Na zdrowie

15 wskazówek kulinarnych, które ułatwią pracę w kuchni

Wskazówki dotyczące gotowania przypraw-warzyw-owoców-hobba

Jeśli lubisz spędzać dużo czasu w kuchni, kilka nie będzie Ci przeszkadzało Wskazówki dotyczące gotowania mieć. Ponieważ każdy wie, że gotowanie może być czasami trudne, a dzięki odpowiednim sztuczkom nauczysz się oszczędzać czas i wysiłek w przyszłości. Ułatw sobie codzienne życie dzięki poniższym wskazówkom i sztuczkom, a teraz będziesz mógł cieszyć się większą ilością wolnego czasu. Zdziwisz się, ile czasu do tej pory zmarnowałeś!

1. Porady kulinarne – utrzymuj świeże warzywa

Wskazówki dotyczące gotowania świeżych warzyw, grzybów, papieru kuchennego

Miłośnicy świeżych warzyw będą o tym wiedzieć: znowu napełniłeś lodówkę warzywami, a później pytasz, jak ją przygotować, zanim się zepsuje. I to jest początek naszych wskazówek kulinarnych. Warzywa dłużej zachowują świeżość, jeśli pozwolisz, aby uwalniana przez nie wilgoć została wchłonięta. Po prostu wyłóż szufladę na warzywa papierem kuchennym.

2. Porady kulinarne – utrzymuj świeże liście sałaty

Wskazówki dotyczące gotowania-sałaty-zielonej-utrzymuj-świeżą-deski do krojenia

Najlepiej od razu wyjąć sałatę liściastą i inne liście sałaty z opakowania. Zamiast tego przechowuj go w plastikowej misce, do której wcześniej wkładasz papierowe ręczniki. Jeśli chcesz zachować te warzywa przez dłuższy czas, włóż je do plastikowych torebek i zamroź. Jeszcze jedną rzeczą, którą chcielibyśmy dodać do tych wskazówek kulinarnych, jest to, że nie należy myć wstępnie sałatek liściastych. Tylko wtedy, gdy to przygotujesz. Wtedy wytrzyma dłużej w lodówce.

3. Zamroź sos

Wskazówki dotyczące gotowania sosu-zamrażarki-porcje-kawy w kształcie kostki

Mamy teraz dwie praktyczne wskazówki dotyczące gotowania przy użyciu prostej tacy na kostki lodu: Nie musisz już wyrzucać resztek sosu. Zamiast tego przechowuj je porcjami w zamrażarce i podgrzewaj, kiedy tylko chcesz. W ten sam sposób możesz również zamrozić kawę. W postaci mrożonych kostek można zrobić pyszną mrożoną kawę z mlekiem.

4. Sztuczka na bardziej miękki lód

Porady-do-gotowania-lodów-miękkich-plastikowych-torebek-zamrażania

Ponieważ zamrażarki, których używamy w domu, są ustawione znacznie zimniej niż te w sklepie lub lodziarni, zwykle mamy problem z tym, że lody są twarde jak skała, gdy również wyjmujemy je z zamrażarki. Pomimo zachcianek musisz poczekać, aż lód trochę się rozmrozi. Prostym rozwiązaniem tego problemu są plastikowe torby do zamrażania, które można wykorzystać do wielu wskazówek kulinarnych. Włóż lód do torby, a następnie wyciśnij powietrze z torby, aby wszystko zamrozić.

5. Lody dla majsterkowiczów

wskazówki-gotowanie-diy-lody-jogurtowe-pałeczki-łyżka

Szukasz szybkiego i łatwego sposobu na samodzielne zrobienie lodów? Wtedy nasze wskazówki dotyczące gotowania ponownie przyjdą Ci z pomocą. Ale nie, nie musisz gotować! Po prostu chwyć patyczki do lodów (w razie potrzeby mogą to zrobić łyżeczki) i włóż je do ulubionego jogurtu. Włóż to do zamrażarki na kilka godzin, a lody będą gotowe.

6. Obierz imbir

porady-gotowanie-imbiru-obierania-pomysl-pomysl-proste

Jeśli chodzi o obieranie warzyw, automatycznie sięgasz po nóż lub obieraczkę do ziemniaków. Jednak z imbirem może to być bardzo denerwujące. Czy kiedykolwiek próbowałeś łyżki? Zdziwisz się, jak łatwa staje się nagle praca, ponieważ możesz dostać się do wszystkich szczelin łyżką i lepiej pokonywać zakręty. Jeśli nie masz dość naszych wskazówek kulinarnych, po prostu czytaj dalej.

