Na zdrowie

Dlatego długie sztuczne paznokcie są szkodliwe i mogą zwiększać ryzyko zakażenia koronawirusem!

Szczególnie teraz, w czasach koronawirusa, powinniśmy regularnie i dokładnie dezynfekować i myć ręce, aby uchronić się przed ewentualną infekcją. Jednak prawdopodobnie nigdy nie brałeś pod uwagę, że twoje paznokcie są zagrożone infekcją i że również powinieneś je utrzymywać w czystości. Według tych ostatnich informacji ekspertów ds. zdrowia lakier do paznokci i długie sztuczne paznokcie są szkodliwe i znacznie zwiększają ryzyko zarażenia się koronawirusem. Powiemy Ci, dlaczego tak jest i jakie środki możesz podjąć w naszym artykule!

Mycie rąk sztuczne paznokcie szkodliwe środki koronawirusa

Pięknie opiłowane i wypolerowane oraz z misternymi zdobieniami – sztuczne paznokcie skutecznie dopełniają nasz look i stylizację. Niestety im dłużej trwają, tym większe prawdopodobieństwo, że pod spodem pozostaną liczne bakterie i patogeny. Nawet jeśli regularnie i dokładnie myjesz ręce, nie wszystkie zarazki zostaną skutecznie usunięte. Więc teraz może być najlepszy moment, aby zrobić sobie krótką przerwę w manicure i zachować jak najkrótsze paznokcie.

Dlaczego długie sztuczne paznokcie są szkodliwe??

Sztuczne paznokcie szkodliwa pielęgnacja paznokci paznokcie czyste wskazówki higiena rąk środki koronawirusa

Nie bez powodu Instytut Roberta Kocha rekomenduje osobom pracującym w służbie zdrowia, szpitalach i domach opieki rezygnację ze sztucznych paznokci czy lakieru do paznokci. Na całym świecie istnieje już kilka przypadków, w których sztuczne paznokcie doprowadziły do ​​infekcji ran po operacjach lub u osób z osłabionym układem odpornościowym. Jednym z głównych powodów jest to, że im dłużej lakier utrzymuje się na paznokciach, tym wyższa staje się gęstość drobnoustrojów. Ponadto stan paznokci naturalnych pod paznokciami sztucznymi lub lakierem jest trudny do oceny. To z kolei może prowadzić do niezauważonego rozprzestrzeniania się grzybów lub innych infekcji. Eksperci ostrzegli w zeszłym tygodniu, że ryzyko zakażenia koronawirusem jest znacznie wyższe u kobiet z długimi sztucznymi paznokciami.

Ryzyko zakażenia koronawirusem przez długie sztuczne paznokcie

Sztuczne paznokcie szkodliwe długie paznokcie koronawirusa ryzyko wskazówki dotyczące higieny rąk

W wywiadzie dla Daily Mail dr. Elisabeth Dancey, brytyjska ekspertka ds. urody i estetyki w Bijoux Medispa w Belgravia, twierdzi, że grzyby i bakterie mogą z łatwością zmieścić się pod paznokciami. Kiedy następnie dotkniesz swojej twarzy, innych osób lub przedmiotów, ta bakteria zostanie im przekazana. “Długie paznokcie, lakier do paznokci czy sztuczne przedłużanie paznokci to absolutne tabu w wielu zawodach takich jak pielęgniarki, lekarze, kucharze, przełożeni czy fizjoterapeuci” – powiedziała gazecie. Zarazki, takie jak bakterie, grzyby i wirusy (w tym koronawirus) mogą rozprzestrzeniać się pod paznokciami i łatwo przenosić się na wszystko, czego dotkniesz. Wszyscy lekarze są zobowiązani do dokładnego szczotkowania pod paznokciami szczoteczką i mydłem lub roztworem dezynfekującym przed założeniem rękawic.

Jaka jest optymalna długość?

Paznokcie skracają długie paznokcie szkodliwa higiena rąk Koronawirus

Ale po tym ostrzeżeniu pojawia się pytanie, jak krótkie powinny być paznokcie, aby zmniejszyć ryzyko koronawirusa? Według lekarza pierwszego kontaktu i byłego ortopedy dr. Chike Emeagi i dyrektor „Hampstead Aesthetics Clinic”, idealna długość znajduje się tuż nad tkanką paznokcia. Jeśli nie możesz bezpośrednio dotknąć dłoni drugiej ręki opuszkami palców bez pozostawiania paznokci zbyt daleko, to twoje sztuczne paznokcie są szkodliwe i najlepiej je przycinać. Jeśli jednak nie jesteś na to gotowy, użyj małej szczoteczki do paznokci i białej wody z mydłem, aby dokładnie wyczyścić i wyszorować obszar pod paznokciem.

Sztuczne paznokcie szkodliwe dla koronawirusa ryzyko długie paznokcie myją ręce

Wiadomość, że długie sztuczne paznokcie zwiększają ryzyko infekcji, pochodzi od kobiety po wirusowym poście na Facebooku. Kobieta opowiedziała o swojej rozmowie z pielęgniarką z Australii, która powiedziała jej, że choć ludziom zależy na myciu rąk, tak naprawdę nie myślą o swoich paznokciach i zaniedbują higienę. “Wśród wszystkich instrukcji, jak prawidłowo myć ręce i zabawnych 20-sekundowych propozycji piosenek, nie widziałem nikogo, kto zauważyłby, że nie da się dobrze i dokładnie umyć rąk, jeśli paznokcie są zbyt długie” – napisał. kobieta na Facebooku.

Obgryzanie paznokci zwiększa również ryzyko zarażenia koronawirusem

Mycie końcówek paznokci sztuczne paznokcie zakażenie koronawirusem

Oprócz regularnego mycia rąk powinniśmy również starać się nie dotykać zbyt często twarzy. Dlatego nie tylko sztuczne paznokcie są szkodliwe, ale obgryzanie paznokci wiąże się również z większym ryzykiem infekcji. Purvi Parikh, specjalista od alergii i chorób zakaźnych w „Langone Medical Center” na Uniwersytecie Nowojorskim, wskazał w wywiadzie, że pod paznokciami mogą gromadzić się i namnażać wszelkiego rodzaju brud, wirusy i bakterie. Odgryzając, skóra traci swoją funkcję ochronną, a patogeny przedostają się bezpośrednio do jamy ustnej. Według ekspertów ds. zdrowia jest to jednak najłatwiejszy sposób na zarażenie się koronawirusem lub inną infekcją.

Mycie rąk i paznokci Ryzyko koronawirusa długie sztuczne paznokcie jest szkodliwe