętego, chociaż istnieje jedna zasadnicza różnica. W przypadku władzy świętej osoba świadomie myśli o decyzji, a w przypadku autorytetu śledziony proces podejmowania decyzji jest bardziej podświadomy. W niektórych przypadkach „wewnętrzny głos” może zaprzeczać umysłowi. Zwykle dzieje się tak, gdy przeceniamy swoją siłę.

4. To Centrum ego jest aktywny u mniej niż 4% badanych osób. Masz naprawdę silną wolę i realistyczne poczucie siebie. Niestety, przez większość czasu w twoim życiu tacy ludzie zmagają się z opinią publiczną. Zbyt często stawiają sobie cele łamiące normy społeczne i bardzo rzadko udaje im się znaleźć naśladowców.

Human Design System ogłasza, że ​​wewnętrzny autorytet jest święty

5. To Centrum mózgu własnych ludzi, którzy są projektorami. Są to tak zwani trendsetterzy, którzy kreują i narzucają trendy. Udaje im się przekonać bliźnich o swoich prawach. Dzięki temu zostaniesz rzecznikiem prasowym różnych organizacji, prawników, celebrytów i influencerów.

6. Ajna / głowa / gardło odnosi się do ludzkiego umysłu. Osoby, w których to centrum jest silnie określone, podejmują decyzje dopiero po długim namyśle. Nie masz przeczucia ani „wewnętrznego głosu”. Zamiast tego na ratunek przychodzi logika. W tym sensie tacy ludzie nie mają właściwie żadnego wewnętrznego autorytetu.

7. władza zewnętrzna odnosi się do wzorców myślowych innych, które postrzegamy jako nasze. W dzisiejszym społeczeństwie rodziny i media od dawna próbują wpływać na nasz sposób myślenia. Liczne fora, blogi i konta na Instagramie robią to samo. Tak więc dla współczesnego człowieka jest tylko jedno wyjście: powinniśmy nieustannie kwestionować autorytet zewnętrzny i wchłaniać tylko te myśli, które przynoszą nam coś pozytywnego. W ten sposób zachowujemy wewnętrzną równowagę.

Cztery typy konstrukcji ludzkich w skrócie: generator, projektor, manifestor i reflektor

Przegląd różnych typów ludzkiej konstrukcji Generator Reflektor i Manifestor

Być może najważniejszą informację w odniesieniu do własnego charakteru dostarczają tak zwane ludzkie typy projektowe. Każdy z nas należy do jednego z czterech typów: generator, projektor, manifestor lub reflektor. Decydują o tym, jak postępujemy i podejmujemy decyzje w życiu codziennym. Do jakiego typu należysz zależy od tego, które z dziewięciu centrów energetycznych na twojej grafice ciała Human Design jest kolorowe (tj. aktywne).

Typ projektu człowieka: Projektor

Projektor typu human design to Barack Obama

Projektor stworzony przez człowieka nie może funkcjonować samodzielnie; potrzebuje środowiska społecznego, aby czuć się komfortowo. Projektory mają zdolność rozpoznawania i wczuwania się w myśli i uczucia swoich przyjaciół i rodziny. Masz empatię wobec innych ludzi i łatwo ulegasz wpływom innych. Dlatego projektory rzadko nadają się do samodzielnej pracy. Czują się znacznie bardziej komfortowo w zespole i często pełnią rolę mediatorów między kolegami. Odgrywają również rolę wspierającą w rodzinie i pomagają rozwiązywać konflikty. Komunikacja między ludzkim projektorem projektowym a generatorem jest w większości płynna, pod warunkiem, że generator rozpoznaje talenty projektora i okazuje mu wdzięczność.

Około jedna czwarta badanych osób to projektory. Odpowiednimi zawodami dla projektorów są szefowie działów, kierownicy HR, liderzy zespołów.

Typ konstrukcji człowieka: Generator 

Gwiazdy takie jak Madonna są generatorami typu ludzkiego projektu

Dzięki generatorowi ludzkiego projektu centrum sakralne jest bardzo aktywne. Generator ufa swojemu wewnętrznemu głosowi i może szybko zmobilizować swoją wewnętrzną siłę. Jest bardzo aktywny zarówno w biurze jak iw domu. Istnieje jednak ryzyko, że będzie zachowywał się zbyt niechlujnie. Dużo planuje, ale jego pomysły rzadko są realizowane. Dlatego generator powinien nauczyć się porządkować myśli i tak naprawdę przyspieszać tylko wtedy, gdy jest to tego warte.

