Na zdrowie

Cierpisz na wiosenne zmęczenie? Znajdź środki zaradcze tutaj!

Pokonaj wiosenne zmęczenie podczas prania brudnych ubrańZbliża się wiosna, a wraz z nią ta dobrze znana Zmęczenie wiosenne. Wiele osób zna to uczucie, które niesie ze sobą faza przejścia do ciepłego lata.

Kilka pomocnych środków, które pomogą Ci zwalczyć Zmęczenie wiosenne aby móc pomóc:

kobieta ból głowy ma problemy ze stresem z drugiej strony wskazówki dotyczące pracy

Powód Zmęczenie wiosenne to znacznie mniejszy przyrost witamin i minerałów zimą. Walka, którą organizm musi toczyć dodatkowo z niskimi temperaturami, prowadzi do osłabienia odporności, przez co organizm musi pod koniec marca ciężko pracować, aby przywrócić równowagę i przygotować się do ciepłych miesięcy. Co powinieneś zrobić:

płyny wodne przyjmują dystonię bezpodstawne zmartwienie panika odbiegają od normy

1. Pożegnaj dystonię. Kobiety są 1,5 raza bardziej narażone na dystonię wegetatywną (wzrost ciśnienia krwi, kołatanie serca i uczucie niepotrzebnego zmartwienia). Aby pozbyć się tego napadu, powinieneś:

 • weź środki uspokajające i stymulujące. Należą do nich waleriana, mięta, żeń-szeń i głóg lub głóg.
 • spożywać więcej węglowodanów i płynów. To normalizuje poziom cukru we krwi, który jest podwyższony w dystonii.
 • zamknij oczy i delikatnie wciskaj gałki oczne na minutę kilka razy dziennie. To zatrzyma lub przynajmniej złagodzi kołatanie serca i gorączkę.
 • masować małe palce u rąk i nóg oraz kark. To normalizuje ciśnienie krwi.

Wskazówki dotyczące wiosennego zmęczenia walczą z lawendą rozluźniają ból głowy

2. Pozbądź się bólu głowy. Najczęstszą przyczyną bólów głowy jest stres. Według jednego z badań 60% wszystkich mężczyzn i 75% wszystkich kobiet cierpi na bóle głowy częściej niż dwa razy w miesiącu. Najlepszym sposobem na ich pozbycie się są środki przeciwbólowe, herbata lawendowa i kompresy ze skórką cytryny.

soczewica fasola strąki grochu owoce pomagają w walce z bólami stóp żylaki

3. Ból stopy – co pomaga? To pierwsza oznaka żylaków. Najnowsze badania pokazują, że przyjmowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych (pigułek antykoncepcyjnych) oraz hormonalnych terapii w okresie kulminacyjnym ma negatywny wpływ na żyły. Ryzyko wzrasta również w czasie ciąży. Dlatego kobiety w ciąży powinny nosić specjalne pończochy przeciw żylakom. Najlepszym sposobem na pozbycie się zmęczenia nóg jest:

 • Żel z ekstraktem z zielonej herbaty i kasztanów
 • Kąpiele rumiankowe, miętowe i inne
 • wzrost grochu, fasoli, soczewicy, pora, żółtek jaj i oliwy z oliwek. Są bogate w witaminę E, która uelastycznia żyły, oraz witaminę C, która wzmacnia żyły.

Więcej wskazówek przeciwko zmęczeniu wiosennemu

piersi czują ból kobiety idą do lekarza mastopatia

4. Co zrobić z bólem w klatce piersiowej tuż przed miesiączką. Wiele kobiet odczuwa silny ból piersi na kilka dni przed miesiączką. 80% wszystkich kobiet doświadcza tego i innych problemów. Obrzęk gruczołów sutkowych jest wynikiem zmian hormonalnych w organizmie i jest normalnym procesem, który dla niektórych jest bardziej bolesny, a dla innych mniej bolesny. Jeśli Twoje piersi nie tylko puchną, ale stają się twarde i bolesne, powinieneś zasięgnąć porady lekarza. W takich przypadkach istnieje ryzyko mastopatii i powstania gruczolakowłókniaka i torbieli.

ryby z problemami tarczycy przeciw płaczowi zły nastrój

5. Nieuzasadniona drażliwość Zmęczenie wiosenne. Sprawdź swoją tarczycę. Układ nerwowy jest najbardziej wrażliwy na problemy hormonalne. Początkowe objawy to zwiększona drażliwość, skłonność do płaczu, normalne lub silne wahania masy ciała oraz zaburzenia miesiączkowania. Jeśli masz problemy z tarczycą, najlepiej spożywać owoce morza.

produkty mleczne wzmacniają kości i zapobiegają chorobom

6. Zadbaj o swoje włosy. Jeśli masz trudności z wyprostowaniem nóg po dłuższym siedzeniu, jest to oznaka braku wapnia i witaminy D w organizmie, które wzmacniają skurcze włosów i mięśni. Ten niedobór może prowadzić do osteoporozy w późniejszych latach. Niedobór wapnia może również prowadzić do:

 • Drżenia w nogach
 • Łamanie i rozdwajanie paznokci
 • tępy ból w dolnej części pleców, szczególnie po długich spacerach lub przy podnoszeniu ciężkiej torby
 • Ból w kościach

Aby sprawdzić kości, wykonaj densytometrię. Gęstość kości mierzy się za pomocą urządzenia ultradźwiękowego. Aby uzyskać wystarczającą ilość wapnia, spożywaj więcej produktów mlecznych, wątroby i owoców morza lub poliwitamin o wyższej zawartości wapnia.

Lekarz może pomóc przezwyciężyć wiosenne zmęczenie

Wiosenne zmęczenie wizyta u lekarza zwróć uwagę na problemy zdrowotne

7. Daj się zbadać w odpowiednim czasie. Poza chorobami zakaźnymi, według statystyk medycznych, 60% wszystkich chorób można zapobiec, jeśli zostaną wykryte na czas. Kobiety po 40. roku życia powinny co roku badać krew, a po 25. roku życia badanie USG piersi co dwa lata. Kobiety w wieku 30-35 lat, które urodziły co najmniej jeden raz, powinny mieć co dwa lata badanie USG i mammografię. Kobiety, które nie urodziły, mają tylko USG. Kobietom po 40. roku życia zaleca się wykonywanie co półtora roku mammografii i USG, co 2 lata USG narządów miednicy oraz szczegółowego badania cholesterolu raz w roku.

Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami przeciwko Zmęczenie wiosenne i od razu poczujesz się lepiej!