Na zdrowie

Hormony wzrostu do budowy mięśni – warto wiedzieć oraz plusy i minusy

hormony wzrostu do budowy mięśni sport-mężczyzna-sport buty-fitness

Powszechnie wiadomo, że hormony wpływają na prawie każdy proces w naszym ciele. Szczególnie interesują się nimi sportowcy siłowi Hormony wzrostu do budowy mięśni i postrzegaj to jako dobry sposób na optymalizację wydajności i łatwiejsze osiąganie celów poprzez zwiększenie poziomu hormonu wzrostu. W dzisiejszym artykule przedstawimy Ci przydatne informacje związane z hormonami wzrostu. Czym jest hormon wzrostu, czym tak naprawdę jest oraz jakie są zalety i wady jego przyjmowania, dowiesz się poniżej.

Czym są hormony wzrostu do budowania mięśni?

siłownia-podnoszenie-mężczyzn

Hormony wzrostu HGH (Human Growth Hormon), zwany także somatropiną, oraz testosteron są odpowiedzialne za wzrost i budowę mięśni. Wytwarzane są przez organizm w przysadce mózgowej i uczestniczą w procesach wzrostu organizmu oraz regeneracji całego organizmu. Z biegiem życia spada produkcja hormonu HGH, dlatego Bodybilder czasami stosuje hormony wzrostu ze strzykawki. Hormony wzrostu do budowy mięśni sprawiają, że mięśnie rosną, pomagają spalać tłuszcz i wzmacniają kości. Przyjmowanie somatropiny znacznie zwiększa również wydajność sportowca. Jednak terapia hormonem wzrostu jest stosowana w medycynie tylko wtedy, gdy organizm wytwarza niewystarczające ilości tego hormonu. Do normalnego poziomu dochodzi przez wstrzyknięcie. Jeśli hormony wzrostu do budowy mięśni są przyjmowane, gdy nie ma niedoboru, może to prowadzić do niekontrolowanych skutków ubocznych i konsekwencji, które w najgorszym przypadku mogą również zagrażać życiu.

Efekt i efekt uboczny pod lalką

suplementy diety-tabletki-budowanie mięśni-spalanie tłuszczu

Somatropinie przypisuje się prawdziwe cuda dla organizmu. Ale czy hormony wzrostu do budowy mięśni rzeczywiście sprawiają, że jesteś silniejszy i szczuplejszy bez narażania własnego zdrowia? Jak wspomniano wcześniej, HGH buduje mięśnie i rozkłada tłuszcz. Obrazy ciała dobrze wiedzą, że budowa mięśni nie przebiega w tym samym czasie, co redukcja tkanki tłuszczowej. Właśnie w tym punkcie stawiane są wysokie oczekiwania wobec somatropiny. Po wszystkich legalnych produktach, takich jak białko w proszku i pigułki, użytkownicy widzą w tym dobrą okazję, aby wprawić w ruch budowanie masy mięśniowej. Przez większość czasu hormon wzrostu jest stosowany w połączeniu z innymi hormonami, takimi jak testosteron, bez możliwości udowodnienia, który składnik faktycznie przyczynia się do pożądanego efektu. Rzeczywistość jednak zazwyczaj odbiega od przypisywanego działania hormonu wzrostu. Badania wykazały, że HGH ma pozytywny wpływ na metabolizm tylko wtedy, gdy hormon jest nieobecny w organizmie. Wbrew oczekiwaniom mięśni nie buduje się magią. Jeśli masa mięśniowa zostanie zwiększona przez przedawkowanie, mogą wystąpić poważne skutki uboczne, takie jak choroby sercowo-naczyniowe i powiększenie narządów.

fitness-ćwiczenia-budowa-mięśni-mężczyzna-kobieta

Hormony wzrostu do budowy mięśni są używane przez sportowców jako lekarstwo po kontuzjach i związanych z nimi interwencjach chirurgicznych. Każdy, kto doznał kontuzji stawów, wie, że regeneracja i regeneracja są długotrwałymi procesami i mogą być stresujące psychicznie. Aby jak najszybciej rywalizować, wielu sportowców stosuje hormony wzrostu. Somatropina powinna również chronić przed kontuzjami. Whiplash lub wstrząs mózgu wpływa na przysadkę mózgową. Wpływa to zarówno na samopoczucie fizyczne, jak i psychiczne, dlatego ma się wysokie oczekiwania co do HGH.

