Moda

Ciepłe kapcie na zimne stopy – 5 rodzajów noszących pantofle

Ciepłe kapcie damskie-baleriny-czerwone-zimowe-zimne-stopy

Czy wiesz, że większość ciepła naszego ciała jest wydzielana przez stopy? A że zimne stopy mogą bezpośrednio wpływać na całe ciało? Zwiększa się ryzyko przeziębienia, mogą wystąpić bóle pleców i problemy z trawieniem. Także: kto lubi marznąć? Chcemy czuć się komfortowo we własnych czterech ścianach, bo przecież tam poza pracą spędzamy większość życia. Z tych powodów prawie nic tak nie poprawia samopoczucia jak przytulne, ciepłe kapcie, które są wygodne, dobrze leżą, a przede wszystkim utrzymują stopy w cieple. Kapcie są nie tylko praktyczne, są naprawdę wszechstronne, bo po prostu cieszą nas, gdy po długim dniu pracy wsuwamy się w przytulne, miękkie buty, które są tak wygodne, że chodzimy po chmurach.

Ciepłe kapcie – pięć rodzajów noszących kapcie

ciepłe-kapcie-jagnięce-damskie

Jeszcze go nie masz Kapcie? Nadszedł czas. Wybór jest ogromny, a wybór odpowiedniego pantofelka nie jest taki łatwy. Najpierw powinieneś zadać sobie pytanie: jakiego rodzaju jestem pantoflem? Zasadniczo rozróżniamy pięć rodzajów osób noszących pantofle:

– Praktyczny

– Ciepły

– Ten miękki

– Wygodny

– Ten modny

Różne właściwości są szczególnie ważne dla każdego użytkownika pantofli. Wyjaśniamy, które:

Praktyczny i łatwy

Ciepłe kapcie-zimne-stopy-kapcie-damskie-beżowe

Praktyczna osoba nosząca kapcie przywiązuje dużą wagę do funkcjonalności kapcia. Chodzi o to, że coś jest między jego stopami a ziemią. Kapcie muszą umożliwiać szybkie zakładanie i zdejmowanie, muszą być solidne i wytrzymać długo. Na przykład klasyczne kapcie nadają się do tego typu.

Dla tych, którzy zawsze drżą

ciepłe-kapcie-kapelusz-buty-kobiety-różowe-futerko

Niektórzy ludzie prawie zawsze mają zimne stopy. Zależy Ci na tym, aby kapcie zadbały o coś przeciwnego. Kapcie to za mało, a już na pewno nie grube skarpetki. Dla tych, którzy cenią sobie ciepło, są tzw. hut shoes. Są skrojone jak botki, dzięki czemu zakrywają również kostkę i dzięki temu zapewniają dużo ciepła. Kapcie z prawdziwym futrem również zapewniają ciepło.

Niektórzy lubią to miękkie

ciepłe-kapcie-kapelusz-buty-pluszowe-niebieskie-panie-cyrkonie

Dla wszystkich, którzy lubią miękkie i przytulne, wybór kapci jest szczególnie duży, bo czy to wygodnie miękka skóra jagnięca, naprawdę grube pluszowe skarpetki, czy ciepłe buciki, liczy się tylko jedno: musi być mięciutkie. Najlepiej też mieć miękką podeszwę, aby nie przeszkadzało Ci przytulanie się pod kocem. Jednak osoby noszące pantofle powinny zwrócić uwagę na jedną rzecz: jeśli jest im za ciepło, ich stopy szybko się pocą. Warto wtedy włożyć buty do pralki lub nałożyć na nie dezodorant.

Najważniejsze, że jest wygodny

ciepłe-kapcie-filcowe-fioletowe-damskie-podeszwa-korkowa-kwiaty-zimne-stopy-zima

Szczególnie osoby, które w ciągu dnia dużo stoją na nogach, często mają bardzo zestresowane stopy. Po pracy powinni odpocząć i założyć but, który jest zarówno ciepły, jak i podtrzymuje stopę. Ważna jest do tego wkładka. Takie są między innymi filcowe kapcie z korkową podeszwą. Są ładne i lekkie, mają korkową wkładkę, w której chodzisz jak po chmurze. Jednocześnie filc jest oddychający, więc nie będziesz się spocić. Idealne połączenie po ciężkim dniu.

Ciepło tak, ale szykownie

ciepłe-kapcie-baleriny-kapcie-zajączki-kobiety

W dzisiejszych czasach szczególnie młodzi ludzie przywiązują dużą wagę do komfortu i jakości. Ciepłe kapcie nie są już produktem dla osób starszych. Wręcz przeciwnie, kobiety szczególnie uwielbiają zalety pięknych kapci, dzięki którym można również zadbać o sylwetkę w mieszkaniu. Szczególną popularnością cieszą się kapcie baleriny, które na zewnątrz wyglądają jak klasyka, tylko w miękkiej i puszystej. Są szczególnie popularne, ponieważ mają bardzo smukły krój i można je stylowo łączyć ze strojem. Jeśli dzwonek do drzwi zadzwoni nieoczekiwanie, nie wyglądasz od razu jak w trybie dobrego samopoczucia.

ciepłe-kapcie-męskie-kapcie-niebiesko-brązowe

Młodzi mężczyźni uwielbiają kapcie, bo są nowoczesne i modne, a do tego krój raczej wąski. Zapewniają dobry komfort termiczny, są łatwe do zakładania i zdejmowania, dzięki czemu stanowią dobre połączenie praktyczności i szyku.

ciepłe-kapcie-męskie-szydełkowane-skórzana podeszwa-brązowy

ciepłe-kapcie-męskie-szare-szydełkowane-kapcie