7. Otwórz słoiki z masonem

wskazówki-gotowanie-słoików-otwieranie-sztuczki-gumowe rękawiczki

Musisz otworzyć szklankę, ale twojego męża nie ma teraz w domu? Wtedy musisz być proaktywny, a nasze wskazówki dotyczące gotowania ci pomogą. Bo tu nie chodzi o siłę. Ważne jest, aby ręka się nie ślizgała i można tego uniknąć, po prostu zakładając gumowe rękawiczki.

8. Sztuczka z drewnianą łyżką

Wskazówki-wrząca-woda-drewno-łyżka-sztuczka-gotująca-nad-kuchenką

Czy jesteś jedną z tych gospodyń domowych, które regularnie kipią wodę podczas całej pracy w kuchni? Są też wspaniałe wskazówki dotyczące gotowania. Prosta drewniana łyżka zapobiega teraz temu problemowi. W przypadku mleka pomocne może być również smarowanie margaryną wewnętrznej krawędzi garnka.

9. Oszczędzanie przesolonych potraw

Porady-gotowanie-słone-danie-neutralizuj-ziemniaczana-zupa-jabłkowa

Nie powinieneś rozpaczać nad zbyt słonym daniem, ponieważ istnieje kilka wskazówek kulinarnych, których możesz użyć, aby je uratować. Potrzebujesz kawałka surowej skórki ziemniaczanej lub jabłka, które gotujesz w jedzeniu przez dziesięć minut. Wchłaniają nadmiar soli. Możesz też zrobić zupę z łyżką cukru lub octu, możesz wyeliminować sól.

10. Upłynnij miód

wskazówki-gotowanie-miód-topienie-mikrofale-zdrowe-odzywianie

Z biegiem czasu miód staje się coraz bardziej gęsty, co skłania niektórych do natychmiastowego zakupu nowych, a nawet wyrzucenia skrystalizowanego. Nie rób tego, bo miód można łatwo ponownie upłynnić, wkładając go do mikrofalówki na 30 sekund.

11. Wino musujące

porady-gotowanie-wino-gazowane-rodzynki-oryginalna-kuchnia

Porady kulinarne – Bez wątpienia dwutlenek węgla nadaje winu musującemu ostateczny szlif. Dlatego jest szybko wyrzucany, gdy tylko się rozpuści. Możesz je szybko odzyskać, jeśli użyjesz odpowiednich wskazówek. Tylko jeden lub rodzynki, które włożysz do Gls, zdziałają prawdziwy cud. Spróbuj!

12. Zachowaj świeżość bananów

porady-gotowanie-banany-brązowy-pomysł na przechowywanie

Jeśli nie lubisz bananów, które są zbyt brązowe i nie planujesz piec chleba bananowego, możesz dłużej utrzymać żółte banany za pomocą prostej końcówki. Sztuką nie jest oddzielanie bananów od siebie. Nie dziel dłoni bananami, dopóki nie będziesz chciał ich zjeść, a potem tylko tyle, ile potrzebujesz.

13. Przechowuj ser

Porady-gotowanie-serów-zamrażanie-przechowywanie-żywności

Jeśli na przyjęciu podałeś ser, a zostało mu dużo, możesz go z powrotem włożyć do zamrażarki po ciasnym owinięciu folią lub papierem. Jeśli chcesz ją ponownie podać, rozmroź ją dzień wcześniej.

14. Wskazówki dotyczące gotowania z twardym mięsem

Porady-gotowanie-twardego-mięsnego-przetargu-octu-piwo-sok-cytryny-stek.pomidor

Cóż może być bardziej nieprzyjemnego niż twarde mięso, którego trudno przeżuć. Mięso może stać się o wiele bardziej delikatne, jeśli zostanie wcześniej zamarynowane w occie, soku z cytryny lub piwie. Innym efektem tych wskazówek kulinarnych jest to, że smak mięsa również znacznie się poprawił.

15. Porada na makaron

Porady-gotowanie-makaronów-torebki-zamrażanie-rozmrażanie-serwowanie-makaronów

Podobnie jak sos, makaron może czasami pozostać. Jeśli pozwolisz im stać, staniesz się twardy i niejadalny. Zamiast tego plastikowe torby wracają do ręki jako wskazówki do gotowania. Z łatwością zamroź makaron. Jeśli chcesz je podać, po prostu wrzuć je na minutę do wrzącej wody, aby szybko się rozmrozić.