Na zdrowie

Hibiskus – jego zastosowanie i właściwości lecznicze

tropikalna roślina hibiskusa

poślubnik to rodzaj roślin z rodziny malwy z około 200 do 675 gatunkami. Pochodzi z Azji i rośnie w klimacie tropikalnym i subtropikalnym. Roślina rośnie jako jednoroczne lub wieloletnie rośliny zielne, krzewy, półkrzewy i drzewa. Jest raczej znany ze swoich właściwości użytkowych i leczniczych. W dzisiejszym artykule dowiesz się o tym trochę więcej.

Herbata z hibiskusa

Herbata z hibiskusa do redukcji nadciśnienia

poślubnik jest znana i spożywana głównie w postaci herbaty ziołowej. Jako roślina ma jednak długą historię w medycynie tradycyjnej. Piękne kwiaty, których potrzebujemy do przygotowania herbaty, mają działanie lecznicze. Zazwyczaj smak jest kwaśny i cierpki i dodaje się trochę cukru lub cytryny. Udowodniono medycznie, że herbata z hibiskusa jest cudownym lekarstwem i chroni serce, krążenie i naczynia krwionośne. Aromaty – flawonoidy – działają jako wymiatacze komórek i naczyń krwionośnych, przynajmniej jeśli pochodzą z upraw ekologicznych. Działa moczopędnie, co oznacza, że ​​roślina zapobiega rozprzestrzenianiu się wody w organizmie i rozszerza naczynia, aby mogły normalnie transportować krew.

Hibiskusowa mrożona herbata z granatu

Oto przepis na herbatę hibiskusową: zagotuj litr wody i dodaj 3 do 5 łyżek suszonych kwiatów hibiskusa i laskę cynamonu. Pozostaw na 20 minut, a następnie przesiej. Podawać z cukrem i pomarańczą (wyciśniętą lub w kawałkach). Możesz pić na zimno i ciepło.

Kojący wpływ na stopę sportowca i wysokie ciśnienie krwi

Redukcja nadciśnienia z herbatą z hibiskusa

Nauka naprawdę to udowodniła poślubnik obniżone ciśnienie krwi z 132/80 do 102/70. Irańscy naukowcy podawali grupie uczestników herbatę z hibiskusa po każdym posiłku i statystycznie odnotowali znacząco niskie ciśnienie krwi w 44% przypadków w ciągu jednego miesiąca. Boston Research Team donosi o siedmiopunktowym systemie obniżania ciśnienia krwi u osób pijących herbatę z hibiskusa. Zmniejsza to również ryzyko zgonu z powodu zawału serca lub udaru mózgu.

ceramiczny-dzbanek-herbata-kubek-na-łące-hibiskus

Podczas gdy środki przeciwgrzybicze są wciąż badane w farmacji, wielu miłośników hibiskusa donosi o właściwościach leczniczych tej rośliny. Wykazano, że drzewo hibiskusa i jego wysuszone liście są skuteczne w leczeniu grzybicy stóp dzięki przeciwgrzybicznemu i przeciwbakteryjnemu działaniu Rhiyoctonia solani – chorobotwórczego grzyba, który atakuje rośliny.

Jako pyszny lizak z dodatkiem wiśni

Herbata Suszone Liście Hibiskusa

Kwiaty hibiskusa z upraw ekologicznych 

Ciasta z hibiskusem różanym

Hibiskus-drzewo-tropikalny-klimat

czerwona herbata z hibiskusa

Roślina z gatunków hibiskusa

Niebiesko-hibiskus-zielone-liście