mężczyzna-kobieta-trening-siłowy-sporty wytrzymałościowe

Stosowanie tego hormonu jest zatwierdzone w przypadku urazowych uszkodzeń mózgu, ale należy to omówić z lekarzem. Jak dotąd żadne jednoznaczne wyniki nie były w stanie udowodnić, że w rezultacie regeneracja jest przyspieszona. Podobnie terapia przeciwstarzeniowa HGH jak dotąd nie dostarczyła żadnych jasnych i znaczących dowodów na to, że hormony wzrostu odmładzają organizm. Możliwe skutki uboczne to bóle głowy, słaby wzrok, przebarwienia skóry, przyzwyczajenie i zaburzona równowaga hormonalna. Oczywiście te skutki uboczne nie występują u wszystkich lub są stosunkowo łagodne. Spożywanie sztucznych hormonów wzrostu, podobnie jak inne sztuczne procedury, kryje w sobie pewne ryzyko.

Naturalne środki i środki zwiększające poziom somatropiny

sen-kobieta-spokojna-łóżko-hormony wzrostu

Na szczęście istnieją naturalne sposoby na podniesienie poziomu HGH w organizmie bez żadnych skutków ubocznych. Jeśli chcesz zoptymalizować poziom HGH, ciężki trening siłowy i intensywne sporty wytrzymałościowe to legalne i niezawodne metody. Niezależnie od tego, czy biegasz, czy wiosłujesz, trening wytrzymałościowy zwiększa hormon wzrostu. To nie czas trwania, ale intensywność treningu decyduje o pożądanym sukcesie. Na przykład dodaj dwa treningi cardio tygodniowo, każdy trwający 45 minut.

ćwiczenia-jogging-plaża-mężczyzna-kobieta

Tempo powinno być dla ciebie zauważalnym wyzwaniem. Wykonuj ćwiczenia siłowe o wysokiej intensywności, zmieniając różne urządzenia lub ćwiczenia bez przerw. Ćwiczenia i codzienne ćwiczenia są bez wątpienia najskuteczniejszymi środkami utrzymania zdrowego poziomu HGH. Odpowiednia ilość snu jest również niezbędna do zwiększonego uwalniania hormonów wzrostu do budowy mięśni. Produkcja somatropiny jest najsilniejsza w pierwszej połowie nocy.

Pokarmy zawierające hormony wzrostu do budowy mięśni

Orzechy brazylijskie-zdrowe-utrata-tłuszczu-hormony wzrostu

Obserwuj także swoją dietę. Najlepiej spożywaj owoce i warzywa i unikaj najlepiej przetworzonych węglowodanów. Zdrowe tłuszcze z oliwy z oliwek, orzechów i awokado są częścią świadomej diety i pomagają schudnąć. Spożywanie niektórych pokarmów może również zwiększyć produkcję hormonów wzrostu. Na przykład, jeśli spożyjesz ananasa przed snem, jakość snu poprawi się dzięki zwiększonemu poziomowi melatoniny i serotoniny, a tym samym wzrośnie produkcja hormonu. Zawarte w witaminach jagody goji odpowiadają za wzrost poziomu L-glutaminy i L-argininy, a tym samym hormonów wzrostu. Arbuzy zawierają duże ilości L-cytruliny, która w organizmie przekształca się w L-argininę i korzystnie wpływa na poziom hormonów. Dzięki zawartym w nim peptydom pyszny parmezan ma taki sam wpływ na układ hormonalny.

olej kokosowy-jedzenie-zdrowe-owoce

Olej kokosowy ma również pozytywny wpływ na HGH, jest lekkostrawny i ma niską kaloryczność. Ci z Was, którzy lubią rozpieszczać się czekoladą, mogą również skorzystać z dobroczynnych właściwości surowej czekolady. Czekolada dostarcza tryptofan, który stymuluje przysadkę mózgową i stymuluje produkcję hormonów wzrostu do budowy mięśni. Surowa czekolada spożywcza poprawia również jakość snu. Rodzynki zawierają również aminokwasy stymulujące produkcję hormonów wzrostu. Wszystkie orzechy, a zwłaszcza orzechy brazylijskie zawierają L-arganinę, która stymuluje produkcję hormonów wzrostu. Pokarmy alkaliczne, takie jak burak i cytryna, chronią nasz organizm przed nadmiernym zakwaszeniem. Dobre wartości PH są ważnym warunkiem prawidłowego funkcjonowania układu hormonalnego.

hormony odchudzające pigułki odchudzające

Jeśli korzystasz z hormonów wzrostu, aby budować mięśnie, zawsze warto skonsultować się z lekarzem i zasięgnąć porady, czy taka terapia byłaby dla Ciebie przydatna. Nie zaleca się kupowania hormonu HGH przez Internet, ponieważ nie można ustalić jego pochodzenia.