Około jedna trzecia wszystkich testowanych osób to generatory. Odpowiednie zawody to np. robotnik w fabryce, rzemieślnik, rutyna. Praktycznie wszystkie dziedziny zawodowe, w których pracownicy otrzymują konkretne zadania i mają rozwiązywać konkretne problemy. 

Ludzki projekt: generator manifestacji

Generator Manifestacji Matka Teresa jest typem Ludzkiego Projektu

W zasadzie manifestujący generator jest normalnym generatorem. Istnieje jednak zasadnicza różnica między tymi dwoma typami Ludzkiego Projektu: Manifestujący się generator z czasem rozwija pewne wzorce myślowe. To pomaga mu szybko reagować. Niestety, jego wyuczone reakcje na pewne wydarzenia często okazują się błędne. Manifestujący się generator powinien zatem nauczyć się ufać swojemu wewnętrznemu autorytetowi. Kluczowym słowem jest tutaj „cierpliwość”, więc nie działaj od razu, ale najpierw pomyśl.

Około jedna trzecia generatorów to generatory manifestujące. Odpowiednie zawody to wszystkie te, dla których konieczna jest szybka reakcja: lekarze pogotowia, strażacy, sportowcy.

Ludzki reflektor projektowy

Ludzkie typy projektowe Sandra Bullock jest reflektorem

Refleksje to ludzie otwarci, którzy potrafią słuchać innych ludzi i uczyć się na ich doświadczeniach i błędach. Ludzki reflektor projektowy jest bardzo otwarty i oczekuje, że inni mu zaufają. Sam reflektor może być pierwszym, który zasygnalizuje problemy, ponieważ komunikuje się z wieloma osobami i może uzyskać jednolity obraz swojego środowiska społecznego.

Mniej niż 2% wszystkich testowanych osób to reflektory. Większość z nich pracuje jako freelancerzy lub artyści. 

Typ projektu człowieka: Manifestor

Przegląd typów ludzkich projektów Bruce Springsteen jest manifestantem

Manifestator jest niezależny i samowystarczalny. Działa tak, jak uważa za stosowne. Tak więc rodzice dziecka z Manifestora stoją przed poważnym wyzwaniem. Zawsze starasz się nauczyć go, że powinien zwracać uwagę na bliźnich, ale zwracać uwagę tylko na własne interesy. Manifestatory często próbują wpływać na innych, czasem negatywnie, czasem pozytywnie.

Mniej niż 8% wszystkich badanych osób to manifestanci. Odpowiednimi dla nich zawodami są politycy, eksperci ds. praw człowieka, szefowie departamentów, mówcy.

Krzyż Wcielenia Ludzkiego Projektu

Wcielenie przekracza cztery etapy na pierwszy rzut oka

Nauczanie „Human Design” bada nie tylko osobiste cechy charakteru, ale także rolę ludzi w świecie. Human Design System opiera się między innymi na podstawowych zasadach buddyjskich. Na przykład krzyż wcielenia Ra Uru Hu jest podobny do buddyjskiego koła życia „Bhavachakra”. Poprzez krzyż wcielenia Ra Uru Hu próbuje odpowiedzieć na dwa najważniejsze pytania egzystencjalne:

1. Jaki jest sens naszego życia??

2. Jak możemy pozostać w zbiorowej świadomości społeczeństwa po naszej śmierci??

Większość ludzi zadaje sobie pytanie po raz pierwszy w wieku 38-42 lat: „Dlaczego jestem na ziemi, jaki jest sens mojego życia?” Wtedy też jest odpowiedni czas na stworzenie osobistego krzyża wcielenia.

Składa się z 6 ludzkich linii projektowych, które tworzą heksagram. Jego celem jest badanie relacji energetycznych między ziemią a słońcem. Istnieje ponad 190 odmian i kombinacji pozycji Ziemi i Słońca. W związku z tym istnieje ponad 190 krzyży wcielenia.

Human Design System podstawowe zasady harmonii i podniesienia poczucia własnej wartości

Grafika krzyża wcielenia podzielona jest na cztery ćwiartki. Na początku jest inicjatywa ludzkiego ducha. Potem przychodzi cywilizacja, która wykorzystuje energię ludzkiego umysłu do tworzenia rzeczy materialnych. Następnie pojawia się dwoistość, która odnosi się do ludzkich uczuć (pozytywnych i negatywnych). Na końcu jest mutacja, która oznacza rozwój. Zwolennicy Human Design System zakładają, że mutacja jest ostatnim krokiem w rozpoznaniu własnej wartości.

