Na zdrowie

9 ciekawych i zaskakujących faktów na temat higieny i zdrowia

Osoby zajmujące się higieną nie znają wielu ciekawych faktów

Wszystko, co wiesz o swojej higienie, jest złe. Higiena większości ludzi jest gorsza niż im się wydaje. Następujące ciekawe fakty na temat Higiena i zdrowie sprawi, że przemyślisz i zmienisz dotychczasowe nawyki.

Zaskakujące fakty dotyczące higieny i zdrowia

Higiena antybakteryjne mydło mycie rąk płynąca woda

1. Fakty na temat Higiena i zdrowie: Antybakteryjne mydło do rąk może zmienić poziom hormonów. Co więcej, nie jest tak skuteczne, jak myślisz. Większość mydeł antybakteryjnych zawiera chemiczny triklosan. Udowodniono, że zmienia poziom hormonów. Triclosan znajduje się w 75% wszystkich mydeł antybakteryjnych, a także w środkach czyszczących i niektórych pastach do zębów. Poza możliwym działaniem triklosanu, mydło antybakteryjne nie jest w żaden sposób bardziej skuteczne niż zwykłe mydło.

Higiena i zdrowie pranie prania prawidłowo bakterie

2. Podczas prania ubrań można pozbyć się brudu, istnieje również możliwość, że pranie utknie w ekskrementach. Badania pokazują, że pranie bielizny w pralce może dać 100 milionów Escherichia coli. To bakteria żyjąca w okrężnicy. Zostaną przeniesione na odzież podczas następnego prania. Specjaliści zalecają pranie bielizny w wyższych temperaturach i wyjmowanie jej z pralki natychmiast po zakończeniu programu prania, ponieważ bakterie rozmnażają się w wilgotnym środowisku. To nieuniknione.

Bakterie higieniczne w łazience często sprawiają, że sprzątanie jest ważne

3. Prawdopodobnie spędzasz dużo czasu w najbrudniejszej części domu. Do 2 milionów bakterii może żyć na jednym calu kwadratowym w łazience, a ponad 500 000 bakterii na jednym calu kwadratowym może żyć w rurze odpływowej zlewu kuchennego.

Więcej ciekawostek na temat higieny i zdrowia

Higiena i zdrowie ręczniki papierowe preferują specjalistyczne listy mniej bakterii

4. Fakty na temat Higiena i zdrowie: Jeśli używasz suszarki do rąk do suszenia rąk, lepiej wrócić do zwykłych ręczników papierowych. Ręczniki papierowe są znacznie bardziej higieniczne niż suszarki do rąk. Ponadto zużywa się do tego więcej energii. Ręczniki papierowe to najczystszy sposób na osuszenie rąk. W przypadku suszarek do rąk ręce zwykle pozostają wilgotne, co wręcz przyciąga bakterie. Dla porównania: Suszenie rąk ręcznikami papierowymi zajmuje około 15 sekund, natomiast suszarką do rąk 45 sekund, przy czym większość z nich odrywa się po 13-17 sekundach.

Higiena i zdrowie Szczególnie ważne jest prawidłowe czyszczenie jamy ustnej

5. W jamie ustnej może żyć więcej mikroorganizmów, niż możesz sobie wyobrazić. Badanie pokazuje, że 67% wszystkich badanych osób z aparatami stałymi ma drożdże. 50% wszystkich ma bakterie, które mogą powodować niebezpieczne infekcje. W większości przypadków problem tkwi w złym czyszczeniu i złej higienie.

Specjalistyczna analiza higieny sprawia, że ​​bakterie są niebezpieczne

6. Zasada 5 sekund jest błędna. Zasada 5 sekund powinna zostać przemianowana na zasadę 0 sekund, ponieważ 99% wszystkich bakterii natychmiast trafia na jedzenie, które spadło na podłogę. Niektóre wykładziny podłogowe są bardziej niebezpieczne: w łazience jest więcej mikroorganizmów.

Higiena i zdrowie są ze sobą ściśle powiązane

Higiena i zdrowie Regularnie czyść bakterie pępkowe

7. Fakty na temat Higiena i zdrowie: Czyść pępek częściej. Badanie wykazało, że w pępku człowieka żyje 2365 unikalnych bakterii, z których 1458 było wcześniej nieznanych nauce. Więc zwróć większą uwagę na swój pępek.

Produkty higieniczne i zdrowotne na trądzik zapobiegają szkodom

8. Walka z trądzikiem może być błędna. Niektóre produkty, które mają pomóc w walce z trądzikiem, mogą w rzeczywistości pogorszyć problem. Specjaliści wyjaśniają, że problem z trądzikiem pojawia się pod skórą, przez co produkty są bezużyteczne. Mydła przeciwtrądzikowe mogą zawierać zbyt dużo tłuszczu lub oleju, co może pogorszyć trądzik.

myć włosy szamponem trzy razy w tygodniu

Codzienne branie prysznica szamponem jest szkodliwe.W mediach powszechnie donosi się, że codzienne stosowanie szamponu nie szkodzi skórze głowy ani włosom. Jednak dermatolodzy się z tym nie zgadzają. Im częściej myjesz włosy, tym więcej sebum wytwarzają gruczoły łojowe. W ten sposób organizm walczy z ciągłym zmywaniem i wysychaniem. Włosy nie powinny być myte częściej niż 3 razy w tygodniu.

    Bakterie higieniczne i zdrowotne badają specjalne okulary