Na zdrowie

4 wskazówki, jak seniorzy mogą złagodzić ból kolana

Ból kolana u osób starszych jest uważany za prawie normalny iw większości przypadków jest spowodowany chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego. Zużycie chrząstki w stawach powoduje ból, sztywność i obrzęk w różnym stopniu. Dotyczy to większości Niemców w wieku 70 lat, jak pokazuje ta statystyka. Istnieją jednak strategie zapobiegania i radzenia sobie, które mogą pomóc seniorom z chorobą zachować aktywność i cieszyć się dobrą jakością życia. Co mogą zrobić seniorzy, aby złagodzić ból kolana??

Statystyki dotyczące choroby zwyrodnieniowej stawów według grup wiekowych

Obserwuj swoją wagę ciała

Mieliśmy tę radę przez całe życie, prawda? Różni ludzie mają różne opinie na temat tego, co jest potrzebne do utrzymania prawidłowej wagi. Zdrowa dieta i ćwiczenia to zawsze dobra decyzja. Staraj się stosować dietę alkaliczną, czyli głównie produkty pochodzenia roślinnego, takie jak owoce i warzywa, i upewnij się, że umiarkowana aktywność fizyczna, taka jak spacery lub nordic walking, jest częścią Twojego codziennego życia.

Seniorzy muszą pilnować masy ciała z bólem kolana i chorobą zwyrodnieniową stawów

Badania pokazują, że odchudzanie jest najskuteczniejszym lekarstwem na ból zwyrodnieniowy stawu kolanowego. Duńskie badanie wykazało, że otyli pacjenci, którzy zmniejszyli swoją wagę o ponad 10 procent, doświadczyli znacznej poprawy bólu i mobilności, raporty Ęrztezeitung.de. Utrzymanie prawidłowej wagi i regularne ćwiczenia są ważne dla wszystkich seniorów, ale szczególnie dla tych, którzy odczuwają ból kolana.

Noś wygodne buty

Większość z nas nie docenia wpływu butów na nasze ogólne samopoczucie. Nieprawidłowe obuwie może negatywnie wpływać na plecy, biodra i kolana oraz powodować ból. Ważne jest, aby nosić odpowiednie buty, aby uniknąć bólu kolan. Najlepsze buty mają od jednego do półtora centymetra wysokości i mają miękkie, sprężyste podeszwy, które amortyzują mocne uderzenia w staw kolanowy.

Seniorzy wykonują ćwiczenia rozciągające na ból kolana

Wykonuj ćwiczenia rozciągające

Rozciąganie jest tak samo ważne jak ćwiczenia dla seniorów z problemami z kolanami. Zaleca się rozciąganie ud, łydek, pośladków i mięśnia czworogłowego.

Popularnym ćwiczeniem jest na przykład chwycenie nogi za staw podczas stania i przyciągnięcie jej w kierunku pośladków. Jeśli Twoje kolano nie może tego znieść, możesz wypróbować następujące warianty w jednonożnej pozycji klęczącej:

Zainwestuj w windę schodową

Wchodzenie po schodach jest często szczególnie trudne i niebezpieczne dla seniorów. W wielu przypadkach właściciele domów muszą remontować swoje domy, aby zaspokoić potrzeby swoich starzejących się rodziców, którzy nie mogą korzystać ze schodów. Na przykład sypialnia na dole może być wymagana, aby pomieścić seniora z problemami z poruszaniem się. Dostęp do całego domu gwarantuje winda schodowa.

Wchodzenie po schodach jest często szczególnie trudne dla seniorów

Windy schodowe zapewniają bezpieczne i komfortowe wchodzenie i schodzenie oraz eliminują niebezpieczeństwo i strach przed upadkiem i urazami. Windy schodowe można mocować zarówno do schodów prostych, jak i zakrzywionych. Wybór szyny i montaż krzesełka najlepiej po jednym Wizyta schodów z doradcą eksperta być dyskutowane. Zmierzy Twoje schody i poinformuje Cię o różnych opcjach i funkcjach. W ten sposób winda schodowa jest idealnie dostosowana do Twoich potrzeb. Winda schodowa to także praktyczne rozwiązanie dla osób z problemami z plecami, dusznością, chorobami serca, złamaniami biodra czy zaburzeniami równowagi.

Winda schodowa do schodów prostych lub zakrzywionych