Human Design Body Graphics i Rave Mandala: Interpretacja poszczególnych elementów

Elementy RAVE MANDALA w skrócie

Human Design System ilustruje relacje między poszczególnymi elementami poprzez rave mandalę i grafikę ciała. Poniżej wyjaśnimy, jaką rolę odgrywa każdy element.

Bramy, linie i kanały ludzkiego projektu: znaczenie i interpretacja

Wyjaśnienie ludzkich linii projektowych, bramek i kanałów

Dziewięć centrów energetycznych nie istnieje niezależnie od siebie, ale jest połączonych ze sobą ludzkimi bramami projektowymi, ludzkimi liniami projektowymi i ludzkimi kanałami projektowymi. Teraz wyjaśnimy Ci jaką rolę odgrywają poszczególne elementy. Na powyższym zdjęciu widać grafikę tak zwanej mandali Rave, która zawiera elementy I ‘Ching, astrologii w krajach zachodnich, nauczania kabały i tantrycznego hinduizmu. Na grafice pokazane są następujące elementy:

 • 64 heksagramy w mandali rave (zewnętrzny krąg)
 • 64 bramy, które znajdują się przy wyjściu i wejściu do 9 centrów energetycznych. Bramy te łączą ze sobą poszczególne centra energetyczne.
 • 384 linie (6 linii na każdy cel)
 • 36 kanałów

Mandala rave jest tworzona na podstawie Twoich danych osobowych i może mieć wiele aktywowanych stref. Aktywowane strefy są kolorowe. Łącznie może być do 26 aktywowanych ludzkich celów projektowych i do 156 aktywowanych ludzkich linii projektowych.

64 cele Human Design są połączone 36 kanałami. Każdy kanał może łączyć tylko dwie bramy i odpowiednio dwa centra energetyczne. Jeśli kanał jest zdefiniowany (tj. kolorowy), to masz cechy charakteru i podstawowe kompetencje, które opisuje. Jeśli jest otwarty (bez koloru), to nadal musisz się uczyć w tym obszarze.

Na grafice znajdują się w sumie 384 ludzkie linie projektowe, które można podzielić na 6 grup. Pierwsza grupa składa się z linii I. Twoje pozytywne i negatywne cechy, nadzieje i obawy są tutaj wymienione. Ludzie, którzy mają silną drugą linię, są uważani za „duchowych”. Ludzie, którzy mają silną trzecią linię, chętnie eksperymentują. Linia numer 4 oznacza zaangażowanie społeczne, otwartość i wymianę. Linia numer 5 reprezentuje oczekiwania rodziny, przyjaciół i społeczeństwa. Linia 6 to ludzie, którzy inspirują, poruszają i pozytywnie wpływają na innych.

Kolory i odcienie ludzkiego designu: co nas motywuje?

Human Design Colors i ich znaczenie w skrócie

Human Design System nie tylko bada, w jaki sposób podejmujemy decyzje, ale także co motywuje nas w codziennym życiu. Istnieje 6 głównych kolorów. Każdy kolor oznacza emocję, która nas motywuje lub działa demotywująco.

1. Kolory ludzkiego projektu: obawy. Pierwszy z ludzkich tonów projektowych motywuje nas do przetrwania. Tak, lęki mogą mieć również pozytywny wpływ na nasze życie. Wewnętrzny strach może doprowadzić nas do znalezienia zwolenników o podobnych poglądach. Albo zmusić nas do myślenia. Kiedy się boimy, rozważamy każde działanie i decyzję.

2. Kolor ludzkiego projektu: nadzieja!. Nadzieja daje nam również siłę i wsparcie w przetrwaniu. Jest ściśle związany z ludzkim umysłem, a także z naszą duchowością.

3. Kolory nr 3 i 4. motywują do nauki. Trzeci kolor reprezentuje pragnienie i wyznaczanie celów.

4. Czwarty kolor nam pomaga, nasze potrzeby być precyzyjnie zdefiniowanym.

5. + 6. Kolory 5 i 6 (Wina i niewinność) motywują nas do wsłuchiwania się w nasz wewnętrzny głos.

Human Design System promuje rozwój osobisty i oferuje narzędzia, dzięki którym możemy lepiej poznać nasze mocne i słabe strony. Nie chodzi o astrologię w takim znaczeniu tego słowa, chociaż system na niej bazuje. Dużo bardziej chodzi o eksperymentowanie i myślenie o własnej postaci, komunikowanie się z innymi ludźmi i o przyszłości. Trenuje miłość do siebie i ułatwia podejmowanie decyzji.

Dalsze przydatne informacje można uzyskać pod adresem: Jovian Archive.com, humandesignamerica.com, humandesigncollege.com.