Na zdrowie

7 ciekawostek o historii i pochodzeniu nauczania jogi

joga nauczanie historii długiej historii omówienie faktów pochodzenia

ten Nauczanie jogi reprezentuje system składający się z różnych staży, ćwiczeń i medytacji. Ma swoje początki w czasach starożytnych. Ta sztuka bardzo się zmieniła z biegiem czasu i dopiero w ciągu ostatnich kilku stuleci zyskała swoją obecną formę.

Zebraliśmy dla Ciebie 7 interesujących faktów na temat jogi i chętnie je przedstawimy.

1. Ojczyzną nauczania jogi są Indie

nauczanie wielu pozycji sztuki indie historii faktów

Nikt nie wie dokładnie, kiedy ludzie po raz pierwszy ćwiczyli jogę. Według jednej wersji nasi przodkowie mieli harmonię w swoim życiu dzięki Nauczanie jogi przywrócony w epoce kamienia. Ale nie ma na to dowodów.

Stwierdzono, że joga istniała już 3000 lat przed Chrystusem. W dolinie rzeki Ind w Indiach odkryto kolekcję kamiennych figur przedstawiających ludzi w medytujących pozach. Całkiem możliwe jednak, że nie jest to do końca joga, a wstępna forma tej sztuki.

2. Nauczanie jogi – już opisane w tekstach szwedzkich

nauczanie kobiety zielone ubrania ćwiczenia morze na zewnątrz

Rozwój Nauczanie jogi z biegiem czasu silnie wpłynął na Wedy. Wedy to seria tekstów religijnych napisanych 2500 lat temu.

Wierzący myślą, że Wedy są tworzone i pisane przez bogów. Nauka ta zapoczątkowała hinduizm i odegrała ważną rolę w powstaniu i rozwoju filozofii Azji Południowej.

Wedy zawierają niektóre z najwcześniejszych praw jogi. Bardzo mało przypominają dzisiejszą formę jogi, ale zawarte są w nich podstawowe zasady sztuki – na przykład ideały harmonii fizycznej i psychicznej.

3. Nauczanie jogi – Słowo pochodzi z IV wieku p.n.e. BC pochodzi

joga morskie kamienie naturalność oznacza indyjską filozofię

Słowo „joga” zostało po raz pierwszy wymienione w starożytnym indyjskim tekście Katcha Upaniszada. Ten tekst został napisany w IV wieku p.n.e. W tym tekście joga została opisana jako technika oczyszczania umysłu i kontrolowania emocji. Jej celem było osiągnięcie duchowego oświecenia. W późniejszych Upaniszadach podstawowe pojęcia Nauczanie jogi opisane, takie jak czakry i medytacja, a także święta sylaba „Om”.

4. Nauczanie jogi miało praktyczne zastosowanie

ćwiczenia asan jogi skutecznie oddziałują na duszę ciała

Bhagawad – Gita, starożytny indyjski tekst opowiada o praktycznym zastosowaniu Nauczanie jogi i jego znaczenie dla ludzi, którzy chcą żyć harmonijnie i doskonale. W Bhagawat – Gicie opisane są trzy prawa – Karma joga: filozofia bezinteresownego działania, Bhakti – Joga: powszechna wiara w Boga oraz Jjana – Joga: rozwój duchowy i trudna droga do zjednoczenia z rzeczywistością.

Rozwój jogi na przestrzeni czasu pokazał, że filozofia ta przybierała różne formy. W II wieku powstała Yoga Sutra – zbiór aforyzmów, które w skrócie przedstawiają idee jogi. W przeciwieństwie do twierdzenia, że ​​dusza i ciało muszą być zjednoczone, Sutra mówi, że wręcz przeciwnie – należy rozpatrywać osobno – tak następuje oczyszczenie duszy.

5. Nauczanie jogi to przede wszystkim staż duchowy

trening ciała duszy sztuka ciekawa historia pochodzenie

Podczas gdy cała jego historia jest… Nauczanie jogi zwłaszcza staż duchowy. Oczywiście joga obejmuje również kilka metod fizycznych – pozy medytacyjne, metody regulowanego specjalnego oddychania itp. Metody te są w większości metafizyczne.

6. Nauczanie jogi ma długą historię

joga medytacja relaks indyjska sztuka wpływa na ludzi

Nauczanie jogi swój obecny kształt uzyskał w średniowieczu. Hatha joga powstała w średniowieczu i jest bardzo podobna do współczesnej jogi. Zachowano filozofię dawnych stylów jogi, ale dodano inne pomysły. Ciało stało się ważniejsze niż dusza.

Hatcha dodała do ćwiczeń więcej pozycji i pozycji – Asane.

7. Nauczanie jogi dotarło do Europy w XIX wieku

kobieta drzewo ocean piękna postawa silne ciało

Ostatnia zmiana w historii Nauczanie jogi wydarzyło się w Europie w XIX wieku – pod wpływem kultury zachodniej. Dzięki indyjskiemu nauczycielowi Swami Wiwekananda, który dużo podróżował po Europie i USA, joga bardzo się zmieniła. Przede wszystkim powstało wiele nowych ćwiczeń, które cieszyły się dużą popularnością. Obecna joga jest efektem współpracy kultur Wschodu i Zachodu. To tutaj spotykają się stara i nowa filozofia i wymieniają się pomysłami.