Na zdrowie

Grypa żołądkowo-jelitowa – jak diagnozuje się?

Kobieca w łóżku grypa żołądkowo-jelitowa

Że ciało jest w Grypa brzuszna w większości przypadków samoleczenie, wizyta u lekarza i dodatkowe badania są rzadko konieczne w przypadku tej choroby. Są one konieczne tylko wtedy, gdy objawy utrzymują się przez długi czas lub gdy stan pacjenta się pogarsza. Możliwa jest hospitalizacja, ale służy to jedynie zapobieganiu odwodnieniu i monitorowaniu objawów. Dużo leżenia w łóżku i picia sprawią, że staniesz z powrotem na nogi w ciągu trzech dni.

Grypa żołądkowo-jelitowa i jej diagnoza

Badanie-w-laboratorium próbek krwi

Aby móc postawić diagnozę, zwykle potrzebna jest próbka stolca. W ten sposób dokładny patogen Grypa brzuszna do ustalenia. W tym celu przeprowadzane są badania laboratoryjne i morfologia krwi. Odbywa się również rozmowa między lekarzem a pacjentem, której celem jest ustalenie, w jaki sposób doszło do zakażenia. Ponieważ kilka patogenów może być przyczyną grypy żołądkowo-jelitowej, ważne są informacje o poprzednich podróżach lub o tym, czy pacjent przyjmował w tym czasie antybiotyki lub inne leki. Istotny jest również kontakt z substancjami toksycznymi lub drażniącymi, które oprócz bakterii, wirusów i pasożytów mogą być przyczyną grypy żołądkowo-jelitowej.

Grypa żołądkowo-jelitowa i historia choroby

Zbadaj-lekarza-objawy

Grypie żołądkowo-jelitowej zwykle towarzyszą wymioty i biegunka, ale nie ma ona nic wspólnego z „prawdziwą grypą” (grypą). Zapalenie żołądka i jelit może mieć wiele przyczyn. Zazwyczaj do leczenia wystarczają środki łagodzące objawy. Jeśli stosujesz określoną dietę lub zjadłeś pokarm, którego jakości nie jesteś pewien, nie powinieneś w żaden sposób odmawiać tego lekarzowi. Jeśli inni członkowie rodziny również są chorzy, jest to ważne dla lekarza. W ten sposób może zidentyfikować możliwe przyczyny Grypa brzuszna ograniczać.

Zalecane zabiegi z akupunkturą jako profilaktyka 

Akupunktura-na-żołądku

Wirus grypy jako ilustracja komputerowa

Pasożyty-odpowiedzialne-za-wymioty

Objawy grypy żołądkowo-jelitowej

Chwytaki żołądkowo-jelitowe

Grypa żołądkowo-jelitowa u dzieci

Grypa żołądkowo-jelitowa u dzieci

Zdrowy żołądek

zdrowy-żołądek-z-uśmiechem